Huragan Harvey najbardziej niszczycielską katastrofą naturalną w USA w ciągu ostatniej dekady

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wszystko wskazuje na to, że huragan Harvey, który uderzył na Stany Zjednoczone, będzie najbardziej niszczycielską burzą od przynajmniej 10 lat. Duża część Huston nadal pozostaje zalana na skutek przejścia żywiołu.

 

Huragan Harvey zaatakował dwumilionową metropolię Houston, zaledwie kilka dni temu, ale zdołał już zapracować na reputację najbardziej niszczycielskiej klęski żywiołowej w Teksasie w ciągu ostatniej dekady.

Houston to największego miasto w Teksasie i czwarte co do wielkości miasto w USA. Burzy i powodzi będącej jej skutkiem spodziewano się dlatego w większości zagrożonych obszarów ludzie zostali ewakuowani. Mimo tego zginęło 10 osób, a huragan spowodował ogromne straty finansowe dla miasta i mieszkańców. Niektórzy szacują je na minimum 6 miliardów dolarów.

Aby zrozumieć, jak zmieniło się życie mieszkańców Houston, wystarczy spojrzeć na zdjęcia zrobione przed i po powodzi. Prognozy pogody przewidują szczyt powodzi w środę i czwartek.  Zdaniem ekspertów, likwidacja konsekwencji tego huraganu potrwa lata i pochłonie dziesiątki miliardów dolarów z budżetu państwa. Pomocy potrzebuje nawet pół miliona osób, a 30 tysięcy pozostaje w ośrodkach ewakuacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ronin

to teraz wyobrazcie sobie jak

to teraz wyobrazcie sobie jak haarp dzieki ktoremu jankesi mieli kontrolowac pogode i bronic sie przed tego typu sytuacjami jest bezuzytecznym propagandowym bublem. jesliby ktos kontrolowal pogode to po tej pokazowce widzimy ze sa to sily nieprzychylne jankesom i ich sojusznikom w tej chwili.

Portret użytkownika witek

można to rozumieć też w inny

można to rozumieć też w inny sposób bo jak mówi znany ci Charlie Hebdo "Bóg istnieje! Zatopił wszystkich neonazistów w Teksasie", dlatego myślę że haarp jako technologia pomaga wprowadzić NWO czyli komunizm światowy i jest użyteczny wobec konserwatystów niszcząc ich dobytek (nie wykluczone że użyty został również w Polsce 11 sierpnia).

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Póki, co Polskę najeżdżały

Póki, co Polskę najeżdżały tylko Niemcy i roSSja pod różnymi wcieleniami - carat, ZSRR. USA nigdy, więc czego kwiczysz, że USA prowadzi swoją wojenkę na drugim końcu świata. Skup sie na granicach Polski i zobacz, co taka RoSSja zgotowała Ukraińcom, zupełnie bez powodu. Ukraina nigdy ich nie zaatakowała. Na szczęście RuSSkie pamiętają, ze Polacy to jedyna nacja, ktora zdobyła Moskwę i mają kompleks. Z tego możemy być dumni Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

To normalne trollu. Nie

To normalne trollu. Nie udawaj idioty. Prawie wszystkie sąsiadujące ze sobą państwa przez wieki prowadziły wojny między sobą. Na tej zasadzie Rosja nigdy nie napadła na kraje Ameryki Płd, czy Środkowej, na które napadała bandycka uSSmania, do której nikt tam nie odczuwa sympatii. Polska też nie musiała być napadana przez zaoceanicznego zbira, bo padła przed nim na kolana i oddała mu się we władanie. Po co trollu napadać na kogoś, kto sie poddał? Rusz tą mózgownicą. Co Rosja zgotowała ukraińco? O czym ty bredzisz? Zanach stanu sobie sami zgotowaliście za pieniądze uSSmanii. To juz dziś wiadomo. Myślałeś, że dodkonacie bezprawnego zamachu stanu bez żadnych konsekwencji? O nie, nie trollino. Rosja naturalnie pomaga Powstańcom Donbasu, co powoduje wsciekłość banderowskich zwyrodnialców z nazi-kijowa, bo o wiele łatwiej byłoby walczyć z bezbronnymi, co? Jak na Wołyniu? Umiecie tylko "walczyć" z bezbronnymi starcami, kobietami i dziećmi, ale gdy jest prawdziwy przeciwnik to tylko żałośnie kwiczycie, jak ty teraz. Nie graj tutaj nutkami polskiego patriotyzmu trollu, bo chyba nikt tu nie wierzy, że masz cokolwiek wspólnego z Polską, wspierając nazi-banderowską juntę kijowską i terrorystów żydo-uSSmańskich w Syrii. Sobie a muzom trollu pobrzękuj.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Jasna

To co sie stalo w Texasie to

To co sie stalo w Texasie to dopiero poczatek. We snie zostala moja dusza uniesiona .Pan wzial mnie za reke i znalazlam sie w przestrzeni kosmicznej. Widzialam nasza ziemie, ktora jest wypokla. I rzekl do mnie abym przyjzala sie jej bo nie bedzie juz nigdy tak wygladac. Raptem po tych slowach widzialam ogien trawiacy.  Prosilam go aby mnie z tamtad zabral lecz Pan Jezus kazal  mi poczekac i dokonca ujrzec to co musi sie stac. Caly kontynent lub kraje pochlanial ogien wydobywajcy sie spod ziemi. Powietrze sie palilo.Nie bylo zadnego zycia. Ani ludzi,zwierzat,roslinnosci. Te spalone kontynenty lub kraje zostaly wyrwane. Ameryka oderwana od kanady i Mexyku cala spalona dryfowala i zderzyla sie z trzecim kontynentem lub krajem tak ,ze tworzyly jedna palaca sie jednoscia. Widok byl okropny. PAN pokazujac mi to wszystko Byl  tak bardzo smutny i cierpiacy. W Jego glosie bylo sluchac zmeczenie,bol i ogromny zal. Prosze was wszystkich o zatrzymaniu sie na chwile i modlitwe. ZEGAR SWIATA wskazuje 1 minute przed polnoca. 

Portret użytkownika cesio 47

KAZDY powtarzam  KAZDY 

KAZDY powtarzam  KAZDY  obywatel bogatego  kraju zachodniego włacznie a może najbardziej USA ma zaimplementowane w głowie, że jego wysoki poziom życia zawdzięcza wyzyskowi i przemocy nad słabszymi i niestety głupszymi. Głupszymi w przeszłości bo ludzie się budza i zaczynaja coraz więcej rozumieć z tego co się dzieje na  świecie. Obywatel o którym  mowie może  być sympatyczny i przyjacielski ale swoje wie i nie zamierza  ze swojej uprzywilejowanej pozycji rezygnować. Tylko ogromny kataklizm lub inne podobne zdarzenie może im to uświadomić. Nie daj boże aby to była wojna. Swiat się bardzo rozwinął ekonomicznie ale jest to nierówny podzial tortu. Tak to nazywam PODZIAŁ TORTU. To jest dzisiaj największy  światowy problem. Obserwuję to w kilku znanych mi krajach i obstawiam daty wybuchu. Na razie elity nie popuszczają. Im dłużej to potrwa tym krwawsza będzie rozprawa bo masy biedniejsze i bardziej zdesperowane. Polska jest klasycznym przykładem w fazie wzrostu  ale ludkowie jeszcze wierzą w równość społeczną wiec nie tutaj się  zacznie , na nasze szczęście

Strony

Skomentuj