Do Ziemi zbliża się asteroida wielkości drapacza chmur

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Asteroida wielkości jest dwukrotnie większe niż nowojorska Statua Wolności a, o nazwie 441987 (2010 NY65) znajdzie się najbliżej Ziemi już 25 czerwca. Obiekt porusza się z prędkością 13,4 kilometra na sekundę i według NASA minie naszą planetę.

 

Średnica tego kosmicznego ciała wynosi 187 metrów. W perygeum - czyli punkcie orbity najbliższym Ziemi, asteroida znajdzie się ponad 15-krotnie dalej niż średni dystans z Ziemi na Księżyc.

 

Mimo to asteroida 2010 NY65 znajdzie się na tyle blisko, że można ją uznać za obiekt NEO - Near Earth Object - czyli obiekt blisko ziemi.

Asteroidy to stosunkowo niewielki ciała niebieskie znajdujące się w Układzie Słonecznym i krążące wokół głównej gwiazdy. W przeciwieństwie do planet mają nieregularny kształt i brak atmosfery, ale mogą mieć własne satelity. Ich rozmiary rozciągają się od kilku metrów do kilku kilometrów. Tak duże ciała niebieskie na wypadek zderzenia z Ziemią mogą wywołać katastrofalne konsekwencje.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak Ci życie zbrzydło i stało

Jak Ci życie zbrzydło i stało się piekłem , wsać łeb do sedesu i przytrzaśnij deklem ! . Co Ci ziemia zawiniła ? To przepiękna planeta na której oprócz fauny i flory mieszkają dobrzy i rozumni ludzie a że tu i ówdzie szwendają się jakieś świry ? - no trudno , co zrobić. Ciesz się , że nikt (żadna kosmiczna rasa) nic do nas nie ma i nikt tu nam na siłę swojej wersji "demokracji" nie wprowadza ! Bo mogło by być tak jak na filmie : "Bitwa o ziemię" - to by Ci się podobało ?

Portret użytkownika Artur.Olek

Ja zauważyłem że

Ja zauważyłem że płaskoziemcom, antyszczepionkowcom, foliarzom ,antysystemowcom, i tym co ujawniają pewne sprawy jutubas usuwa filmy i całe konta zamyka. Dlatego tak sobie myślę że oni stanowią spore zagrożenie dla kogoś kto najwyrażniej chce aby ludziska o tych sprawach sie nie dowiedzieli ale dalej wiedli życie ślepych lemingów. Ostra cenzura wchodzi i siedzą w tym informacyjnym bagnie wszystkie światowe media, politycy, celebryci, i parszywie bogaci filantropowie. Nawet ostatnio oglądam serial z netflix a tam oczywiście wrzuta klimatyczna i nagonka na antyszczepionkowców. Oni nie śpią ale urabiają dniem i nocą te... masy.

https://www.youtube.com/watch?v=8fJFISfORdE

 

Portret użytkownika entyr

@ Artur.Olek

@ Artur.Olek
cyt: "Ja zauważyłem że płaskoziemcom, antyszczepionkowcom, foliarzom ,antysystemowcom,"

Chłopie, to, że wymieniłeś w jednym zdaniu te grupy to już znaczy, że zrobili ci z mózgu kiszoną kapustę.
Nie utrudniaj sprawy i chociaż wydaje ci się to niewiarygodne - opanuj się przynajmniej z tą płąską ziemią. No, chyba że masz za to jakąś kasę, wtedy niech bóg ma w opiece ciebie i twoją rodzinę.
Nawet nie wiesz do czego przykładasz rękę.

Dla normalnych: znowu zaczęły się cyrki z płaską ziemią, namagnetyzowanymi miejscami po szczepieniach, ufo itp. Miesiąc takiej kampanii i wszystkie rozsądne argumenty o prawach człowieka, eksperymencie medycznym, wolnej woli - pójdą wpizdu, bo to przecież płaskoziemcy i foliarze. Każdy rozsądny argument zostanie do tego sprowadzony. Taka akcja już miała miejsce na sporo miesięcy przed lawiną całwida, więc sugeruję (po ponownej lawinie wysypu bzdur) nastawić się, że nadciąga coś nowego.

Portret użytkownika Xmsmmgr

Ja za to polecam raczej mało

Ja za to polecam raczej mało znany serial Utopia (z 2013 roku) - o ile kogoś nie zniechęci groteskowa formuła. Nie wiem, gdzie to można zobaczyć poza torrentową biblioteką. Akcja przypomina wszystko, co dzieje się obecnie.

Spojlery

Podrasowana grypa, która ma przestraszyć ludzi i zachęcić do szczepień, planowane wyszczepianie populacji całego świata, depopulacja poszczepionkowa (oczywiście w szczytnym celu ratowania planety) i minister, czy premier, któremu "niektórzy" wprost mówią, żeby nie był zbyt ambitny, bo jego jedynym zadaniem jest nawoływanie do szczepień. Jest nawet wątek rosnącej zawartości co2, gdy matka (wyznająca klimatyczną religię) jest krytykowana za urodzenie dziecka i namawiana do pozbycia się go (w imię ochrony klimatu)

Portret użytkownika MiamiVibe

Oglądałem ciekawy serial na

Oglądałem ciekawy serial na Netflixie ,,3%", gdzie elita co roku bierze wszystkich 20-latków z gett, aby wybrać najlepszych z nich, gdzie zwycięzcy udają się na Wyspę, dla elit, odseparowaną od biedoty i ostatnim testem jest tzw. proces oczyszczenia, gdzie owi zwycięzcy muszą przyjąć szczepionkę, która powoduje u nich bezpłodność, po to aby idealne społeczeństwo budować poprzez osiągnięcia, a nie dziedziczność.

Portret użytkownika baca

do pięciu odszczepionych

do pięciu odszczepionych pilotów w anglii doszło siedemnastu w indiach...
w ameryce nawet nie podali ilu się odszczepiło tylko american airlines odwołały po prostu większość lotów...
tak że na tę asteroide to chyba bruce willis bedzie musiał znowu polecieć z powodu dramatycznego braku astro zeneco nautów
ja tymczasem coś tak czuję że jak się ma ze trzy godziny wylatane na symulatorze microsoftu i świadectwo nieszczepienia to fajna robota bedzie do wzięcia na święta...
ech... zawsze chciałem być pilotem... nacelować dżumbo na amerykę, odpalić autopilota i molestować 10-12 godzin zdrowe stewardessy przez całą drogę...

 

Strony

Skomentuj