Już 10 października do Ziemi zbliży się duża asteroida

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Według NASA Center for the Study of Space Objects in Near Space, 10 października 2021 r. w pobliżu naszej planety z prędkością 17 kilometrów na sekundę przemknie nowo odkryta asteroida 2021 TT1.

 

 W momencie największego zbliżenia, które nastąpi o 4:03 czasu polskiego, odległość od Ziemi do 2021 TT1 wyniesie około 375 tys. km, czyli mniej niż średnia odległość do Księżyca (384 tys. km). Według szacunków rozmiar tego ciała niebieskiego może osiągnąć 34 metry. 

 

Asteroida 2021 TT1, została odkryta 3 października 2021 roku. Jak większość obiektów przecinających orbitę ZIemi, należy on do grupy Apollo. Wykonuje jeden obrót wokół Słońca w ciągu 743 ziemskich dni lub 2,03 ziemskich lat, oddalając się od niego jak najdalej o 376 milionów kilometrów i zbliżając się do niego na 104 milionów kilometrów.

Warto zauważyć, że według precyzyjnych obliczeń orbitalnych przeprowadzonych w NASA Jet Propulsion Laboratory, nie ma zagrożenia kolizji asteroidy 2021 TT1 z Ziemią ani w tym roku, ani w najbliższej przyszłości. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj