Huragan Sandy spowodował fale sejsmiczne na wschodnim wybrzeżu USA

Kategorie: 

Źródło: IRIS

Większość ze stacji monitorujących zjawiska sejsmiczne na wschodnim wybrzeżu USA odnotowała fale sejsmiczne, które zostały wywołane naporem wiatru na kontynent amerykański. Uczeni twierdzą, ze wpływ wiatru na sejsmografy jest zawsze, ale w sytuacjach takich jak uderzenie huraganu jest to po prostu bardziej zauważalne.

 

Wizualizacje pokazują, że aktywność sejsmiczna wzrosła, gdy tylko huragan dotarł do wybrzeża Florydy 26 października 2012. Od tej chwili sejsmografy wykrywały kolejne fale sejsmiczne spowodowane przez silny wiatr towarzyszący nadejściu Sandy.

Oczywiście ludzie nie mogli odczuć tych zdarzeń sejsmicznych, ponieważ były one stosunkowo niewielkie. Potwierdzenie wpływu sejsmicznego w wyniku uderzenia huraganu jest dowodem na wielkość siły kinetycznej, jaką wywiera na ląd uderzenie huraganu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zahi

W chwili obecnej każde

W chwili obecnej każde zdarzenie jakie ma miejsce jest odważnie komentowane przez " Naukowców" i całą reszte która temat podchwyci...Fakt faktem ostatnio ilość wstrząsów jest dość wzmożona. Mimowolnie łączymy to z faktem zapowiedzi na 21-12-2012 i co raz więcej ludzi jest aktywnych w tym temacie. Wiekszośc z nich jest zaniepokojona i z uporem maniaka albo w ignorancki sposób tłumaczy pewne rzeczy jakie obecnie maja miejsce w przedziwny sposób lub tez nie patrzy optymistycznie w przyszłóść.
Nie sądze  by można coś istotnego stwierdzić przed tą datą i powiedzieć coś konkretnego. Obecnie może bardziej niepokoić fakt że Izrael szuka za wszelką cenę potyczki w strefie Gazy. Tym samym może się spodziewają że kraje solidarne ze Strefą Gazy zrobią tak zwany pierwszy krok. Już chyba cały świat wie że kryzys jest i będzie. Jest to wynik polityki bankowej która stała się rakiem dla naszej cyfilizacji. Jedyny spoób obecnie na uzdrowienie z tego zrzerającego powoli raka to konflikt. Po pierwsze Izrael ma dużo broni która warto by wykorzystać to samo dotyczy się ich głównego sojusznika czyli Stanów Ameryki. Po drugie plan depopulacji został by w łatwiejszy sposób wykonany, w dużej mierze ludzie nieświadomi i pazerni też by się do tych morderstw przyczynili. Tak więc większa wojenka można powiedzieć że trzecia WŚ dla spiskowców to dobry powód by zarobić... Wyzbycie się broni daje możliwość prodkukcji następnej, zniszczone Państwa ktoś musi odbudować...a że to kraje takie jak Iran czy Syria lub Palestyńczycy byli by obwiniani za konflikt to na pewno świat Wielkiego Brata był by juz tylko kwestia wprowadzenia w życie. Jedyne kto to może zmienić to TY, bez czekania na innych każdy z nas ma siłe kilku miliardów ludzi, każdy z nas jest potęgą i to pokazuje jak mocno jesteśmy rozstrzepieni...wielkie korporacje i ta tak zwana finansjera to tylko kilka osób które pod osłoną kurtyny prowadzą swoją polityke. Przykładem tego jak się zmienił Nasz świat jest każdy z Nas. Pamiętajcie jedno że Globalizacja po przez wojny czy też tak jak to ma miejsce obecnie przez politykę zadłużenia nigdy nie dojdzie do skutku i to jest tylko kwestia czasu by ta polityka wspólnoty stała się drogowskazem dla większości. NIe daj się oszukać że jesteś antysymitą bo to nie Ty i nie ja co dnia bluznie na Zydów...to nie ty i Twój kolega czy koleżanka co dzień mówisz że Zyd jest podczłowiekiem. Wiele można by przykładów mnożyć i pisać o tym, ale jeśli każdy z osobna nie popatrzy na to przez szeroko otwarte oczy to niestety zaskoczy nas to czego nikt z Was nie chce. 

Guardian Angel
"Prawdziwy wróg ukryje się tam gdzie się go najmniej spodziewasz"

Skomentuj