Naukowcy potwierdzają, że superhuragan Maria został spowodowany przez zmiany klimatyczne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, Naval Research Laboratory | NOAA

Huragan Maria, który zabił tysiące ludzi i spowodował szkody w wysokości 90 miliardów dolarów w Puerto Rico, został spowodowany przez zmiany klimatyczne.

Naukowcy potwierdzili, że superhuragan z 2017 r. był najsilniejszym ze 129 sztormów, które uderzyły w Puerto Rico w ciągu ostatnich 60 lat. Ponadto badacze ostrzegają, że ponowna burza o tej samej sile jest teraz pięć razy bardziej prawdopodobna z powodu ocieplenia klimatu  spowodowanego działalnością człowieka.

 

Aby ocenić rekordową siłę huraganu Maria, naukowcy przeanalizowali dane dotyczące silnych burz z 35 stacji, począwszy od 1956 r. Odkryto, że superhuragan z 2017 r. przyniósł 1029 milimetrów opadów deszczu, co czyni go jednym z 10 najbardziej niebezpiecznych huraganów, które uderzyły w Amerykę.

 

Naukowcy zbadali również, czy opady były wynikiem naturalnej zmienności klimatu, czy też zostały wywołane ociepleniem wywołanym przez człowieka. Badacze odkryli także, że wystąpienie niezwykle silnego huraganu jest obecnie 4,85 razy bardziej prawdopodobne, niż w 1956 r.

Nowe badanie potwierdza, że zmiany klimatyczne mogą powodować ekstremalne zjawiska pogodowe.

„Atmosfera ociepla się, wzrasta temperatura powierzchni morza, więc więcej wilgoci trafia do atmosfery.” – powiedział główny autor badania i geograf z Uniwersytetu Alabamy, David Keellings – „Kombinacja tych czynników sprawia, że kolejne superhuragany mogą występować coraz częściej.”

Artykuł na temat niebezpieczeństw płynących z ocieplania się klimatu został opublikowany w czasopiśmie Geophysical Research Letters.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Skoro ludzie już wiedzą ,że

Skoro ludzie już wiedzą ,że ich działalność może mieć szkodliwy wpływ na ogólny klimat ziemi to czemu wciąż nie podejmują wspólnych (!) wysiłków by temu zapobiec ...?  Odpowiedź jest oczywista , bo chciwość ,buta i arogancja zaślepiają ogromną większość ,którzy w pogoni za dobrobytem nie liczą się z niczym . Ale najbardziej winni są ci ,którzy gromadzą niewyobrażalne bogactwo kosztem wyzysku biedoty zmuszanej do charówki przy użyciu najbardziej szkodliwych (najtańszych) technologii. Na pohybel miliarderom !

Portret użytkownika qrqwrqawawf

dobro bez zła nie ma żadnej

dobro bez zła nie ma żadnej wartości najpierw sie musimy z niego otrząsnąć by potem sie módz dobrem nasycać wszystko kwestia wyklarowania energii prosta sprawa niby ale troche to jeszcze potrwa zanim sie wszyscy ogarna

Portret użytkownika r.abin

"z powodu ocieplenia klimatu 

"z powodu ocieplenia klimatu  spowodowanego działalnością człowieka" - wiara czyni cuda. Nawet jeśli przyczyną (huraganu) jest ocieplenie klimatu i jeśli jest w tym (ociepleniu) pewien udział człowieka - to nie ma dowodu, na jego wyłączny udział. Nie ma (nawet) dowodu na to, ze ten huragan jest największym w historii Ziemi.

Portret użytkownika ElPolakko

Karawan jedzie a muzyka dalej

Karawan jedzie a muzyka dalej gra 

To jest piepszenie tylko po to żeby piepszyc. Propaganda która nie ma końca.

Jeden artykuł mówi że to wina człowieka bo globalne ocieplenie jest nasza zasluga. Kilka tygodni wcześniej czy później że Grenlandia przymarza i że nie ma globalnego ocieplenia .

 

Fakty są takie że właśnie dzięki takim.manipulacjom niektóre instytucje wymuszają na rządach płacenie wysokiego #Haraczu na rzekomą walkę z ociepleniem

Skomentuj