Amerykańskie wojska zaatakowane w Syrii przez uzbrojonego drona. Czy to początek wojny między Iranem a USA?

Kategorie: 

Uzbrojony dron MQ-1 Predator - źródło: U.S. Air Force

W Syrii znów zrobiło się gorąco. W ciągu jednego dnia doszło do dwóch poważnych zdarzeń, które zdają się wskazywać na możliwość wybuchu otwartej wojny między Syrią i Iranem a Stanami Zjednoczonymi. Rosja zdaje się popierać swoich sojuszników w nadchodzącej bitwie.

 

W muhafazie Hims w południowej części Syrii znajduje się tzw. strefa bezpieczeństwa, na terenie której znajdują się amerykańskie i brytyjskie wojska szkolące tzw. antyrządową opozycję. W chwili obecnej jej zadaniem jest zwalczanie tzw. Państwa Islamskiego, lecz oczywiste jest, że po pokonaniu ISIS prędzej czy później proamerykańscy bojownicy zechcą wyruszyć w kierunku Damaszku. Co istotne, syryjski rząd nie uznaje tych stref a Rosja zaczęła popierać to stanowisko.

 

Dziś amerykańskie wojska wykonywały misję patrolową poza strefą bezpieczeństwa i zostały zaatakowane z powietrza. Uzbrojony bezzałogowy statek powietrzny przypominający MQ-1 Predatora otworzył ogień, lecz nie wyrządził żadnych szkód i został zestrzelony. Maszyna prawdopodobnie pochodziła z Iranu, który w przeszłości przechwycił amerykańskiego bezzałogowca MQ-1 Predator i na jego podstawie zbudował własnego drona bojowego.

Źródło: U.S. Air Force

Z kolei na autostradzie al-Tanf, która prowadzi do przejścia granicznego z Irakiem, lotnictwo USA po raz trzeci zaatakowało pozycje syryjskiej armii. Stwierdzono, że siły rządowe wtargnęły do strefy bezpieczeństwa i znalazły się niedaleko bazy wojskowej. W wyniku nalotu zniszczone zostały dwie ciężarówki, które przewoziły broń i amunicję.

 

W ostatnim czasie siły irańskie i syryjskie bardzo aktywnie zwalczały tzw. opozycję, która otrzymuje broń i jest szkolona przez USA i Wielką Brytanię na terenie Syrii. Iran zapowiadał ostatnio walkę o terytoria, które znajdują się pod okupacją sił zachodnich. Rosja przypomniała, że interwencja tych wojsk nie otrzymała zgody od syryjskiego rządu, ani nie została zatwierdzona przez ONZ, dlatego przebywają tam nielegalnie. Szczególnie niebezpiecznie brzmi dzisiejszy atak z użyciem drona. Sytuacja pokazuje, że Iran chce najwyraźniej zaangażować się w otwarty konflikt i jawnie przeciwstawia się Stanom Zjednoczonym, którym w interesie leży obalenie władz w Damaszku lub destabilizacja regionu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Realista12321456

Po tych okropnych 6

Po tych okropnych 6 miesiącach rządów Donalda Trumpa ja jako zwolennik Nacjonalistycznych ruchów marzę o tym aby prezydentem USA była Clinton.Błędy i chęć doprowadzenia do III wojny światowej przez Zaczesanego białego pejsatego żyda można wymieniać bez liku:

1.Czy ktoś z was znalazł źródło dowodów na to ze Asad użył broni chemicznej z Idlib ? no właśnie USA też takich dowodów nie mają , a pomimo to zmobardowały żołnierzy Asada walczących z ISIS.

2.Czy nadal wierzycie że do wyborów Szatanów Zjednoczonych nie mieszała się Rosja? Były szef CIA pod przysięgą zeznał że Rosja miała swój udział w wyborach.

3.Czy doprowadzenia do konfliktu zbrojengo na półwyspie koreańskim , to jest to o czym zwolennicy Pejsa marzą ? czy prowokowanie Chin umieszczając THAAD na południu jest czymś normalnym.

4.Czy normalna jest sytuacja w której zięć pejsa będący tak samo pejsem , wyjeżdża do Iraku , z chęcia doprowadzenia tam do pokoju ? tyle lat niszczenia i jeden mały blondynek chce doprowadzić do pokoju ,śmiechu warte.

5.Czy oskarżanie Clinton o chęć doprowadzenia do III wojny światowej , jest czymś fair wobec swoich wyborców w momencie kiedy samemu chce się taką wojnę rozpętać ?

6.Czy to przypadek że niecałe 2 tygodnie po spotkaniu Źydowkiego blondyna z królem Arabii Saudyjskiej,zmuszono kraje zatorki Perskiej do zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem oskarżając Katar o to że wspiera ISIS ? 

7.Czy to przypadek że ISIS wozi się Toyotami wyprodukowanymi w Szatanach ? że posiada Abramsy wyprodukowane z Szatanach?

PS.Impeachement to jest w tej chwili najlpesze wyjście jakie się może zdarzyć USA i całemu światu.

Portret użytkownika Witek

Wniosek idący zbyt daleko bo

Wniosek idący zbyt daleko bo oni grają w tej samej drużynie, inaczej mogą być rozłożone tylko akcenty, prezydent to tylko marionetka, po wyborach wytłumaczono mu jak wygląda realna sytuacja i co trzeba zrobić, nie ma specjalnie alternatyw oprócz wojny i nowego kolonializmu gdy ameryka upada. 

Portret użytkownika inzynier magister

a Polskę zaatakowali nowi

a Polskę zaatakowali nowi hitlerowcy NWO ! "Unia Europejska, wbrew propagandowej narracji euro-entuzjastów, nie jest dobrym wujkiem kochającym wszystkie narody i bezwarunkowo rozdającym im cukierki. Sprawa relokacji imigrantów pokazuje, że skoro Bruksela „płaci”, to wymaga. I to wymaga wiele – całkowitej podległości. Nie bez wpływu na zaostrzenie stanowiska UE w sprawie „uchodźców” może być przyjęcie za własne stanowiska Niemiec.Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas wykładu na Uniwersytecie Karola w Pradze powiedział wprost: kto nie chce przyjmować uchodźców w ramach relokacji, ten może zapomnieć o funduszach unijnych.– Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową – przekonywał w czeskiej stolicy eurokrata. Czechy są w grupie państw niechętnych do przyjmowania imigrantów ekonomicznych z krajów islamskich, wśród których zdarzają się także osoby prześladowane w arabskich ojczyznach. Praga przyjęła 12 uchodźców, ale kilka dni temu wycofała się z realizowania relokacji, gdyż zdaniem Czechów program nie gwarantuje bezpieczeństwa.– Ci, którzy chcą korzystać z solidarności, np. w formie funduszy spójności, muszą być gotowi, żeby wykazać się solidarnością – stwierdził Jean-Claude Juncker, rozumiejąc „solidarność” jako przyjmowanie imigrantów. http://www.pch24.pl/stracimy-fundusze-albo-przyjmiemy-imigrantow--eurokrata-laczy-pieniadze-z-totalna-podlegloscia,52186,i.html#ixzz4jU8ZozYH

płacą nam naszymi pieniędzmi ! musimy się modlić do Jezusa i Ducha Świętego oraz Maryi Dziewicy żeby eurokołchoz nowych hitlerowców szybko się rozleciał !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zenek ;)

I...i....i....iSSrael......

I...i....i....iSSrael...... znowu mąci.

Iran nie ma powodu wkraczać AKTYWNIE w tę wojnę. Po co ma się narażać na rozlanie się wojny i na jego terytorium jak może tylko dostarczać broń i ochotników.... TO NIELOGICZNE.....

ale za to hitlersyny z telaviwu taki interes mają..... jak i DOSTĘP do amerykańskich dronów dawanych im ZA DARMO.

Skomentuj