Zauważalny wzrost aktywności sejsmicznej - bardzo silne trzęsienie ziemi w Peru

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu niespełna 24 godzin doszło do trzech bardzo silnych trzęsień ziemi w obrębie Ameryki Południowej i Północnej. Ziemia zadrżała w Chile, w Kalifornii i najsilniej w Peru.

 

Największy wpływ wywarło płytkie (10 km) trzęsienie ziemi z Kalifornii o magnitudzie 6,1 stopni. Zaatakowało ono zwłaszcza region Napa, gdzie znajduje się wiele winnic. Część z nich zanotowała znaczne uszkodzenia. Straty są liczone w miliardach dolarów, a ranne zostały przynajmniej 172 osoby.

Wczoraj doszło również do silnego wstrząsu w Chile. Osiągnął on magnitudę 6,4 stopni, a jego głębokość to około 40km. W promieniu 100 km od epicentrum znajdowało się ponad 2 miliony mieszkańców.

Dzisiaj nadeszły kolejne informacje na temat jeszcze silniejszego wstrząsu sejsmicznego, do którego doszło w Peru. Sklasyfikowano go na 6,9 stopni, ale był dużo głębszy, ponieważ hipocentrum zlokalizowano aż 89 km pod ziemią, jego wpływ na powierzchnię nie był aż tak wielki. W promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 200 tysięcy osób.

Tak znaczny wzrost aktywności sejsmicznej może zastanawiać, ale nie wolno zapominać, że do ostatnich zjawisk doszło w obszarze zwanym Pacyficznym Pierścieniem Ognia. Jednak nawet biorąc to pod uwagę trzeba stwierdzić, że w okolicy obu Ameryk, trzęsie niezwykle mocno. Nie wiadomo też czy to już koniec aktywności, bo tendencja jest raczej wzrostowa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika komsa77

A teraz przytocze

A teraz przytocze Przepowiednie Edgara Cayce'ego:
-Duża część Zachodnniego Wybrzeżą, południowego wybrzeża Karoliny i Georgii oraz wybrzeże Nowej Anglii w USA ulegnie zmianie.
-W ciągu 90 dni od wielkiego uaktywnienia się któregoś z dwóch wulkanów - Pelee lub Wezuwiusza - silne trzęsienia ziemi spowodują zatopienie południowego wybrzeża Kalifornii oraz rejonów pomiędzy Wielkim Jeziorem Słonym a południową częścią Nevady
-U wybrzeży Atlantyku i Pacyfiku niedaleko Stanów Zjednoczonych powstaną lądy
-Los Angeles, San Francisco i na końcu Nowy Jork zostaną zniszczone
-Nowy Jork zostanie odbudowany nieco na zachód od swego obecnego położenia
-Wielkie Jeziora spłyną do Zatoki Meksykańskiej
-Stany Zjednoczone doświadczą braku żywności
-Ostatecznie Livingston w stanie Montana stanie się jednym z zagłębi rolniczych świata, podobnie jak Pampa dla Argentyny i części Afryki
-Większość poważnych trzęsień nastąpi na półkuli południowej
-W Europie fizyczne zmiany dokonają się szybko
-Nowi ludzie będą prowadzić handel na morzach pokrywająch pola walki z II wojny światowej
-Bieguny ulegną przesunięciu w prawdopodobnych latach 2013 a 2020
-Zmienią się klimaty, przede wszystkim nastąpi ocieplenie w stefach zimnych
-Większa część Japonii pójdzie pod wodę
-Chiny staną się opoką chrześcijaństwa (choć minie długi czas, zanim to nastąpi)
-Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata. Oświadczając to, Cayce daje do zrozumienia, że dokona się to poprzez jakąś formę współpracy ze Stanami Zjednoczonymi
-Zwiększy się erupcja wulkanów w gorących obszarach okołorównikowch
-Ludzkość wróci na rolę
-Po zmianach na Ziemi ludzie nie będą budować wielkich metropolii jak te współczesne, od Waszyngtonu po Boston.
-Centrum władzy świata będzie zawsze w Waszyngtonie.
 
Czy mówiac, że zacznie się od wybuchu wielkiego wulkanu nie chodzi o wulkan Bardarbunga ???

Portret użytkownika andrzejs43

Potwierdza to teorię o

Potwierdza to teorię o przyczynach trzęsień na skutek ekstremalnego przesunięcia barycentrum. Pływy skorupy ziemskiej są wywołane przemieszczaniem barycentrum. Szczególne warunki do wystapienia trzęsień są wtedy gdy występuje ono przy maksymalnym apogeum w okolicach nowiu lub pełni. Wiem o tym od ponad 10 lat i teorie sie potwierdzają.

Skomentuj