Europejska Agencja Kosmiczna chce aby roboty zbudowały bazy na Księżycu

Kategorie: 

Księżyc, kadr z Youtube - źródło: ESA
Agencja ESA zapewnia, że jej projekty dotyczące budowy baz księżycowych są możliwe do wykonania. Co więcej, bazy będą mogły powstać wyłącznie dzięki autonomicznym robotom, wyposażonym w niewielkie drukarki 3D.

 

Projekty agencji ESA zakładają wysłanie na Księżyc autonomicznych łazików, które rozpoczną budowę baz. Roboty wyposażone w drukarki 3D będą używać pyłu księżycowego jako materiału. Szacuje się iż dwa roboty mogłyby zbudować jedną bazę w ciągu 90 dni.

Opracowane w ten sposób siedliska mają być wytrzymałe i odporne na promieniowanie kosmiczne. Astronauci otrzymają tam również ochronę przed meteoroidami oraz nagłymi skokami temperatury na Księżycu. Baza księżycowa umożliwi im przetrwanie, zapewni tlen i dostęp do naturalnego światła słonecznego.

Specjaliści z ESA przewidują, że do budowy baz księżycowych dojdzie w ciągu 40 lat. Przez ten czas projekty mogą się oczywiście zmienić i z pewnością zostaną jeszcze odpowiednio dopracowane. Poniższy film przedstawia wizję przyszłej misji na Księżyc.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim: *

Dwaj astronauci (niemiec i

Dwaj astronauci (niemiec i rosjanin) wyszli na powierzchnię księżyca. Idą, idą i spotkali człowieka (polaka) leżącego na ziemi. Pytają, panie, co pan tu robi tak bez skafandra, bez chełmu? a on im na to: dajcie spokój ja z wesela wracam.

Portret użytkownika Czołgista

Nie no UE przechodzi samych

Nie no UE przechodzi samych siebie chyba. Nie mają chyba na co kasy wydawac to po pierwsze. Po drugie można się na tym nakraść do woli, bo taki projekt to z bilion euro pochłonie. 
Co do wysyłania robotów. Hmmm... wysyłając ludzi pewnie byłoby taniej i szybciej. Bo roboty trzeba zbudowac, testować itp., a ludzie już są Biggrin Co najważniejsze ludzie zrobiliby to taniej i szyciej niż roboty.
Tylko po kiego tam się pchać. UE jak i inne kraje mają podpisaną konwencję mówiącą ,że nie można czerpać zysków z eksploatacji kosmosu itd. Tak samo jak z biegunem południowym. Odpowiedzi są dwie: albo UE wypowie tą kretyńską konwencję, albo chcą to zrobić wyłącznie na pokaz i tym samym wywalić w błoto zrabowane nam w podatkach pieniądze!

Portret użytkownika zibi

A ja od dzieciństwa wierzyłem

A ja od dzieciństwa wierzyłem że kiedyś polecę w kosmos i spotkam ufo ,może mi się spełni ,chyba zasługuje,nie będę na nich mówił obcy bo jesteśmy podobni,my dla nich też możemy być obcymi,oprócz tego że człowieka opętała agresja,która teraz wychodzi,jedynie jak polecą w kosmos to atomówkami

Strony

Skomentuj