Do Ziemi zbliża się asteroida wielkości drapacza chmur

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Asteroida wielkości jest dwukrotnie większe niż nowojorska Statua Wolności a, o nazwie 441987 (2010 NY65) znajdzie się najbliżej Ziemi już 25 czerwca. Obiekt porusza się z prędkością 13,4 kilometra na sekundę i według NASA minie naszą planetę.

 

Średnica tego kosmicznego ciała wynosi 187 metrów. W perygeum - czyli punkcie orbity najbliższym Ziemi, asteroida znajdzie się ponad 15-krotnie dalej niż średni dystans z Ziemi na Księżyc.

 

Mimo to asteroida 2010 NY65 znajdzie się na tyle blisko, że można ją uznać za obiekt NEO - Near Earth Object - czyli obiekt blisko ziemi.

Asteroidy to stosunkowo niewielki ciała niebieskie znajdujące się w Układzie Słonecznym i krążące wokół głównej gwiazdy. W przeciwieństwie do planet mają nieregularny kształt i brak atmosfery, ale mogą mieć własne satelity. Ich rozmiary rozciągają się od kilku metrów do kilku kilometrów. Tak duże ciała niebieskie na wypadek zderzenia z Ziemią mogą wywołać katastrofalne konsekwencje.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak Ci życie zbrzydło i stało

Jak Ci życie zbrzydło i stało się piekłem , wsać łeb do sedesu i przytrzaśnij deklem ! . Co Ci ziemia zawiniła ? To przepiękna planeta na której oprócz fauny i flory mieszkają dobrzy i rozumni ludzie a że tu i ówdzie szwendają się jakieś świry ? - no trudno , co zrobić. Ciesz się , że nikt (żadna kosmiczna rasa) nic do nas nie ma i nikt tu nam na siłę swojej wersji "demokracji" nie wprowadza ! Bo mogło by być tak jak na filmie : "Bitwa o ziemię" - to by Ci się podobało ?

Portret użytkownika Artur.Olek

Ja zauważyłem że

Ja zauważyłem że płaskoziemcom, antyszczepionkowcom, foliarzom ,antysystemowcom, i tym co ujawniają pewne sprawy jutubas usuwa filmy i całe konta zamyka. Dlatego tak sobie myślę że oni stanowią spore zagrożenie dla kogoś kto najwyrażniej chce aby ludziska o tych sprawach sie nie dowiedzieli ale dalej wiedli życie ślepych lemingów. Ostra cenzura wchodzi i siedzą w tym informacyjnym bagnie wszystkie światowe media, politycy, celebryci, i parszywie bogaci filantropowie. Nawet ostatnio oglądam serial z netflix a tam oczywiście wrzuta klimatyczna i nagonka na antyszczepionkowców. Oni nie śpią ale urabiają dniem i nocą te... masy.

https://www.youtube.com/watch?v=8fJFISfORdE

 

Portret użytkownika entyr

@ Artur.Olek

@ Artur.Olek
cyt: "Ja zauważyłem że płaskoziemcom, antyszczepionkowcom, foliarzom ,antysystemowcom,"

Chłopie, to, że wymieniłeś w jednym zdaniu te grupy to już znaczy, że zrobili ci z mózgu kiszoną kapustę.
Nie utrudniaj sprawy i chociaż wydaje ci się to niewiarygodne - opanuj się przynajmniej z tą płąską ziemią. No, chyba że masz za to jakąś kasę, wtedy niech bóg ma w opiece ciebie i twoją rodzinę.
Nawet nie wiesz do czego przykładasz rękę.

Dla normalnych: znowu zaczęły się cyrki z płaską ziemią, namagnetyzowanymi miejscami po szczepieniach, ufo itp. Miesiąc takiej kampanii i wszystkie rozsądne argumenty o prawach człowieka, eksperymencie medycznym, wolnej woli - pójdą wpizdu, bo to przecież płaskoziemcy i foliarze. Każdy rozsądny argument zostanie do tego sprowadzony. Taka akcja już miała miejsce na sporo miesięcy przed lawiną całwida, więc sugeruję (po ponownej lawinie wysypu bzdur) nastawić się, że nadciąga coś nowego.

Strony

Skomentuj