Donald Trump odwołał wizytę w Polsce rzekomo z powodu huraganu Dorian

Kategorie: 

Źródło: whitehouse.gov

Już za kilka dni na obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej miał przyjechać do Polski prezydent USA, Donald Trump. Jednak jego wizyta została odwołana, oficjalnie z powodu huraganu Dorian, który zbliża się do Florydy.

 

W organizowanych w Warszawie obchodach rocznicy rozpoczęcia działań wojennych w Polsce zamiast Donalda Trumpa przyleci wiceprezydent Mike Pence. Oznacza to, że ranga wydarzenia w Warszawie została znacznie obniżona, a najważniejszym politykiem zagranicznym będzie Donald ale Tusk...

 

Nie można wykluczyć, że uragan Dorian stał się wygodnym pretekstem do odwołania wizyty. Jeszcze kilka dni temu była to rozległa burza tropikalna, ale cyklon ostatnio zyskuje na sile i obecnie jest klasyfikowany jako huragan drugiej kategorii. Oznacza to, że siła wiatru osiąga prędkość około 170 km/h. Zdaniem synoptyków docierając do Florydy, Dorian może być już huraganem 4 kategorii. Biorąc pod uwagę, że za rok w Stanach Zjednoczonych są wybory prezydenckie, decyzja Trumpa może sie wydawać zrozumiała, bo powtórka z huraganu Katrina mogłaby zachwiać jego pozycją w stanie Floryda, kluczowym dla reelekcji.

Interesujące jest to czy są jakieś inne, ukryte przyczyny odwołania wizyty Trumpa, oczywiście poza wspomnianym huraganem Dorian, który równie dobrze za kilka dni może się przekształcić ponownie w burzę tropikalną. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na ostatnie wezwania amerykańskich senatorów i korespondujący z nimi list polskich byłych ambasadorów, którzy wspólnie wzywali Trumpa do odwołania wizyty w Polsce. W kontekście rozwoju wypadków nie da się tego wykluczyć, że decyzja Trumpa została wymuszona przez jakieś grupy lobbingowe, a huragan posłużył za wygodny pretekst.

 

Jest przecież kontekst ustawy 447 i bezspadkowych roszczeń żydowskich, których spełnienie jest według izraelskich mediów warunkiem koniecznym dla kontynuowania tzw."przyjaźni" z USA. Zresztą jeśli do Polski przyjedzie wiceprezydent Pence to możemy jeszcze za kilka dni usłyszeć na ten temat jakieś połajanki ze strony przedstawiciela amerykańskiej administracji, tak jak usłyszeliśmy je w lutym od Sekretarza Stanu Mike'a Pompeo. 

 

Podczas tej odwołanej wizyty Trumpa miało również zostać ogłoszone, że Polska przystępuje do amerykańskiego programu bezwizowego. Nie wiadomo czy nadal to usłyszymy na obchodach w Warszawie czy też dopiero podczas przyszłej wizyty Trumpa w naszym kraju, do której ma dojść w innym terminie. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

Oczywiście, że Trump

Oczywiście, że Trump postępuje właściwie, jeśli spełnią się najgorsze scenariusze, jako prezydent, powinien być w kraju i gdy będą potrzebne błyskawiczne decyzje, podejmować je będąc w centrum wydarzeń a nie dowiadując się z telewizji itp. tak więc szacun dla Trumpa, właśnie takimi decyzjami pokazuje że jest odpowiedzialnym prezydentem.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pf

pfff jakby wszystko się

pfff jakby wszystko się kreciło wokół Polski... Trump odwołał wizyte z powodu bezpieczeństwa narodowego. Poza huraganem Dorian we wschodnie wybrzeże USA uderzył cyklon arktyczny w tym samym czasie co Dorian. Obydwa wzięły się praktycznie z nikąd dlatego są wysokie podejrzenia o wywyłonie ich przy użyciu broni pogodowej. Amerykanie na forach twierdzą, że coś się święci w osatnich dniach w ich państwie, a Trump na swoim wystopięniu, na którym oficjalnie utworzył Siły kosmiczne z 29 sierpnia 2019

https://www.youtube.com/watch?v=p-U_1Zz83WE

 

wspomniał o odwołaniu wizyty w Polsce, a następnie w typowy dla siebie sposób akcentował i podkreślał pewne wyrażenia w celu zwrócenia uwagi osób posiadających mózg o zagrożeniu dla bezpieczeństwa Ameryki przez co internauci z USA dyskutują na temat potenjalnych scenariuszy...

