Ponad sto dużych drzew w stanie Waszyngton zostało obalone przez tajemniczą siłę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W parku narodowym Olympic National Park w stanie Waszyngton, jakaś tajemnicza siła powaliła ponad sto dużych i silnych drzew. Wiele z nich zostało po prostu przewrócone, złamane jak zapałki z niesamowitą siłą. 

 

Najbardziej pasujące naukowe wyjaśnienie tego fenomenu zakłada, że mógł to wywołać bardzo silny wiatr, ale meteorolodzy twierdzą, że tego dnia w tej okolicy niczego takiego nie zaobserwowano. Z tego powodu uznaje się, że przyczyna powalenia tak dużych drzew pozostaje nieznana. Połamane drzewa znaleziono po raz pierwszy 27 stycznia 2018. Natrafiono na nie w parku narodowym Olympic National Park znajdującym się w pobliżu północnego brzegu jeziora Quinault.

Żadne z urządzeń meteorologicznych znajdujących się w okolicy nie zarejestrowały anomalii wiatrowych. Zaproponowano teoretycznie możliwą wersję, którą są przypadkowe porywy wiatru, ale przedstawiciel National Weather Service odrzucił tę wersję jako sposób powalenia ponad 100 silnych drzew. Aby to było możliwe musiało wiać z prędkością około 130 km/h. 

Podmuchy wiatru o takiej prędkości można już nazywać huraganowymi. Naukowcy sceptycznie odnoszą się do teorii, że coś takiego zostało przeoczone przez aparaturę pomiarową i uznają, że jest to raczej niemożliwe aby nie zauważyć takiego szkwału. Poza tym w obszarze w którym powalone zostały drzewa, nie było warunków pogodowych do wytworzenia takiego zjawiska atmosferycznego.

 

Tego dnia zanotowano tylko  obecność obszaru o zmniejszonym ciśnieniu w atmosferze i był to dzień o słabym wietrznie. Niewątpliwie w parku Olympic National Park, wydarzyło się coś dziwnego. W tym przypadku są zatem dwie opcje. Można uwierzyć w dziwną pogodę, po której nie ma śladu we wskazaniach instrumentów meteorologicznych i przyjmiemy, że to jakiś szalony podmuch wiatru, albo trzeba się pogodzić, że przyczyna tego zdarzenia jest nieznana.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wojwit

Drzewa sa wyraźnie ukręcone.

Drzewa sa wyraźnie ukręcone. Jest to na dodatek na tyle lokalne, że rośliny stojące tuż obok wyglądają jakby w ogóle nic się nie stało. Krzewy mają licie, drzewa obok stoją a nie są pochylone jak w lesie po wiatrołomie - część połamnych zupełnie a część uszkodzonych ale jeszcze żyjących. Poza tym jak na trąbę powietrzną połamane są dość nisko - tuż przy ziemi, - czyli jak po lawinie (tylko skąd tam lawina?).

Portret użytkownika CzarnyOlo

Wychoduj sobie pokraka to

Wychoduj sobie pokraka to będziesz miał efekt domina. To mogła być jakaś broń elektromagnetyczna a drzewa padały trafione poniżej środka ciężkości ukręcając się od resztek pnia który nie wyrąbały salwy. Ktoś wybrał dorodne okazy na test.

Strony

Skomentuj