NASA ujawniła pierwszy w historii film z lądowania na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Nowe wideo z należącego do NASA łazika Perseverance, przedstawia najważniejsze wydarzenia w ostatnich minutach jego wejścia, zejścia i lądowania na Czerwonej Planecie. NASA, uruchomiło wówczas kamerę a nawet i mikrofon, dzięki czemu mogli podzielić się tym co uwieczniono ze światem. Mamy tu więc doczynienia zarówno z pierwszym nagraniem z lądowania, jak i pierwszą rejestracją dźwięków Marsa, w historii ludzkości.

 

Od momentu wypuszczenia spadochronu, uruchomił się zestaw kamer, obejmującyc cały proces opadania. Nagranie z kamer, zaczyna się na wysokości 11 kilometrów nad powierzchnią planety, pokazuje naddźwiękowe rozmieszczenie najbardziej masywnego spadochronu, jaki kiedykolwiek wysłano do innego świata i kończy się lądowaniem łazika w kraterze Jezero. W poniedziałek ukazała się również pierwsza panorama miejsca lądowania łazika, wykonana przez dwie kamery nawigacyjne umieszczone na jego maszcie. Nagranie kończy się w momencie, gdy aluminiowe koła Perseverance stykają się z powierzchnią z prędkością 2,6 km na godzinę.

 

Specjaliści z NASA, są obecnie zajęci testowaniem podsystemów łazika, co powinno zająć miesiąc lub dwa. Jeśli nie odnotują oni żadnych problemów, łazik uwolni niewlelkiego marsjańskiego drona zwanego Ingenuity Mars, który wzbije się w marsjańskie powietrze. Dane pozyskane dotąd za pośrednictwem sondy Mars Reconnaissance Orbiter, wskazują na to, że zarówno wiropłat jak i jego stacja bazowa, działają zgodnie z oczekiwaniami NASA. Sukces Ingenuity, mógłby nadać nowy wymiar przyszłej eksploracji Czerwonej Planety. Zaawansowane robotyczne pojazdy latające, oferowałyby wyjątkowy punkt widzenia, którego nie zapewniają obecne orbitery lub łaziki i lądowniki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ARTUR

A może pokazali też film gdy

A może pokazali też film gdy " rakieta " okrążała Ziemię dla nabrania odpowiedniej szybkości ? Acha , skończyła się klisza albo myszy pogryzły kable . W wyrocznię NASA  i C19 musimy wierzyć ponad wszelką wątpliwość jak w Boga o którym mówią że go nie ma , ja też nie widziałem okrągłej Ziemi i wolę wierzyć w Boga .

Portret użytkownika SurvivorMan

A kto decyduje o tym, kiedy

A kto decyduje o tym, kiedy coś jest późno a kiedy nie? Dla Ciebie jest późno ale bardzo wątpię, by nauka się przejmowała tego typu opiniami Wink
I pamiętaj.. Wszystko co jest dziełem ludzkiej ręki, można podrobić... Ale ów sam fakt, nie oznacza że wszystko jest podrobione... Jak ktoś tego nie rozumie to do psychologa...
Taką chorą i pokrętną drogą dedukcji, ja też mogę teraz stwierdzić że  gadam z jakimś BOTem którego zadaniem jest dezinformacja, a nie z człowiekiem... Ja nie wiem kim Ty jesteś... Nie widziałem Cię na oczy, więc uznaję Cię za program ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Za to ja mam wrażenie że

Za to ja mam wrażenie że rozmawiam z trolem ewentualnie z bezmózgowcem na którego szkoda mojego czasu do którego żadne argumenty nie docierają. To co do tej pory zobaczyłem miałem okazję dogłębnie przeanalizować dowodzi jednego, że naza nie lata w żaden wyimaginowany przez pseudonaukę kosmos. Tacy jak ty żyją tą disneyowską fikcją

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Pojęcia nie masz czym jest

Pojęcia nie masz czym jest kontrargument w postaci DOWODU obalającego dany fakt tak, aby stał się rzeczywiście nieprawdą... 
Nie ogarniasz, że Twoja własna analiza spowodowała jedynie iż przekonałeś sam siebie że jest tak jak myślisz... Nic więcej.
Nie rozróżniasz faktu od dogmatu... Uktałeś sobie swój własny świat który Ci pasuje i na siłę próbujesz uszczęśliwiać nim innych...
Tacy jak Ty mianują się oświeconymi a w rezultacie gówno wiedzą... A najbardziej porażająca jest ta hipokryzja, polegająca na pluciu na wybrane gałęzie nauki, a jednocześnie korzystaniu ze zdobyczy cywilizacji, opartych o te gałęzie Głupek

