Rosja i Chiny łączą siły, by do 2035 roku zbudować pierwszą księżycową bazę z elektrownią jądrową

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Rosja i Chiny szykują się do podboju Księżyca - wspólna baza z atomową elektrownią ma powstać już do 2035 roku

 

Wyścig na Księżyc nabiera tempa. Rosja i Chiny, rywalizujące z NASA, planują wspólne przedsięwzięcie, które ma doprowadzić do stworzenia stałej bazy na naturalnym satelicie Ziemi. Kluczowym elementem tej misji ma być budowa elektrowni jądrowej, która zapewni zasilanie całego kompleksu.

 

Szef Roskosmosu, Jurij Borysow, poinformował, że Rosja i Chiny rozważają wspólne przedsięwzięcie w celu umieszczenia i zainstalowania na powierzchni Księżyca bloku energetycznego w latach 2033-2035. Taka elektrownia jądrowa miałaby dostarczać prąd dla planowanej bazy, która ma powstać na naszym naturalnym satelicie.

 

Jego zdaniem to bardzo poważne wyzwanie musi być to zrobione w trybie zautomatyzowanym, bez udziału ludzi, a odpowiednia technologia niezbędna do budowy księżycowej elektrowni jądrowej jest już niemal gotowa.

 

Plany Rosji i Chin wpisują się w szerszy wyścig na Księżyc, w który zaangażowane są również Stany Zjednoczone. NASA pracuje nad własnym, mniejszym reaktorem jądrowym, który ma zasilać jej przyszłą bazę. Chińczycy z kolei informują o pracach nad nowym, znacznie wydajniejszym systemem energetycznym opartym na energii nuklearnej.

 

Budowa stałej bazy księżycowej to jedno z kluczowych wyzwań, przed którymi stoi ludzkość w nadchodzących latach. Rosja i Chiny, łącząc siły, chcą odegrać w tym procesie wiodącą rolę, wyprzedzając rywali z USA. Kluczem do sukcesu ma być właśnie elektrownia jądrowa, która zapewni stałe i niezawodne zasilanie całego kompleksu.

 

Choć plany te budzą zrozumiałe obawy, Rosja zapewnia, że nie ma żadnych projektów rozmieszczania broni jądrowej w kosmosie. Deklaracje te mają uspokoić zaniepokojenie Zachodu związane z tymi ambitnymi kosmicznymi przedsięwzięciami Moskwy i Pekinu.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Jak zachód w swojej pysze

Jak zachód w swojej pysze wmawia ze Korea Północna jest nie groźna :

"Przerażający absurd". Kim Dzong Un może rzucić do walki miliony ludzi

" Północni Koreańczycy są niżsi, słabsi i niedożywieni w porównaniu do południowych sąsiadów. Osiem dekad autorytarnego komunizmu zrobiło swoje. Mimo to armia Korei Północnej wymachuje szabelką, kryjąc się za bronią atomową. Czy Pjongjang jedynie straszy, czy zagrożenie jest realne?  '

https://wiadomosci.wp.pl/armia-kim-dzong-una-wymachuje-szabelka-zagrozenie-jest-realne-7013249960569408a

A przecież sami piszą, ze zasłania się bronią atomową ,  a co ona może : wystarczy jedna atomówka zdetonowana 100 km nad USA  - UNIĄ a by te rejony cofnąć do epoki kamienia łupanego , bo impuls EPM zlikwiduje całą elektrykę , elektronikę na tym obszarze , a braki zasilania w elektrowniach atomowych doprowadzą do katastrof 1000 razy większych niż Czarnobyl , tylko szaleńcy , osoby chore na umyśle zaatakują kraj z bronią atomowa , przecież atakujący chce ich zabić,  więc mniemanie ze nie użyją broni atomowej w swojej obronie jest skandalicznym myśleniem , ale ci psychopaci mają pobudowane bunkry przeciwatomowe i mniemają, ze są bezpieczni , tylko kto na was będzie pracował jak zamordujecie swoich niewolników ?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Skomentuj