Już w 1997 roku przeprowadzono ćwiczenia na wypadek nadejścia ... huraganu Sandy

Kategorie: 

Huragan Sandy z kosmosu - Źródło: NASA

Wszystkie światowe media pokazują praktycznie na żywo nadejście najrozleglejszego znanego ludzkości frontu pogodowego w dziejach Ameryki Północnej. Co ciekawe już w 1997 roku przeprowadzono ćwiczenia, które symulowały nadejście wielkiego huraganu, który umownie nazwano właśnie Sandy.

 

Przekazy historyczne wskazują na to, że od czasu do czasu dochodzi do huraganu, który zapuszcza się na tyle daleko, że zagraża uprzemysłowionej i gęsto zaludnionej części Stanów Zjednoczonych. Przed 1997 rokiem największe takie zjawisko wystąpiło w 1938 roku.

Wtedy również doszło do zejścia huraganu na ląd i do podtopienia części Nowego Jorku. Trudno się, zatem dziwić, że obawiano się powtórzenia scenariusza sprzed lat. Trzeba jednak przyznać, że przygotowujący ćwiczenia wykazali się dalece idącą prekognicją wybierając na nazwę żywiołu dokładnie taką samą, jaką dostał sprawiający tyle kłopotu huragan z 2012 roku.

Aby sobie uzmysłowić, dlaczego Sandy jest niebezpieczna nawet mimo osłabnięcia do poziomu burzy tropikalnej trzeba jeszcze raz wrócić do jego proporcji. Powyżej znajduje się zdjęcie przedstawiające huragan Irene, który pojawił się w Nowym Jorku rok temu.

A tutaj można zobaczyć aktualne zdjęcie satelitarne huraganu Sandy. Jak widać średnica tego frontu pogodowego jest ogromna. Szacuje się ja na ponad 1000 mil. Najbliższe dni powinny przynieść stabilizację pogody, ale ze względu na rozmiary huraganu jego wejście na ląd może trwać dłużej niż zwykle.

 

 

Źródła:

http://www.weca.org/SET/report/node6.html

http://www.thetruthbehindthescenes.org/2012/10/30/hurricane-sandy-drill-from-october-1997/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dżyszla

A czemu uważają wszyscy że to

A czemu uważają wszyscy że to cwiczenia otrzymały nazwę od huraganu, a nie to, że huragan nazwano tak, jak kiedyś ćwiczenia przewidujące nadejście takowego?
 
Wiem, że jest pewna niepisana zasada co do nazywania huraganów, ale ktoś to kontroluje, czy się jej trzymają?
 
Edycja: O sorry, widzę, że nie pierwszy wpadłem na ten pomysł.

Portret użytkownika Java33

Podobnie było z Titanikiem;

Podobnie było z Titanikiem; zdarzenia opisane w książce odzwierciedliły się w realu.
KATRIN - jak stwierdzono- zmieniała tor - wbrew logice i przewidywaniom /HAARP?/;  SANDY - 'szła' tak jak przewidziano /z wyprzedzeniem 5 lat!!!/.
Mam jedno pytanie, jak myślicie czy Obama zyska dodatkowe głosy w wyborach i znokautuje przeciwnika, wykazując bezgraniczną pomoc poszkodowanym?   Jeśli tak, to ma facet farta ...

Portret użytkownika deedee

15 lat temu jak przyjeżdżałam

15 lat temu jak przyjeżdżałam w odwiedziny ze Stanów do Polski to też nie widziałam w Polsce "ani jednego tłuściocha". Dzisiaj w Polsce jest ich sporo, może nie tylu co w Stanach, ale te cechy otyłosci są podobne, chorobliwie nienaturalne ... nie trudno odgadnąć dlaczego...

Portret użytkownika Konrado

NP. Wysokowydajna przenica

NP. Wysokowydajna przenica zawiera związek będący silnym środkiem pobudzającym apetyt (osobiste obserwacje to potwierdzają) w wysokowydajnym przemyśle spożywczym stosuje się tyle "bezpiecznych" wynalazków że niewiele jemy normalnego pożywienia. 

Portret użytkownika wyrwany ze snu

Do ataków na WTC i Pentagon

Do ataków na WTC i Pentagon też się "niby" przygotowywali, a zaraz po atakach najważniejsi ludzie w USA mówili, że nikomu z nich by do głowy nie przyszedł zamach z użyciem samolotów. Dodatkowo poprzedni tak wielki huragan w tamtych okolicach miał miejsce w 1938 r. Rok przed II wojną światową. Daje do myślenia ... 

Strony

Skomentuj