Okręt wojenny USA zestrzelił irańskiego drona w cieśninie Ormuz

Kategorie: 

Okręt desantowy USS Boxer - źródło: US Navy

Sytuacja na Bliskim Wschodzie w dalszym ciągu zaognia się. W zeszłym miesiącu, Iran zniszczył kosztownego amerykańskiego drona szpiegowskiego, który podobno naruszył jego przestrzeń powietrzną. Teraz Stany Zjednoczone podjęły identyczną decyzję, niszcząc irańskiego bezzałogowca, który zbliżył się do amerykańskiego okrętu wojennego w cieśninie Ormuz.

 

Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że niewielki irański dron znalazł się w odległości około 900 metrów od okrętu desantowego USS Boxer. Załoga jednostki najpierw wystosowała ostrzeżenie, po czym podjęto decyzję o jego zestrzeleniu. Nie wiadomo, czy bezzałogowiec nie był uzbrojony.

 

Donald Trump stwierdził, że zdarzenie miało miejsce na wodach międzynarodowych, a Iran znów prowokuje Stany Zjednoczone. Z drugiej strony, władze Teheranu podobno nic nie wiedzą o utracie swojej maszyny. Zastępca Ministra Spraw Zagranicznych Abbas Araghchi zażartował nawet, że USA mogły przypadkowo zniszczyć swojego własnego drona.

Co więcej, w miniony weekend, Iran przechwycił emiracki tankowiec Riah pływający pod banderą Panamy. W tym samym czasie, jego załoga przestała informować o swojej lokalizacji i uznano, że statek zaginął gdzieś w cieśninie Ormuz. W czwartek, Gwardia Rewolucyjna przyznała się, że zatrzymała tankowiec, który przemycał około milion litrów irańskiej ropy naftowej. Akcja z przejęciem statku została wyemitowana w irańskiej telewizji.

Wczoraj, Stany Zjednoczone nałożyły również kolejne sankcje na osoby i firmy powiązane z programem nuklearnym Iranu. Niestety nic nie wskazuje na to, aby napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie mogła zostać rozładowana. Zwłaszcza, że w Amerykanom w chwili obecnej nie zależy na pokoju, lecz na zmuszeniu Iranu do podpisania nowej jeszcze gorszej umowy, blokującej rozwój programu nuklearnego i balistycznego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kalkstein

I do tego jeszcze dochodzą te

I do tego jeszcze dochodzą te filmy na jutubie, turbolechitów i całej reszty, gdzie ''udowadniają'' swoje tezy o wszechobecności żydów, portki się trzęsą ze strachośmiechu jak się to ogląda, już dawno lecą statkiem kosmicznym z Markiem Podleckim.

Portret użytkownika Bajtek

 Izrael podesłał

 Izrael podesłał przestarzałego drona zamierzchłej generacji Chamerykanom (czyt. Sługusom syjonu), żeby mogli go zestrzelić, nazwać irańskim i wyrównać wynik w grze strącania dronów. Typowe dla wybrańców jehowy. Nawet jak przegrywają to wygrywają w kłamliwej propagandzie. 

 

Portret użytkownika Kalkstein

Jak czytam te komentarze o '

Jak czytam te komentarze o ''prawdziwych nazwiskach polityków'' to aż żal dupę ściska XD nie wiem czy się uśmiać czy popłakać nad losem chorych psychicznie, wszędzie widzących żydów, od razu mam przed oczami oszołoma Podleckiego i jego antyparchatory. Każdy to jest jakiś rubenstein, Kalkstein albo inny stein, wójt mojej gminy to pewnie też żyd który czeka żeby mnie pozbawić majątku i sprowadzić tu innych żydów żebym był ich sługą do końca życia.

Strony

Skomentuj