Ustalono nową hipotetyczną datę końca świata

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Specjaliści z NASA ostrzegają, że szanse na to, że nasza Ziemia spotka się z ponad kilometrową asteroidą 1950 DA są cały czas wysokie. Według obliczeń ryzyko wystąpienia kataklizmu wynoszą aż 1 do 300, to dwa razy więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego ciała niebieskiego.

 

Obiekt ten odkryto już bardzo dawno temu, bo ponad 60 lat temu. Po raz pierwszy zobaczono go 23 lutego 1950 roku. Kształt tego ciała niebieskiego jest niemal okrągły, a jego średnica nieznacznie przekracza kilometr. Nawet zwykle powściągliwa w tych kwestiach NASA szacuje, że obiekt może się zderzyć z Ziemią.

 

Na szczęście, gdy do tego dojdzie nie będzie to już nasz problem, bo data hipotetycznego impaktu to 16 marca 2880 roku. Aby potwierdzić lub wykluczyć te datę konieczne są jednak dodatkowe badania. Będzie ich można dokonać w 2031 roku, kiedy 1950 DA zbliży się na odległość naszych obserwatoriów radarowych.

 

Gdyby jednak doszło do upadku eksperci sugerują, że stanie się to najprawdopodobniej gdzieś na Atlantyku, prawdopodobnie w okolicy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Fala, jaką wyzwoliłaby tak duża kosmiczna skała miałaby ponad 170 metrów wysokości. Taka ściana wody dosłownie rozbiłaby w pył wybrzeże. Obiekt porusza się z relatywnie niewielką prędkością wynosząca 15 km/s, ale siła wybuchu byłaby wtedy wiele tysięcy razy większa od tej znanej ludzkości z Hiroszimy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Winford

Proboszcz z Koluszek??!

Proboszcz z Koluszek??! He,he! ten co wozi samochodem co dzień to inną panienkę? Admin.Pogięło Cie?! Przestań straszyć w planie perspektywicznym ludzi,bo Ci naprawdę du....skopie,bo mnie już wkurzasz!

Portret użytkownika Duch Siódmego Dnia

kto ma uszy niechaj słucha

kto ma uszy niechaj słucha ,co Duch mówi
...strzeżcie się ,gwiazda Marduka - gwiazda biegunowa  jest blisko ,
" zaprawdę strzeże mocno przejścia nieba i ziemi,
temu, który na górze i na dole nie znajduje przejścia, pomaga,"
co 3600 lat się zjawia i nowy swiat  objawia 
patrząc nie widzicie i słuchając, nie słyszycie ani nie rozumiecie
I spełnia się proroctwo ,które powiada :"nie przeminie to pokolenie ,a wszystko to sie stanie i nowy świat nastanie. "
 
 

Portret użytkownika eva11111

TOTALNA SHIZA OGOLNOSWIATOWY

TOTALNA SHIZA OGOLNOSWIATOWY DEBILIZM ,TO JEST PARANOJA EPIDEMIA NA SKALE SWIATOWA ,TO NIE TYLKO TV ,INTERNET TEZ ,NIE NALEZY TEGO CZYTAC I WIERZYC TYM POPAPRANCOM ,
BOZE CZY JEST KTOS W PELNI NORMALNY ,ZOSTALO CHOC PARU ,
BO JEDNA PRZEPOWIEDNIA SIE SPELNILA ,ZOMBI OPANOWALY SWIAT 
CZYJ TAK NAPRAWDE JEST KSIEZYC 
OPODATKOWAC SLONCE 
USTALONO NOWA DATE KONCA SWIAT 
SZCZEPIONKI SA BEZUZYTECZNE
TZRESIENIE ZIEMI 
TAJFUN
ZIMA STULECIA 
JEZUS PROMUJE TATUAZE 
POWODZIE ,POWODZIE 
ISON
GMO,NWO,
CHEMTRAILS
ZAPADANIE SIESZCZYTOW GORSKICH
MARTWE DELFINY ,MARTWE RYBY 
MASOWO GINA PTAKI 
GLUTAMIAN SODU I ASPARTAM POWODUJE RAKA 
WOJNA W SYRI ,KTO UZYWA BRONI BIOLOGICZNEJ 
GLOBALNE OCIEPLENIE 
FUKUSHIMA SKAZI PACYFIK
CZY TO MOZE  WSZYSTKO DZIAC SIE NA ZIEMI GDZIE MIESZKAJA CYWILIZOWANI LUDZIE 

Portret użytkownika Łukasz_inny

Jest to jakaś autentyczna

Jest to jakaś autentyczna bzdura - no bo dalczego nie można obliczyć teraz ? czyżby ze względu na to że wiele się może zdarzyć w kosmosie ? Jeśli tak to co im po pomiarze radarowym za 15 lat  gdy przez prawie 800 lat będzie to dryfować w kosmosie ?
 
Przecież kosmos jest pełen badziewia przez 800 lat to jak będą patrzeć w ten kamyk zza pleców im przypie...oli kometa jak ostatnio się podniecali że coś 2 razy dalej od księżyca przeleciało a nie zauważyli że coś j...eło w ziemię - chyba niecały miesiąc temu to było nawet to admin wychwycił
 
 

Strony

Skomentuj