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Czlowieku, ty żyjesz w

Czlowieku, ty żyjesz w jakiejś pieczarze w której internet kapie ci ze źródełka??? ROFL
Setki razy dziennie stykasz się ze zdobyczami takich nauk jak fizyka, matematyka, a nawet wszelkimi naukami badającymi przestrzeń kosmiczną, bo gdyby przestrzeń kosmiczna nie była badana, nie mógłbyś chociażby sprawdzić jaka będzie pogoda w kolejnych dniach, nie mógłbyś nigdzie polecieć samolotem, popłynąć statkiem, a nawet dostać legalnej pracy czy zwyczajnie korzystać z komputera czy internetu, dzięki którym możesz wystukiwać bzdury na klawiaturze i pokazywać światu jaki niedouczony jesteś!
Świat w którym żyjesz nie istniałby bez sztucznych satelit, a te nie miałyby szansy zaistnieć bez badania kosmosu, więc jak nie wiesz co Ci dała matematyka, czy fizyka to wróć do szkoły!!! No chyba że jeszcze jej nie rozpocząłeś, albo skończyłeś w połowie podstawówki!!!
Ogarnij się bocie ROFL
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Na co ci ostry nóz skoro

Na co ci ostry nóz skoro jesteś ograniczony umysłowo i brak ci instynktu samozachowawczego? Nie jesteś w stanienie zauważyć wroga i jego wrogich działań więc żaden prepizm ci nie pomoże. Świat w którym żyję doskonale radzi sobie bez pseudonauki ale szkoda mojego czasu na głupca by rozpisywać się o balonach meteo, triangulacji, podmorskich kablach telekomunikacyjnych, ethernecie itp. Nie podałeś mi żadnego przykładu wynalazku który zmienił nasze życie stworzonego przez naza, cern i matemagików, jesteś debilem.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika emel

Szkarłatny Leon wrote: ie

Szkarłatny Leon wrote:
ie podałeś mi żadnego przykładu wynalazku który zmienił nasze życie stworzonego przez naza, cern i matemagików, jesteś debilem.

NASA: folia termiczna, https://pl.wikipedia.org/wiki/Folia_NRC

Także NASA we współpracy z wojskiem: system globalnej nawigacji satelitarnej.

CERN: technologia www, https://home.cern/science/computing/birth-web

matematycy: analiza funkcjonalna, która jest stosowana np. w technologii OFDM służcej do przysała danych w sieciach LTE telefonii komórkowej (https://pl.wikipedia.org/wiki/OFDM), a także np. analiza furierowska, używana np. w  medycynie w ultrasonografach albo w tomografii komputerowej (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3171733/).

Twierdzenie jakoby WWW czy telefonia komórkowa czy GPS nie zmieniły naszego życia jest kłamstwem.

 

Jeśli ktoś jest tak ograniczony, że uważa Ziemia jest płaska lub ma jakąś kopułę, to nic dziwnego, że nie dostrzega ogromu obliczeń i zaawansowanej (dla niektórych) matematyki teoretycznej, bez której pewnie wszystkie dzisiejsze systemy teleinformatyczne nie byłyby możliwe.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Razem z koleżką survim

Razem z koleżką survim wykazujecie obiawy upośledzenia umysłowego i demencji, nigdy nie negowałem wkładu fizyki klasycznej w rozwój tej cywilizacji, twoje przykłady są z odbytu wyciągnięte i są tylko przykładem na to że jesteś debilem. Internet mógł spokojnie rozwijać się bez www czyli scentralizowanego inwigilującego gówna, nad falami radiowymi pracowało mnóstwo naukowców nie mających nic wspólnego z wojskiem czy nasa, gps to pozycjonowanie naziemne do którego używa się triangulacji a nie wymyślonych satelitów, mogę te wasze wymysły negować w nieskończoność. Wasi fizycy teoretycy nie wymyślili nic co mogło by być użyteczne dla ludzkości, nie potraficie nawet wyjaśnić co to jest grawitacja bez użycia abstraktu jakim jest nieistniejąca czasoprzestrzeń, nie potraficie dobrze wyjaśnić nadprzewodnictwa ani wiązań atomowych...itd.

 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Tak... Teraz już nie mam

Tak... Teraz już nie mam żadnych wątpliwości że zrobiono cię na próbę i zapomniano utopić! No ale skoro chodzisz po tym świecie, to udaj się na pierwszy lepszy uniwersytet ze swoimi wątpliwościami... Opcje będą dwie... Albo profesorowie cię wyprowadzą z omamów i jeszcze będą z ciebie ludzie, albo nie ma już żadnego ratunku i należy utylizować! Wtedy proponuję wybrać jedną z teorii naukowych na które plujesz... Na przykład teorię grawitacji, jako źródło swojego samozniszczenia ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj