NASA przekłada start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Czy misja rozpocznie się dopiero w 2022 r.?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Start misji najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba został ponownie przełożony. Agencja NASA liczy, że teleskop zostanie wysłany na orbitę jeszcze w 2021 r., choć nie podaje konkretnej daty.

 

Przypomnijmy, że pierwsze prace nad Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba rozpoczęły się już w 1996 r. Przy budżecie zaledwie 500 mln dolarów, urządzenia miało zostać ukończone i wysłane na orbitę okołoziemską w 2007 r. Dziś oficjalnie można powiedzieć, że agencja NASA spóźnia się ze startem tej misji o całe 14 lat. Co więcej, według najnowszych szacunków, prace nad tym teleskopem pochłonęły już ponad 10 mld dolarów.

 

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został ukończony pod koniec 2016 r. Zatem sama budowa tego urządzenia zajęła 20 lat. Od tamtego czasu, teleskop przechodzi przez rygorystyczne testy, które znów trwają dłużej, niż oczekiwano. Agencja NASA regularnie informowała o opóźnieniach i ciągle przekładała datę startu misji. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba miał zostać wysłany na orbitę 31 października 2021 r.

Źródło: NASA

Teraz prawdopodobnie już nikogo nie dziwi najnowsza informacja, według której agencja NASA ponownie przekłada start misji. Tym razem problemy dotyczą rakiety Ariane 5, która ma wynieść teleskop w kosmos. Stany Zjednoczone mogą już odetchnąć z ulgą, gdyż testy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba dobiegły końca. Urządzenie zostanie przetransportowane w sierpniu do Gujany Francuskiej w Ameryce Południowej, skąd odbędzie się start. NASA nie podaje konkretnych dat, lecz misja może rozpocząć się w listopadzie lub grudniu 2021 r. W przypadku kolejnego opóźnienia teleskop ruszy na orbitę dopiero w 2022 r.

 

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ma być następcą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Dzięki niemu astronomowie będą mogli badać pierwsze gwiazdy i galaktyki we Wszechświecie, a także badać atmosfery egzoplanet i poszukiwać śladów życia.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Dzisiaj (w niedzielę13

Dzisiaj (w niedzielę13 czerwca) o 16-stej w Krakowie przy pomniku Adama Mickiewicza zbierają się ludzie na protest przeciwko zabieraniu wolności (obowiązkowym szczepieniom i segregacji sanitarnej ludzi). Dowiedziałam się dzisiaj słuchając Gadowskiego. Mnie tam nie będzie bo mam daleko ale może ktoś się o tym dowie na ZnZ i pójdzie z rodziną. Widzę, że w necie są bardzo mocno blokowane, wycofywane informacje o protestach. Nawet uniemożliwia się ludziom zamawianie wspólnych autobusów czy umawianie się na wspólne wyjazdy blokując przepływ informacji. Mam wrażenie, że ostatnio w Polsce zatrudniono kupę ludzi do tej podłej roboty. (1971) Gadowski wRealu24 OSTRO o sanitaryzmie, agenturze i polityce historycznej! Polacy obronią wolność? - YouTube Tego nie usunęli z YouTube bo nie było w tytule słów kluczowych takich jak protest szczepionki itd. Wczoraj szukałam i znalazłam (z wielkim trudem) zaproszenie na protesty w Warszawie pani Justyny Sochy na YouTube. To zobaczyło tylko 120 osób. Bo celowo ograniczali zasięgi. Gdyby ludzie wiedzieli o protestach byłyby one znacznie potężniejsze. Chyba trzeba by wrócić do starych metod. Wybrać po 2-3 osoby chętne w każdym dużym mieście- żeby odbiły na ksero informację o protestach i (normalnie) porozwieszały to na przystankach w formie małych karteczek. Najprostsze metody są najskuteczniejsze.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Plaskoziemcy to ludzie

Plaskoziemcy to ludzie ktorymi da sie latwo sterowac , na koncu wezma szczepionke poniewaz zostana wyprowadzeni tak w pole ,ze zamkna sie im juz wszystkie alternatywy bycia antyszczepionkowcem.

a tylko dlatego ,ze nie wierza w Boga wiec ich wiara jest tak slaba jak pekniety kondom.

Portret użytkownika wojo

Nikt nigdy nie przekroczył

Nikt nigdy nie przekroczył firmamentu - jesteś oszukiwany - nie ma czegoś takiego jak "przestrzeń"...

Nie ma czegoś takiego jak „obcy”; całe oszustwo „obcych” i „innych planet” jest wykorzystywane do oczerniania i banalizowania stworzenia Pana Jezusa Chrystusa.

Gdybyś mógł przejść przez firmament (co nie jest możliwe), powitałby cię ogromny zbiornik wodny zamiast próżni wyobrażonej „przestrzeni” – dlatego niebo jest niebieskie – patrzysz na ocean na niebie; tak jak oceany Ziemi są ciemne w nocy i niebieskie w ciągu dnia, tak ocean poza firmamentem jest ciemny w nocy i niebieski w ciągu dnia.

Jeśli nie wierzysz Biblii, *MUSISZ* UDAĆ SIĘ DO PIEKŁA...

Przestań grzeszyć - pokutuj i odrodź się na nowo, zanim będzie za późno.

Portret użytkownika Kwazar

autor: Zakaz skrętu w lewo

autor: Zakaz skrętu w lewo napisał: "Mała przestroga dla tych co zamierzają za chwilę zrobić z siebie debili" To nie jest żaden ZAMIAR Zawsze 75 % z NAS wszystkich, to już jesteśmy debile ! Z urodzenia,wychowania,przekonań,błędów w mysleniu,niewiedzy itd.itp.etc. No, chodzi o to, żeby, to powoli i mozolnie odkręcać. Ty, zdaje się nie jesteś zbyt pomocny w tym działaniu pozytywnym ? 

Portret użytkownika stadobydlo

Ale nigdy nie pokażą filmu

Ale nigdy nie pokażą filmu jak umieszczają te satelity z rurek i plastiku w wymyślonym kosmosie, tak samo te teleskopy. Są tam temperatury po 1200 stopni celcjusza, a ich plastik paneli słonecznych i te balony skystar wypełnione helem do których podwiązana jest satelita dzielnie je znoszą. To jest żałosne, że jeszcze tyle ludzi w to wierzy.

Portret użytkownika baca

geniusze z nasa pokryli

geniusze z nasa pokryli lustro żółtą farbą i już nie będą musieli mozolnie tworzyć ręcznie żółtej atmosfery na rzekomych zdjęciach marsa... a zdjęcie tego teleskopu chyba zrobili pośpiesznie innym "teleskopem" czyli lustrzanką canona bo zapomnieli logo nasa odwrócic na prawą stronę Smile

 

Strony

Skomentuj