Zmiany klimatu wpływają na nasze portfele

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Zmiany klimatu to temat, który coraz częściej przewija się w dyskusjach na temat przyszłości naszej planety. Najnowsze badania przeprowadzone przez ekspertów z Europejskiego Banku Centralnego rzucają nowe światło na ten problem, ukazując jego bezpośredni wpływ na nasze portfele.

 

Analiza danych z 121 krajów od 1996 roku wykazała, że ekstremalne warunki pogodowe, w szczególności fale upałów, mają bezpośrednie przełożenie na wzrost cen żywności i innych towarów. Naukowcy szacują, że do 2035 roku koszty żywności mogą wzrosnąć o 1,5-1,8%, co spowoduje zwiększenie globalnej inflacji o 0,8-0,9 punktu procentowego rocznie.

 

Jeszcze bardziej niepokojące są prognozy na 2060 rok. Według badań, światowe ceny żywności będą rosły o 2,2-4,3 punktu procentowego rocznie, co oznacza, że inflacja ogółem wzrośnie o 1,1-2,2 punktu procentowego. 

 

Co więcej, naukowcy wskazują, że presja inflacyjna na ceny żywności i innych towarów jest większa w cieplejszych porach roku i w cieplejszych regionach. Oznacza to, że Europa i Ameryka Północna mogą zostać dotknięte tym problemem w mniejszym stopniu niż regiony położone bliżej równika, takie jak Bliski Wschód.

 

Przedstawione badania potwierdzają, że zmiany klimatu to realne zagrożenie, które będzie miało bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie. Rosnące koszty żywności i innych produktów spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi to tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Wzrost temperatur i częstotliwość występowania klęsk żywiołowych, takich jak powodzie, susze czy pożary, będą miały coraz większe przełożenie na dostępność i ceny surowców, a tym samym na ceny produktów finalnych. Skutki tych zmian dotkną każdego z nas, niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

Analitycy podkreślają, że najbardziej narażone na skutki zmian klimatu będą regiony Globalnego Południa, takie jak Afryka czy Azja. Tamtejsze gospodarki, w dużej mierze oparte na rolnictwie, będą musiały mierzyć się z coraz trudniejszymi warunkami uprawy roślin i chowu zwierząt. To z kolei przełoży się na wzrost cen żywności, a w skrajnych przypadkach nawet na jej niedobory.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kratos

No oszem, zmiany klimatu

No oszem, zmiany klimatu wpływają na portfel. Szkoda tylko, że sztucznie, w interesie nielicznych i generalnie nikt nie wdraża realnie pomocnych rozwiązań. Tylko dokłądniejszych liczników przybywa i tylko ceny/obciążenia rosną z każdej strony. Po za tym nic kompletnie się nie zmienia w temacie rzeczywistej ekologii.
Ba! Cieplejsze zimy i ogólnie cieplej, powinno zaowocować mniejszymi kosztami życia. A jest przeciwnie.
A czemu nie można wiatraka postawić przy każdej wiosce i zamiast licznika zliczającego kWh, dać ograniczenie mocy wyrażane w W? A bo wtedy ludziom jest lżej i są mniej zależni od pana w krawacie i mają pewność ciepełka w chacie, a to nie o to chodzi Smile

Portret użytkownika Zn...

Moim skromnym zdaniem Polexit

Moim skromnym zdaniem Polexit znacznie ograniczy niekorzystne zmiany wynikające ze zmian klimatu w neomarksistowsko-masońskiej lV UE. Nadal też ludzkość czeka na możliwość powtórzenia skutecznego wysiewu jęczmienia, podobnego do historycznego, którego mieli dokonywać na Grenlandii czyli Zielonej Krainie Wikingowie około  dziewiątego wieku po Chrystusie. Wyspa ta nadal pozostaje nieprzyjazna roślinom i żadne zaklęcia dowolnego klimatycznego Hałabały tego jeszcze nie zmieniły.

Portret użytkownika syriues

Do tego trzeba wiedzieć, że

Do tego trzeba wiedzieć, że aby się pozbyć pasożyta nalezy go odciąć. Precyzja polega na tym aby zrobić to na calym globalistycznym świecie, ale skoro większość  ludzi gapi się na portfele to qrwa nic nie uczynią, bo znajdą taką stronę do biadolenia jak ta

Portret użytkownika Rabin.poziom34

 Bzdury na kółkach

 Bzdury na kółkach

poganiajace wariacje .

kasa, kasa , kasa   i przełożenie problemu na szarego człowieka ?
a kto produkuje palstik ?

a kto zanieczyszcza powietrze w wielkich fabrykach w USA , Chinach i Indiach .......?  

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika BG-OG

"Wpływa""to utopia

"Wpływa""to utopia ideologiczna i nakręcanie rynku " eko" przez wielkie fundusze i korpo , a nie zmiany klimatu, które i tak następują "z natury". Były ,są i będą, i trzba być całkowitym ignorantem naukowym żeby to obalać( no cóż, rewolucja postępu musi być terrorem) . A i tak nastąpi epoka lodowcowa, po okresie ciepła , kiedy to rozwijają się cywilizacje. Pytanie tylko kto będze kontrolował wtedy historię i przekaz medialny ;-)))

Portret użytkownika maracash

Wiesz co, Admin? Nie mogę Cię

Wiesz co, Admin? Nie mogę Cię "rozgryźć" Biggrin Odnoszę wrażenie, że masz dwubiegunowość, lub inne zaburzenia związane ze świadomością. Dlaczego takie propagandowe gnioty wrzucasz na ZnZ, a na Xsie (Tweeterze), Twoje komentarze świadczą o tym, że pisze je człowiek myślący i świadomy? Boisz się, że stracisz stronę, czy o co chodzi? Dlaczego, na ZnZ, tak często, tworzysz treści przesiąkniete mainstreamową propagandą?

Najnowsze badania przeprowadzone przez ekspertów z Europejskiego Banku Centralnego...

"Eksperci" Banku Centralnego, są dla Ciebie wiarygodni? 

...rzucają nowe światło na ten problem, ukazując jego bezpośredni wpływ na nasze portfele.

tak było, jest i będzie, ponieważ ten system finansowy, znajdujący się, od wieków, w rękach chazarów, ma służyć do kontrolowania ludzkości, poprzez pieniądz. Ludzie są uzależnieni od wydrukowanych papierków czy zapisów w formie cyfrowej, na koncie. Tam nikomu, nie zależy na tym, by ludzie mogli być finansowo niezależni a wszelkie prace idą w kierunku, jeszcze większej centralizacji i zamordyzmu (cyfrowe waluty, uzależnianie dostępu do środków od szczepień, system kredytu społecznego, itd). 

W tekście, kilkukrotnie, piszesz o inflacji a przecież ona nie powstaje z powietrza, tylko również jest narzędziem banksterów, do zaciskania finansowej pętli. Doskonałym przykładem, było zamknięcie gospodarek, na czas plandemii i "ratowanie" ludzi dodrukowanym hajsem - to, co miało rzekomo ludzi ratować, spowodowało inflację, zubożając każdego. Po czasie okazało się, że wcześniej wszyscy o tym wiedzieli, ale jakoś nikt się nie spodziewał - cóź za absurd Biggrin

A propos zmian klimatu, to od wieków, na szczytach władzy, byli ludzie, którzy wiedząc np. o cyklicznych zjawiskach atmosferycznych, typu zaćmienie słońca, straszyli poddany lud, by kontrolować go, przy pomocy tego strachu. Podobnie jest w tym przypadku i pisanie o tym, że jacyś ludzie w EBC, Banku Światowym, ONZ, WHO, FDA czy CDC, są przejęci losem ludzkości jest, co najmniej, nieodpowiedzialne. Oni wszyscy mają pobudowane całe miasta pod ziemią, na czas tego, co nadciąga a dopóty będą mogli, to będą ludzi uciskać, korzystając z pieniędzy, zmian klimatycznych, chorób czy wojen. Kropka. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

"A propos zmian klimatu, to

"A propos zmian klimatu, to od wieków, na szczytach władzy, byli ludzie, którzy wiedząc np. o cyklicznych zjawiskach atmosferycznych, typu zaćmienie słońca, straszyli poddany lud, by kontrolować go, przy pomocy tego strachu." Polacy są niby wykształceni, ale mają problem z kojarzeniem faktów. Była ptasia grypa, była świńska grypa, ale na COW-ID złapali się mimo wszystko, tak samo jak tera Tuska wybrali zapominając, co to za k..wa.

Teraz implementuje się społeczeństwu, że prezydentem będzie Trzaskowski, albo Hołownia i tak będzie. Krzyczą, że wybory w Rosji sfałszowane, a w Polsce już przed wyborami fałszuja ludziom mózgi. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Mała grupka ludzi  która tu

Mała grupka ludzi  która tu czasami bywa  ,  wie  o tym   co piszesz , ja też  wielokrotnie  monitowałem   z   tematami które i ty poruszasz . Jeden wielki galimatias   na tej   stronie    ale     jest jakiś  pozytyw  w tym wszystkim , mianowicie    , ale mogę być w błędzie  ,  od jakiegoś  czasu   Admin nie dopuszcza   artykułów  do  "druku"     niejakiego samozwańczego     żydowskiego psa   mag isztra  inszyniera  -Inschtalator a  .   Więc   , jeśli nie jestem w   błędzie , idzie ku lepszemu   z tym że   , co widać  po statystykach  , adminowski   robi  jedynie tyle by  powiekszyć   ilość klik baytów   - o jakości  czy spójności   mozemy zapomnieć  , chyba że  szydowski nacisk na  "kłamstwo"     zmniejszył się,   admin  jest zmienny jak   kurs szekla     bo jak   chciał  napierdolić na obóz PiSowski  to jechał z tematem równo   ale gdy   ale gdy  skurwieli   nalezy nazwać po imieniu  i  przynależmości  etnicznej to   admin   nabiera   szekli w usta .   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ba19

Zełenski stawia ultimatum

Zełenski stawia ultimatum Zachodowi. "Jeśli nie dostaniemy broni, to..."

"

Takie słowa miały paść podczas rozmowy Zełenskiego z "Washington Post". Jak pisze publicysta gazety David Ignatius, podczas wywiadu przeprowadzonego w Kijowie Zełenski przekazał mocną wiadomość amerykańskiemu Kongresowi: "Dajcie nam broń, by powstrzymać rosyjskie ataki, albo Ukraina będzie eskalować swoje kontrataki na rosyjskie lotniska, obiekty energetyczne i inne cele strategiczne". "

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zelenski-grozi-zachodowi-jesli-nie-dostaniemy-broni-to/1qcxxef

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Skomentuj