Elektrownie wiatrowe mogą osłabić siłę huraganów

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Wielkie straty, jakie poniosły Stany Zjednoczone po przejściu huraganów Katrina i Sandy spowodowały, że zaczęto poszukiwać sposobów przeciwdziałania tego typu zjawiskom. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że pomocne mogą być farmy turbin wiatrowych umieszczone na wybrzeżu. Z badań wynika, że takie instalacje mogą wpłynąć na osłabienie siły huraganów.

 

Aby taki pożądany efekt wywołać potrzebne są oczywiście wielkie farmy wiatrowe, najlepiej umieszczone na morzu. Wcześniej uważano, że budowanie takich ferm w miejscach występowania huraganów jest pozbawione sensu, ponieważ mogą one zostać łatwo zniszczone. Okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie i to huragany muszą się mieć na baczności.

 

Instalacja o wielkości dziesiątek tysięcy turbin może nie tylko dać wielkie ilości energii elektrycznej, ale też wywołać zmniejszenie prędkości wiatru w huraganie nawet do 150 km/h. Według symulacji, siłownie wiatrowe w takiej liczbie, mogą też aż o 79% zmniejszyć tendencje do wzrastania huraganu.

 

Turbiny wiatrowe, na dużą skalę, montowane są obecnie przede wszystkim w Europie. Wspomniane powyżej wyniki badań mogą jednak doprowadzić do tego, że w najbliższym czasie wiele tysięcy siłowni wiatrowych pojawi się na wschodnim wybrzeżu USA.

 

Jednak są i sceptycy. Niektórzy specjaliści uważają, że budowa kilkudziesięciu tysięcy turbin to szaleństwo i konsekwencje tego mogą być zupełnie inne od tych, jakie wynikają z symulacji komputerowych. Tak rozległe farmy mogą wywoływać również inne, niepożądane efekty dla środowiska i nie wiadomo, czy ich skutki nie będą bardziej opłakane od skutków huraganów, przed którymi miałyby chronić.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika DR PHILLIPS MŁODY

Dzień dobry, mam Oferta

Dzień dobry, mam Oferta pożyczki w niskim oprocentowaniu w wysokości 3%. Jest to łatwe i przystępnej cenie. I oferują pożyczki osobiste, działalności kredytowej, Spółka kredytów (Wszystko Aecured)
                      KREDYT przetwarzania formularzy:
Imię i nazwisko: ______
Kraj / region: _______
Wiek: _________
Telefony kontaktowe: _________
Kwota potrzebna: _________
Czas trwania: __________
Skye: == richard_stan
  Dzięki Pozdrawiam
DR PHILLIPS MŁODY
 

Portret użytkownika zulus

A czy lasy czasem nie

A czy lasy czasem nie spowalniają huraganów? Tak, ale lasy nie dają prądu..
Do wybudowania takiej turbiny potrzeba ton cementu, miedzi, magnesu, plastiku i innych śmieci. Czy ktoś może obliczał bilans energetyczny zainwestowanych mocy, wraz z transportem tychże materiałów, wydobyciem i przetworzeniem do ilości energii pozyskiwanych z turbin?
Trzeba zaorać i zniszczyć ekosystem pod nią. Cierpią ptaki siekane przez pióra wiatraków, ptaki nie zjadają robali i myszy, wali się równowaga biologiczna.. o dźwiękach turbin można poczytać w necie.

Czy naprawdę warto dla garstki prądu?

Portret użytkownika Zuraw

Dla mnie to prosty manewr.

Dla mnie to prosty manewr. Musza znaleść inne zastosowanie dla ogromnych pieniędzy wywalonych na zieloną nie opłacalną energię skoro juz nawet greenpeace przyznaje, że żadnego globalnego ocieplenia niema.

Portret użytkownika Zuraw

Dla mnie to prosty manewr.

Dla mnie to prosty manewr. Musza znaleść inne zastosowanie dla ogromnych pieniędzy wywalonych na zieloną nie opłacalną energię skoro juz nawet greenpeace przyznaje, że żadnego globalnego ocieplenia niema.

Strony

Skomentuj