Kolejna nieznana asteroida - 2014 RC - przeleci w odległości zaledwie 40 tys. km

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ledwie co donosiliśmy o wypatrzeniu asteroidy 2014 RA, która osiem godzin później minęła Ziemię, a już mamy kolejny taki przypadek. Tym razem obiekt, który znajduje się na kurie niemal kolizyjnym z naszą planetą wykryto na kilka dni przed przelotem.

 

Obiekt wypatrzono 1 września jednocześne w projektach badawczych Catalina Sky Survey i Pan-STARRS. Asteroida 2014 RC ma około 20 metrów średnicy. Według astronomów, obiekt przeleci w nocy z 6 na 7 września i znajdzie się 40 tysięcy km od Ziemi. Jest to właściwie muśnięcie. Odległość ta to 0,1 LD czyli dziesięć kosmiczna skała znajdzie się 10 razy bliżej Ziemi niż Księżyc.

Gdyby przelot takiego ciała niebieskiego jednak zakończył się kolizją, należałoby się spodziewać podobnych skutków do upadku podobnej wielkości asteroidy w lutym ubiegłego roku nad Czelabińskiem. Przejście asteroidy 2014 RC będzie można śledzić za pomocą transmisji online z niektórych teleskopów. W pogotowiu są już radioastronomowie, którzy zamierzają wykonać zdjęcia radarowe asteroidy 2014 RC.

 

Wiadomość pochodzi z serwisu astronomicznego:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

 Pisz całymi zdaniami tzn.

 Pisz całymi zdaniami tzn. rosja ratuje "swoje" słowiańskie dzieci, żeby je ustawić jako "mięso armatnie" na przyszłym froncie z Chinami... Dlaczego rosja jest tak "miłosierna" ? Ano dlatego, że własne dzieci doprowadziła do zapaści biologicznej,moralnej i egzystencjalnej!!! Kto w rosji tego dokonał ? Najgorsza wersja zydostwa, o którego "interesy"  dba ten KGB-owski pomiot tzn putin. ps rosja i putin celowo z małej litery. 

Portret użytkownika koń który mówi

Jak czytam o tej "zapaści

Jak czytam o tej "zapaści biologicznej, moralnej i egzystencjalnej" to mi się to jakoś z tuskiem bardziej kojarzy niż z Putinem. A prawdziwą zapaścią moralną są geje i lesby, których akurat Putin piętnuje po całości. Życzyłbym sobie także, aby w Polsce była taka "egzystencjalna" zapaść jak w Rosji w postaci becikowego 40 tys. a nie 1 tys. złotych.

Portret użytkownika koń który mówi

To zbyt trudne dla ciebie

To zbyt trudne dla ciebie słowo brzmi: renegat. A przecinek postawiony po "że" zamiast przed - to już żenująca kompromitacja kolejnego syjonistycznego parcha udającego, że zna j. polski.
No i co, że KGB? Więcej ludzi wymordowali niż CIA czy MOSAD?

Skomentuj