NASA zapowiada telekonferencję, na której powiadomi o nowym odkryciu!

Kategorie: 

Źródło: NASA/Ames Research Center/Wendy Stenzel

W najbliższych dniach amerykańska agencja NASA zorganizuje telekonferencję medialną, aby podzielić się z nami swoim najnowszym odkryciem. Ma ono związek z obserwacjami, które prowadzi Kosmiczny Teleskop Keplera. Przypuszczalnie może chodzić o wykrycie nowych planet pozasłonecznych.

 

Telekonferencja odbędzie się 14 grudnia o godzinie 13:00 czasu EST. NASA prawdopodobnie chce powiadomić o przełomie w sposobie, w jakim analizowane są dane pozyskane przez Teleskop Keplera. Na oficjalnej stronie agencji dowiadujemy się, że najnowszego odkrycia dokonano z pomocą algorytmów korporacji Google, które stosują tzw. uczenie maszynowe.

Jak powszechnie wiadomo, dzięki sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie zautomatyzować proces przetwarzania danych. Zatem inteligentne algorytmy mogą pomóc przy analizie danych, a tym samym przyspieszyć proces identyfikacji różnych obiektów kosmicznych, w tym planet pozasłonecznych.

Kosmiczny Teleskop Keplera został wyniesiony na orbitę wokółsłoneczną w marcu 2009 roku. Z jego pomocą odkryliśmy dotychczas ponad 2300 egzoplanet oraz kolejne kilka tysięcy kandydatów na planety. Astronomia to kolejna sfera, w której sztuczna inteligencja może nam pomóc. Czekamy zatem na oświadczenie NASA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Eric

już niedługo prawda wyjdzie

już niedługo prawda wyjdzie na jaw. Ale i wtedy będą tacy co będą bronić tego co napisano w podręcznikach. Wszystko to scenariusz. Klucz do prawdy jest blisko każdego ale uważany jest za głupstwo. Już nie długo :) 

Portret użytkownika spacepol

Jak można w XXI wieku nadal .

Jak można w XXI wieku nadal .... być tak głupim?

Żal mi ciebie dziecko. Zanim coś zaczniesz krytykować czy opiniować w jakikolwiek sposób, powinieneś się najpierw dużo o tym dowiedzieć. A przede wszystkim ZROZUMIEĆ! 

wróć do szkółki maleńki. :* 

Portret użytkownika Kimbur

Hmm, zrozumieć potrzebę

Hmm, zrozumieć potrzebę wielkiego oszustwa, które wówczas przeszło i weszło w ludzi, gdyż na małym czarno-białym ekranie nikt takich szczegółów nie mół ujrzeć? Oszustwa, które tkwi do dzisiaj, a możni tego świata nadal nie chcą powiedzieć "przepraszam"? Ejże, Człeku, opamiętaj się...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika CCCP

No cóż. Kolejny raz

No cóż. Kolejny raz Amerykańska NASA pokazuje czym powinna się zajmować agencja kosmiczna.

Amerykanie rządzą na planecie i w kosmosie, mają najwięcej odkryć naukowych i wysłanych sond, łazików, misji z ludźmi na pokładzie. Inne kraje tylko czerpią tę wiedzę.

Niektóre kraje również posiadają swoje agencje kosmiczne, ale np. taka RoSSkosmos w rzeczywistości zajmuje się "byciem" czyli niczym bo na nic nie ma pieniędzy, a te starty, które odbywa są dzięki zachodnim funduszom Wink

Kosmos jest potężny, odkrycia nowych planet są wspaniałym przeżyciem, szkoda tylko, że jedynie Amerykańska NASA jest na tyle potężna by tych odkryć dokonywać. Razem z ESA i JAXA z Japonii są nie do przeskoczenia dla maluczkich z RoSSji czy Indii.

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie wiem, czy w swojej

nie wiem, czy w swojej tępocie zdajesz sobie sprawę, że tą prymitywną, nachalną i kłamliwą propagandą odnosisz odwrotny skutek do tego przez ciebie zamierzonego. 

Gdyby nie rosyjskie silniki rakietowe nasa mogłaby eksplorować kosmos tylko w wyobraźni.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj