Przelot asteroidy 2013 TX68 nastąpi później niż sądzono, a jej orbita jest wciąż niepewna

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według ekspertów z NASA, 8 marca bieżącego roku dojdzie do niezwykłego zjawiska astronomicznego. W odległości nawet jedynie 20 tysięcy kilometrów od powierzchni Ziemi przeleci asteroida 2013 TX68. Istnieją obawy, że ciało niebieskie może się znaleźć bardzo blisko orbitujących wokół Ziemi satelitów, a nawet, że dojdzie do kolizji z naszą planetą.

 

Asteroida 2013 TX68 ma około 30 metrów średnicy i została wypatrzona w ramach skanu nieba w poszukiwaniu potencjalnie niebezpiecznych asteroid docierających bardzo blisko naszej Ziemi, tak zwanych NEO ( Near Earth Object). Problem z tym ciałem niebieskim polega na tym, że astronomowie dysponują danymi z zaledwie 10 dni obserwacji, co powoduje, że ustalona orbita jest bardzo niepewna.

Wystarczy tylko przypomnieć, że wcześniej astronomowie sądzili, iż asteroida 2013 TX68 osiągnie perygeum 5 marca, ale tak się nie stało. Teraz zmieniono spodziewaną datę zbliżenia na 8 marca. Nadal nie sposób powiedzieć, czy obiekt ten minie naszą planetę, a jeśli tak, to w jakiej odległości. Może to być kilka milinów kilometrów albo kilkanaście tysięcy kilometrów.

Eksperci twierdzą,, że szanse na to, aby asteroida 2013 TX68 zderzyła się z naszą planetą są minimalne, czym jednocześnie potwierdzają, że taka ewentualność istnieje. Gdyby doszło do tego, że obiekt ten wpadnie w atmosferę prawie na pewno czeka nas powtórka scenariusza z Czelabińska w 2013 roku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kat

Asteroidka  przyleci na Dzień

Asteroidka  przyleci na Dzień Kobiet na 8  Marca 2016?
Toż wiemy,że niebawem niebo i ziemia szykują wielkie kosmiczne podziękowanie w Polsce za degradację polskich kobiet ,za wymuszanie terrorem emigracji za granicę i za terror rozwodowy.
Niebawem...
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Kat

Asteroidka  przyleci na Dzień

Asteroidka  przyleci na Dzień Kobiet na 8  Marca 2016?
Toż wiemy,że niebawem niebo i ziemia szykują wielkie kosmiczne podziękowanie w Polsce za degradację polskich kobiet ,za wymuszanie terrorem emigracji za granicę i za terror rozwodowy.
Niebawem...
 
 
 
 

Portret użytkownika xx

Czyli co.... trzeba czytać

Czyli co.... trzeba czytać między wierszami.
Nie mogą oficjalnie powiedzieć, że przy...li, więc się mieszają w zeznaniach.
Ci co mają wiedzieć, to już wiedzą, a reszta tzw "chołoty" niech sobie radzi po fakcie.

Jeżeli już ma przy...lić, to pytanie jest gdzie?

Portret użytkownika ned

Dobra dzieciaki, może lekki

Dobra dzieciaki, może lekki OT, ale wszystko jest iluzją.
Proste zadanie z matematyki: w jaki sposób koło o mniejszym promieniu może mieć większą średnicę i większy obwód od koła o większym promieniu?
W ten sposób zajmiecie się czymś pożytecznym...

Portret użytkownika ziom1

Raczej ją grawitacja nie

Raczej ją grawitacja nie sciagnie bo za szybko leci 50 tys km/s jak by leciała ponizej 20tys km/s to by było bumm na 99% 
Ja bym sie bardziej obawial tej co przeleci 29 marca 2016-BC14 ktorej wielkosc to około 500m

Portret użytkownika japycz

GPS korzysta z wież

GPS korzysta z wież naziemnych dlatego np w dzungli amazonzonskiej nie ma zasiegu GPS.

Odbywa sie to na zasadzie triangulacji to jest odbiornik mierzy odleglosc do trzech najblizszych wiez. Punkt przeciecia trzech okregow o promieniu odleglosci do danej wiezy to nasza lokalizacja.

Portret użytkownika charis

Jeśli upadnie to upadnie, ale

Jeśli upadnie to upadnie, ale ja się nie boję a wiele osób na takie wieści drży coraz mocniej, przenikają coraz większym strachem, lękami - patrzą na świat i coraz większy strach ich ogarnia przed jutrem, przed przyszłością

Portret użytkownika achiles

Tylko by, nie było tak, że

Tylko by, nie było tak, że ktoś w kogoś w tym dniu walnie ATOMEM, a potem mendia, czy nie podadzą, że to jednak ta ASTEROIDA W ZIEMIĘ WALNĘŁA i gdyby tak było, to czy się to zacznie i skończy, na jednym wybuchu i gdzie on by był odpalony, na czyjej ziemi . TAK TYLKO SOBIE GDYBAM, bo zastanawiające jest to mylenie się o 3 dni, co do daty i odległosci, JEJ przelotu. 

Strony

Skomentuj