Mieszkańcy Staten Island proszą o pomoc, kłopoty z dostawami paliw w USA

Kategorie: 

Krajobraz po przejściu huraganu Sandy jest w wielu miejscach porażający. Praktycznie wszędzie gdzie była burza są duże problemy z zaopatrzeniem w paliwo.

 

Staten Island jest jedną z najbardziej dotkniętych społeczności z New York City. W sumie ponad 80 tysięcy domostw nadal pozostaje tam bez prądu elektrycznego. Wiele osób jest bezdomnych. W sumie śmierć poniosło tam 19 osób. Podczas największej intensywności żywiołu działy się tam naprawdę dramatyczne rzeczy. Niektórzy mieszkańcy donosili o kilkumetrowych falach, które nagle wdzierały się na ulice. Niektórzy twierdzili, że fale miały nawet 20 stóp, czyli około 6 metrów wysokości.

Media amerykańskie wciąż opowiadają o kolejnych dramatycznych przypadkach, w których ostatecznie ginęli ludzie. Burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg w środę odwołał nowojorski maraton. Część drogi miała biec właśnie przez Staten Island a w tych okolicznościach byłoby to po prostu czymś nieodpowiednim, aby urządzać tam wyścigi jakiegokolwiek typu.

 

Policja jest potrzebna praktycznie wszędzie, ponieważ na obszarze dotkniętym klęską żywiołowa zaczynają doskwierać braki zaopatrzenia. Teraz na paliwo trzeba czekać w kolejkach i wygląda to zupełnie tak samo jak w Polsce w najgorszej komunie. Ludzie czekają dwie godziny, aby zatankować auto. Część osób używa paliwa do generatorów prądu. Wciąż 5 milionów osób w regionie nie ma elektryczności z sieci.

 

 

Źródła:

http://abcnews.go.com/blogs/headlines/2012/11/were-going-to-die-staten-island-residents-plead-for-help-3-days-after-sandy/

http://www.nytimes.com/2012/11/02/nyregion/gasoline-shortages-disrupting-recovery-from-hurricane.html?pagewanted=all&_r=0

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika normalny

Podobno na wschodnim wybrzeżu

Podobno na wschodnim wybrzeżu gwałtownie wzrosła liczba zawałów, otarć i kontuzji nóg. Wiecie dlaczego? Bo ponad połowa mieszkańców pierwszy raz w życiu poszła pieszo na zakupy. Psycholodzy i psychoterapeuci bokami robią próbując ogarnąć ogrom zniszczeń w głowach tych biednych ludzi, którzy najpierw musieli pokonać 2 stopnie w autobusie, a potem jeszcze iść cały kawał od przystanku do sklepu i z powrotem. W najgorszej sytuacji byli jednak ci, którym przyszło nieść przez parę kilometrów 10L ropy w kanistrach. Wielu upadło w połowie drogi i leży tam do tej pory oczekując na pomoc. Paramedycy zwijają się jak w ukropie, ale ładowanie tuczników 250kg do karetek nie należy do zadań łatwych.

Portret użytkownika normalny

Irackie, libijskie i

Irackie, libijskie i palestyńskie dzieci cierpią większy niedostatek niż brak paliwa. A grzebanie na śmietnikach jest tam normą. Tylko, że wszystkie śmietniki są zajęte i dla wielu dzieciaków nic nie zostaje. Czy grubych mieszkańców USA kiedykolwiek to obchodziło? Raczej nie. Palą po 30L na setkę w swoich ciężarówkach i nieraz o tym pisałem. To jest ropa pochodząca z podboju Iraku i Libii. Każdy w USA korzysta z łupów wojennych pana Bamy. Każdy batonik w czekoladzie to krzywda maluchów w Afryce, które pielęgnują kakaowce i dźwigają wory z ziarnem. Każdy ciuch kupiony w USA to krzywda Hindusów grzebiących rękami w toksycznych farbach i wdychających truciznę w przędzalniach. Macie swoje wielkie USA. Gdyby nie wyzysk ubogich krajów to już dawno by ich nie było. Więc kogo tu szanować i za co? Każdy normalny człowiek powinien wyjechać z USA i nie przykładać ręki do zbrodni swojego rządu. Czy sądzicie, że wielu tak postąpi?

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Nikt ich nie uprzedził o

Nikt ich nie uprzedził o nadchodzącym huraganie! TO SKANDAL!
Gdyby ich ostrzeżono to kupili by na zapas paliwa do kanistrów, a tak są w "kłopocie".
 
PS. To był sarkazm. Jak kto głupi to niech cierpi Język

Portret użytkownika jesion

Wyciągną wnioski ? :) Zaczną

Wyciągną wnioski ? Smile Zaczną choć odrobinę pojmować jak to jest gdy wali się "ich świat" ? Jak myślicie ? Czy przez te fałdy tłuszczu jeszcze coś dotrze do malutkich/chip  rozumków ? A duchy Indian patrzą,patrzą i czekają.....

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika gregs2222

Na twoim miejscu bym troche

Na twoim miejscu bym troche uwazal co mowisz bo jakby cos takiego sie w polsce stalo to by polski juz nie bylo , a pozatym tam ludzie nie maja pradu , ogrzewania - tam sa tez dzieci!!! wszystko mokre i zimno -1 w nocy. To cud ze ci ludzie potulnie czekaja na pomoc bo w polsce to dawno by wojna domowa byla.

Portret użytkownika john

"To cud że cie ludzie

"To cud że cie ludzie potulnie czekają na pomoc bo w polsce to dawno by wojna domowa była". No chyba mówisz o sobie!,przy tak dużej klęsce żywiołowej nikomu nie przychodzi na myśl przemoc tylko wzajemna pomoc,przynajmniej takie jest moje odczucie...,ps.ja bym starał się pomóc,zatem nie gadaj za kogoś kogo wogóle nie znasz...

Portret użytkownika Roberto

Zgadzam się John... ludzie

Zgadzam się John... ludzie najpierw pomagają sobie nawzajem a humanoidy pierwsze co robią to atakują każdego z osobna by wydrzeć mu jego zasoby nic nie dając pozytywnego od siebie...znacie swoich sąsiadów bliższych i dalszych i każdy jest  stanie ocenić jakiej wartości jest to "człowiek" trzymajcie się  grupach osób dobrych, życzliwych i pozytywnych a złych zwalczajcie, wielu humanoidów to wkurza ale pomóc może zawsze PRAWDZIWY POLAK...na humanoida działa to hasło jak czerwona płachta na byka,-nie ublizając bykom... Pomoc wzajemna w potrzebie  i dzielenie się żywnością, wiedzą i umiejetnościami pozwoli nam przeżyć te ciężkie chwile. Wiecie sami jak weryfikować niepolaków, nauczyli nas tego nasi ojcowie, dziadkowie, ich rodzice nasi pradziadkowie i i dziesiątki pokoleń przed nami. Bóg, Honor, Ojczyzna a reszte zna każdy kto czuje się Polakiem i i kocha to co Nasze. Pomogą nam bracia z Południa, Zachodu, Wschodu i Pólnocy, jest nas ok. 450. mln - damy radę.
 
Słowiański Etnos - w wyszukiwarce...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem