System NASA do wykrywania niebezpiecznych asteroidów właściwie nie funkcjonuje

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykanie przeprowadzili niedawno audyt systemu wykrywania niebezpiecznych asteroidów, utworzonego w 2005 roku w imieniu Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest monitorowanie co najmniej 90 procent obiektów bliskich Ziemi o średnicy większej niż 140 metrów średnicy. Okazało się, że stan systemu jest tak zły, że praktycznie nie działa.

 

Audytorzy zauważyli, że podstawowe bolączki to słaba koordynacja z innymi ośrodkami obserwacyjnymi i śmieszne finansowanie w wysokości 40 milionów dolarów, nie dają szans na interakcję z innymi organizacjami, które zajmują się wypatrywaniem asteroidów, które mogą być na kursie kolizyjnym z Ziemią. W tej chwili każda agencja kosmiczna robi to we własnym zakresie.

 

Raport pokontrolny przeprowadzony w NASA wskazuje, że system wykrywania obiektów NEO ( Near Earth Object) był w stanie zidentyfikować tylko 10% z ogólnej liczby szczególnie niebezpiecznych asteroid. Ostatnie doświadczenie z upadkiem asteroidy na Uralu jest przykładem skutków takiej beztroski.

Na szczęście w przypadku meteoru czelabińskiego rozpadł się on jeszcze przed zderzeniem z Ziemią, a incydent wywołał tylko falę uderzeniową, która rozbiła szyby w setkach domów powodując tym samym tysiące ran ciętych. Konsekwencje upadku asteroidy o średnicy 18 metrów byłyby katastrofalne. Siła uderzenia byłaby porównywalna do wybuchu jądrowego o mocy 30 kiloton, co mogłoby dodatkowo doprowadzić świat na skraj wojny nuklearnej.

 

W tak niepewnych czasach, w których żyjemy, system wczesnego wykrywania niebezpiecznych asteroidów może kluczowy dla uratowania tysięcy istnień ludzkich, które mogłyby zginąć na skutek omyłkowego odwetowego ataku jądrowego, do którego mogłoby dojść niemożliwości ustalenia czy dany kraj jest atakowany czy też ma do czynienia z niespodziewaną katastrofą naturalną pochodzenia kosmicznego.

 

Ludzkość powinna zjednoczyć swoje wysiłki w celu wdrożenia programu wczesnego wykrywania obiektów NEO. Jest to tym bardziej potrzebne ponieważ ostatnio zaobserwowano zdecydowany wzrost ilości przelatujących w okolicy Ziemi obiektów, o których istnieniu astronomowie dowiadują się na kilka dni czy godzin przed przejściem w pobliżu naszej planety.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

system nie działa bo ma nie

system nie działa bo ma nie działać ,ma was nauczyć że w każdej chwili jak zechcą, wyczyszczą planetę ,zmusza to do myslenia i do spojrzenia inaczej na własne życie i życie innych ,zmusza do myslenia że nie jestesmy sami w kosmosie ,rozbija programy w głowach ,bo strach zmusza do działania ,wszystko jest dokładnie ustalone ponad politykami ,naukowcami ,ludźmi itd. Ludzie i ci co siedzą w tunelach pokazali co potrafia zrobic z planetą i jaki niewolniczy sysytem tu panuje teraz wszytko będzie zmieniane a śwaidomosc ludzi niestety była blokowana dlatego teraz gdy zostaje uwalniana ,strachy o wojnie ,wybuchu ,zniszczeniu ,powodzi maja zmuszać ich do tego aby zastanowili się jakie wartości w życiu są najważniejsze ,czy kasa która nie obroni przed meteorytem ,chorbą ,embargiem ,wojną ,wybuchem itd czy dobre życie które przyciaga i tworzy dobro dookoła ,fajnie że w zimie dostaniemy kolejną nauczke i że nikt nie pozwoli na zniszczenie planety ,bo tu nie jestsmy sami ,miliardy lat jest ziemia w kosmosie i się kręci dalej ,zmieniano tylko szkodniki które ją niszczyły ,a my z braciszkami w tunelach nie nalezymy do przyjemnego gatunku ,dlatego teraz dano nam szanse zmiany i mam nadzieję że przynajmniej część ludzi ten czas wykorzysta i połączy sie w harmoni z kochana planetą Smile  

Portret użytkownika kantor

Ja mysle ze ciagle spekulacje

Ja mysle ze ciagle spekulacje na temat tego czy jest inne zycie czy nie to po tylu latach badan ekspansji kosmosu to zwykly temat zastepczy. Ani zadnych dowodow ani powaznych informacji tylko przecieki ktore prawdopodobnie maja na celu jakies tam zastraszanie ludzi bo z tego co widze to jest bardzo duzo ludzi ktorzy calkiem niepotrzebnie ten temat przezywaja a problemy sa wieksze tutaj u nas na ziemi judaisci syjonisci czy po prostu zydzi robia sobie krwawy karnawal a slepa tepa masa jeszcze gada o jakims holokauscie czy antysemityzmie. Tak na prawde nawet jesli pojawi sie jakas inna cywilizacja to gowno na to poradzicie skoro nawet z przestepcami w postaci ludzi poradzic sobie nie potrafimy.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

bo i takie czasy mamy baron

bo i takie czasy mamy baron że je trudno wyczuć Smile ale wszystko co nas straszy zmusza nas do myslenia ,niestety mamy absurdalny system i absurdami zmuszaja nas do zastanowienia się nad sobą ,do zła się przyzwyczailiśmy ,dobra się uczymy a absurdy zmuszają nas do myslenia nad systemem i tego że go zasilamy ,pytanie: po co zasilac coś co jest tak niedorzeczne ? jak każdy znajdzie odpowiedź na to pytanie ,nowe będzie natychmiast ,bez nauczek ,widzisz wszysycy wiemy ze wojna w syrii to poczatek 3 wojny swaitowej i użycie boni chemicznej i bilogicznej która zdziesiatkuje ludność jest w każdej przepowiedni ,i teraz pokażą nam że każdą przeowiednie mozna zmienić i to zalezy od nas i od tworzenia pozytywnej energi ,zrobili dokladnie to z izraelem i palestyną ,przpowiednia izajasza mówiła o zagładzie izraela i pustych miastach ,gdy palestyna chciała uzyc boni biolgicznej natychmiast podpisali rozjem i jest spokój ,więc proroctwo się nie spełniło i włąsnie taki mamy czas ,dlatego cieżko wyczuć kto jest dobry a kto zły ,co nam słuzy a co nie ,cieżko wyłapac prawde w inforamcji i po to dano stare dusze na ziemie aby orientowały sie w tym bałaganie i pisały prawde o wydarzeniach a nie podsycały strachy na lachy , a że niektórzy potrzebują czasu aby zniwelowac program w głowie to ten czas jest dany ,ja ciesze sie z tego bo kazdy dzien przybliża nas do czasów wyjatkowych ,opisze to co pokazali mi i moim przyjaciołom ,wówczas sam ocenisz co jest a co musi upaśc aby zaistaniło wielkie i nowe myslenie 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj