Znany naukowiec przewiduje wielkie trzęsienie ziemi i tsunami na zachodnim wybrzeżu USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ostatnie znaczne trzęsienie ziemi, do którego doszło na zachodnim wybrzeżu USA miało miejsce 17 października 1989 roku. Magnituda wyniosła wtedy 7 stopni w skali Richtera, a ponieważ dotknęło ono San Francisco, zainteresował się nim cały świat. Co ciekawe wstrząs ten został przewidziany przez eksperta z USGS, Jima Berklanda. Ten sam specjalista twierdzi, że zachodnie wybrzeże USA jest zagrożone kolejnym wielkim trzęsieniem ziemi.

 

Przewidywania Berklanda będą zaskoczeniem tylko dla totalnych ignorantów. Specjalista z USGS twierdzi, że nadszedł czas na potężne trzęsienie ziemi w okolicy uskoku Cascadia, znajdującego się w pobliżu Seattle ora Vancouver. Miejsce to ma wyjątkowy potencjał na generowanie mega trzęsień ziemi. W czasach, kiedy jeszcze na ziemiach przylegających do tego uskoku władzę sprawowali Indianie doszło do tak wielkiego trzęsienia, że zginęło wiele osób w Japonii.

 

Oznacza to, że wstrząsy musiały przekroczyć 9 stopni w skali Richtera. Gdyby do czegoś takiego doszło w czasach dzisiejszych tsunami wielkości tego, które spustoszyło Japonię w marcu 2011 roku uderzyłoby w ciągu 20 minut na stan Washington, Oregon i na Północną Kalifornię. Fala penetrująca wybrzeże mogłaby mieć nawet do 30 metrów wysokości.

 

Berkland mówi o tym otwarcie i dodatkowo zwraca uwagę na pewne poszlaki wskazujące na to, że to wielkie zdarzenie sejsmiczne jest w drodze. Jego zdaniem świadczy o tym wielka ilość dziwnych dźwięków notowanych od kilkunastu miesięcy na zachodnim wybrzeżu USA. Mowa tu o jękach ziemi a także niewytłumaczalnych gromach dźwiękowych. Jego zdanie ma to dowody na procesy zachodzące pod ziemią.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hueh

ostatnio pisaliście na tej

ostatnio pisaliście na tej stronie o sporej gromadzie delfinów własnie w pobliżu Vancouver , na 99% ma to coś wspólnego z przewidywaniami Berklanda . Nie od dziś przecież wiadomo ze zwierzeta mają ten "szósty zmysł"
 

Portret użytkownika Raver

Większość oczu zwrócone są na

Większość oczu zwrócone są na Yellowstone, możliwe potężne trzęsienie w zachodnich USA, podczas gdy w europie również jest potężne zagrożenie, a mianowcie:
"Pola Flegrejskie - superwulkan leżący niedaleko Neapolu - to tykająca bomba, która już raz zmieniła bieg historii. Uczeni uznają, że erupcja sprzed tysięcy lat przyczyniła się do zniknięcia neandertalczyków. Kolejny wybuch może mieć skutki na skalę globalną - ostrzegają wulkanolodzy, dodając, że to kwestia najbliższych lat. Na razie próbują dowiercić się do komory magmowej, by monitorować aktywność wulkanu. Ryzyko jest ogromne. W przypadku eksplozji, prócz śmierci tysięcy ludzi i zasypania Europy popiołem, może nas czekać długa "wulkaniczna zima"…"
http://strefatajemnic.onet.pl/apokalipsa/superwulkan-ktory-zniszczy-europe/942m7

Portret użytkownika SurvivorMan

Mówienie, że jest spora

Mówienie, że jest spora szansa na potężne trzęsienie ziemi w rejonie położonym wzdłuż dużego uskoku tektonicznego, jest jak przepowiadanie zawału serca otyłym - każdy w miarę ogarnięty i posiadający podstawową wiedzę człowiek, jest w stanie coś takiego przepowiedzieć!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika nn

"na terenach wiecznego lodu

"na terenach wiecznego lodu zaczną wyrastać mchy i paprocie, a tam gdzie panuje klimat gorący upały będą jeszcze większe."
"jeśli wzmoże się aktywność wulkanów .... Los Angeles, San Francisco i większość tamtych terenów zostaną zniszczone jeszcze przed Nowym Jorkiem.
W Europie fizyczne zmiany dokonają się szybko
Po zmianach na Ziemi ludzie nie będą budować wielkich metropolii jak te współczesne, od Waszyngtonu po Boston. 
 

nn

Strony

Skomentuj