Chińczycy planują budowę bazy rakietowej na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: własne

Już niedługo chiński lądownik znajdzie się na powierzchni Księżyca. Wraz z nim znajdzie się tam również łazik księżycowy. Będzie to pierwsze lądowanie na srebrnym globie od kilkudziesięciu lat. Chiny ruszają na Księżyc i planują zbudować tam nawet bazę wojskową.

 

W przeważającej większości publikacji na temat planów budowy bazy rakietowej na Księżycu, które właśnie zostały ujawnione przez Chiny, można spotkać porównania do słynnej Gwiazdy Śmierci, czyli sztucznego księżyca o możliwościach bojowych znanego sympatykom cyklu Star Wars. Okazuje się, że mimo, iż nic nam nie wiadomo o chińskim Vaderze, to plany "komunistycznych" Chin zaczynają przypominać te wyrażone fantazją Georga Lucasa.

 

Ambitny plan wojskowej obecności na Księżycu ma zostać zrealizowany do 2050 roku. Publikacje na ten temat zwykle powołują się na źródła z Chińskiej Agencji Kosmicznej. Z informacji wynika, że naturalny satelita Ziemi ma się stać zamieszkały przez Chińczyków i znajdzie się tam też chińska broń. Dzięki temu wykorzystają oni Księżyca, jako platformę dla startu rakiet, które mogłyby trafić w dowolny cel na kuli Ziemskiej.

Chińscy naukowcy twierdzą, że Księżyc może być doskonałym miejscem do startu statków kosmicznych, które mogłyby lecieć do innych planet, a zatem możliwe będzie zarówno militarne jak i naukowe wykorzystanie obecności ludzi na srebrnym globie.

 

Ambitny program kosmiczny Chin zakłada teraz umieszczenie lądownika na Księżycu, co ma nastąpić 14 grudnia tego roku. Gdy to się uda następnym etapem podboju Księżyca będzie wysłanie tam w końcu ludzi. Przedtem jednak Chiny planują ukończenie własnej stacji kosmicznej, co ma nastąpić do 2020 roku. Pierwszy Chińczyk stanie na Księżycu w 10 lat później. Jeśli uda się osiągnąć te kamienie milowe, budowa bazy rakietowej na naszym satelicie będzie też w zasięgu technologicznym państwa środka.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zielu

Nic takiego sie nie stanie!

Nic takiego sie nie stanie! ksiezyc przez dlugi czas pozostanie w cieniu, nikt ani nic tam nie poleci. dlaczego? datad az rodzina zydowska Oppenheimerów bedzie wladac diamentami calego swiata. Ksiezyc tak naprawde naszpikowany jest wszystkim i oni po tej ciemnej stronie sobie kopią w nim, dlatego blokowane sa jakiekolwiek plany względem Księżyca

Portret użytkownika polakos

Wydaje się że ta owa rodzina

Wydaje się że ta owa rodzina nie ma wpływu w Chinach stąd problemy ze zjednoczeniem Azji jako jednej Unni Azjatyckiej. Jeżeli nie Chiny, Rosja czy Japonia ma się temu tyranstwu przeciwstawić to kto? Liczę na Azjatów, że stawia jakiś mały opór chociaż w kosmosie, ponieważ na ziemi mają małe szansez Unią Europejską plus USA.

Portret użytkownika czytelnik

A może to księżyc stanie się

A może to księżyc stanie się NIBIRU jak coś tam wybuchnie z tych ich wyrzutni rakietowych które planują tam zbudować !!! Nie jestem naukowcem ale gdyby wybuchło tam coś mocnego ??? A jak zachowałyby się wtedy morza skoro ma na nie tak wielki wpływ ???

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj