Cenzura internetu w Chinach - dodawanie komentarzy będzie możliwe tylko po weryfikacji tożsamości

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Podczas gdy tzw. cywilizowany Zachód nakłada cenzurę pod przykrywką walki z mową nienawiści, terroryzmem i fałszywymi informacjami, Chiny zupełnie otwarcie ograniczają wolność słowa i nie pytają nikogo o zdanie. Tamtejsza Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) wprowadziła nowe regulacje prawne, które zmuszają użytkowników internetu do podania swoich prawdziwych danych osobowych.

 

Zmiany wejdą w życie już 1 października. Co prawda internet nadal będzie dostępny dla wszystkich, ale zamieszczanie komentarzy na jakichkolwiek stronach internetowych będzie możliwe tylko po weryfikacji tożsamości piszącego. Chińczycy będą musieli dostarczyć swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, do swoich dostawców usług internetowych.

 

Władze twierdzą, że zabieg ten pozwoli zaprowadzić kulturę wypowiedzi, rozwiązać problem rozprzestrzeniania się fałszywych i "nielegalnych" informacji oraz zadbać o bezpieczeństwo narodowe. Z drugiej strony nowe przepisy raz na zawsze zakończą erę anonimowości w internecie. Podając swoje prawdziwe dane osobowe użytkownicy będą musieli dobrze zastanowić się zanim zamieszczą komentarz. To naturalnie ograniczy wolność słowa a krytycy obecnej władzy będą ścigani za nieprzychylne komentarze.

Podobna regulacja została wprowadzona już na początku 2015 roku, jednak nie była ona tak ściśle egzekwowana. Od 1 października ma się to zmienić a wtedy wszystkie komentarze zamieszczane w sieci będą pod lupą urzędników.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Rewolucja bolszewicka

Rewolucja bolszewicka wynalazła ''listy ludzi do likwidacji'' zapisywanie niewygodnych dla systemu trwa już od ponad 100 lat. Obecnie pewnie już ten sposób udoskonalili do n-tej potęgi.

Portret użytkownika MiamiVibe

Nie dziwi mnie to. Internet

Nie dziwi mnie to. Internet to także narzędzie elit, które doskonale działa, czyli oddala od siebie ludzi oraz ich ogłupia. A nawet po ,,awarii" elektrowni tracimy również, wszystkie pieniądze i majątek z elektronicznych kont, stając się gołymi bez niczego Smile Wszelka elektronika należy do ludzi, którzy kierują się żądzą władzy, mordu i chciwości, więc nie ufałbym żadnemu medium, które obecnie działa.

Portret użytkownika Jonny Bravo

Chińczycy będą musieli

Chińczycy będą musieli dostarczyć swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, do swoich dostawców usług internetowych.

Ciekawe, wobec tego w Polsce już od dawna coś takiego funkcjonuje. Przecieć w "naszym" kraju dostępu do internetu nie można uzyskać bez podania swoich danych już od dawna, a już na pewno od kiedy trzema rejestrować karty sim. (Oczywiście każdy zakaz/nakaz można obejść na tysiąc różnych sposobów, ale nie o tym chciałam posać)

Portret użytkownika U_P_Adlina

ale oczywiście nie zauważyłes

ale oczywiście nie zauważyłes trollu, że u szwabów nie tak dawno zrobiono naloty na mieszkania tych, którzy wypowiadali się nieprzychylnie o nachodźcach? Nawet nie wspominam o twoim zachodnio-upaińskim nazi-grajdołku, gdzie cenzura internetu ma się bardzo dobrze.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika AlphonseDePut-in

Oto wasza, wania rosja:  ..

Oto wasza, wania rosja:  ...21 stycznia 2011 na antenie radia Finam FM Jewgienij Fiodorow ogłosił, że 95% przemysłu rosyjskiego należy do ośrodków finansowych offshore. W tym wywiadzie Fiodorow powiedział, że Rosja zaczęła gromadzić kapitał poza granicami już na początku lat 90. XX wieku, a nie za czasów Putina. Rosyjscy oligarchowie powstali dzięki tzw. „chłopcom z Chicago”, którzy pracowali we wszystkich ministerstwach i urzędach Rosji tych lat. Ci ekonomiści z kręgu „Chicago Boys” zajmowali całe piąte piętro Federalnej Agencji Zarządzania Majątkiem Federalnym Rosji i postanawiali, kto ma zostać oligarchą.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jewgienij_Fiodorow_(polityk)

Portret użytkownika U_P_Adlina

mendak, powiedz mi, czy ty

mendak, powiedz mi, czy ty naprawdę już straciłeś resztki rozumu trollino? Po co wklejasz te bzdety pod artykułem o Chinach? Co to ma wspólnego z tematem? Rozumiem, że weekendowa gorzała robi swoje i stąd te ataki rusofobicznego delirium. Ogarnij się trollu od tymy, bo robisz z siebie nieustannie błazna.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika nikt-xxx

Władze pozbawiają się

Władze pozbawiają się narzędzia diagnostyki i represji? Dziwne. Podejrzewam, że w PL wielu komentatorów ma już grube teczki na okoliczność rajdu o 6 rano. Wystarczy, że ktoś za bardzo podskoczy. Więc UWAŻAJCIE, co piszecie!

Strony

Skomentuj