 

ps. polskie media marginalnie wspomniały o utworzynie najbardziej innowacyjnych sił zbrojnych na świecie, gdzie w większości, krótkie wzmianyki były żałóśnie zredagowane jak gdyby w celu siania ciemnogrodu, zaś na znz nawet nie pojawił się artykuł na ten temat.

Portret użytkownika MitterMan

info z deepa.... na zyczenie

info z deepa.... na zyczenie polskich wladz trampek nie przyleci bo nadzieje byly takie ze sam trampek zniesie wiza dla polakow....  co z kolei oznacza ze mlodziez wsiada w samoloty i fiuuu w amerykanski sen... polska gospodarka padnie pkb spadnie dobra zmiana zmieni wektor, zmienia sie rzady... i w ogole nowe rozdanie i nowe plany tytułem "kryzys"  nie widzieliscie jak morawiecki  opowiadal o strachu przed tym ze polacy robią rząd i sp$^^#$ją stąd ?

a pozatym powielane klamstwo w tym arcie... bo huragan ple ple ple....  ludzie chcą prawdy i zdrowego logicznego podejścia do tematu... mogłbym tu pisać tresci logiczne a zarazem sprzeczne i spojne... lecz tacy jak ja są zbedni Biggrin no po co komu polacy pod monte casino...

Portret użytkownika Drużbacki

wybór miedzy rakiem a rakiem

wybór miedzy rakiem a rakiem nie jest wyborem a skazaniem,mienie bespadkowe Polaków należy do Skarbu reprezentuje to dziś Minister Rolnictwa,pozostaje moralna strona tego jak można wypłacać cokolwiek jak Polska wisi nam 80tyś wypędzonych w latach 1944 i potem ze swoich majątków i własności rodzin polskich bez odszkodowania,to już nie hipokryzja a pospolity bandytyzm rządzących Polską ...

Portret użytkownika Drużbacki

wybór miedzy rakiem a rakiem

wybór miedzy rakiem a rakiem nie jest wyborem a skazaniem,mienie bespadkowe Polaków nalezy do Skarbu reprezentuje to dziś Minister Rolnictwa,pozostaje moralna strona tego jak mozna wypłacać cokolwiek jak Polska wisi nam 80tyś wypedzonych w latach 1944 i potem ze swoich majatków i własności rodzin polskich bez odszkodowania,to juz nie hipokryzja a pospolity bandytyzm rządzących Polską ...

Portret użytkownika Lommo

Po prostu Trump ma

Po prostu Trump ma profesjonalną ochronę. Tylko idioci by uwierzyli że na momencik przed wizytą tak nagle i jednocześnie same z siebie strzeliły dwie rury . No i po prostu lepiej nie ryzykować przylotu , a bo to wiadomo co jeszcze się może stać. 

Portret użytkownika hs100

Po prostu prezydent   USA nie

Po prostu prezydent   USA nie chciał wizyty w kraju w którym g..wno wylewa się  na otwartą przestrzeń. W krajach bardziej cywilizowanych obowiązują inne standardy sanitarne zarówno w ściekach jak i w polityce. W Polsce g..no  polityczne też wylewa się codziennie z mediów, telewizji gazet, i tzw. portali w internecie.

Mam satysfakcję że ten kraj w swojej prześwietnej i przeświętej stolicy pokazał wreszcie co jest naprawdę wart. Lepiej nie można było. Szkoda że to szambo nie wybiło koło pilnie strzeżonego cyrku sprzedawczyków na Wiejskiej, koło zas..ranej rady tzw. ministrów nieistniejącego kraju lub gdzie indziej.  A najlepiej obok g(ł)ównej siedziby obecnie nam miłujących i panujących.

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Rrr

Dla mnie dosc oczywiste bylo

Dla mnie dosc oczywiste bylo ze skoro wczesniej byl u Makreli i z nia mial powazne rozmowy na nie do konxa nam znany temat to temat dotyczyl nas Polski.I nagle Trump zmienia decyzje i odwoluje wizyte.Malo tego przeklada spotkanie przynajmniej o pol roku! Po prostu dogadali sie i Trump chyba przynajmniej chwilowo oddal Polske Niemcom. Tak to wyglada.Podzielili sie tortem i wplywami w Polsce

Strony

Skomentuj