Szef Facebooka powiedział Angeli Merkel, że pracują nad ocenzurowaniem wypowiedzi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Podczas 70 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ doszło do wielu interesujących spotkań. W kuluarach spotkał się między innymi założyciel serwisu Facebook, Mark Zuckerberg i kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Mikrofony wyłapały fragment ich rozmowy i wynika z niego, że Facebook może rozpocząć wkrótce krucjatę przeciwko tak zwanej mowie nienawiści.

 

Słychać, że Angela Merkel zapytała Zuckerberga wprost czy on i jego ludzie robią coś z tak zwaną "mową nienawiści". Odpowiedział jej, że muszą nad tym jeszcze popracować. Merkel dopytywała, czy już nad tym pracują, na co uzyskała odpowiedź, że tak.

 

Nie wiadomo jak rozmowa ta poszła dalej, ale wiadomo, że kilka tygodni temu Facebook zgodził się współpracować z niemieckimi władzami nad blokowaniem w swoim serwisie nieodpowiednich treści. Niemcy mają zresztą swoje sposoby gdyby odmówiono im współpracy. Mogą na przykład zabronić Facebookowi przesyłania do USA danych na temat obywateli Unii Europejskiej. Takie groźby już się zresztą pojawiły.

W ciągu ostatnich 5 dni dwa razy globalny serwis zaliczył kilkudziesięciominutowe okresy niedostępności co w przypadku takiego globalnego serwisu jest bardzo dziwne. Niektórzy twierdzą, że gdy Facebook zaczął działać wiele wpisów zaginęło, ale nie wiadomo czy to celowe działanie czy efekt jakiejś awarii.

 

Tak czy inaczej trzeba teraz jeszcze bardziej uważać co się w tym popularnym serwisie pisze ponieważ polowanie na czarownice prawdopodobnie dopiero się rozkręca i jest wiele przypadków kasowania popularnych profili, nawet takich, które istniały już kilka lat. Kryzys migracyjny wzbudzający powszechny sprzeciw spowodował, że wolność słowa jest realnie zagrożona i możliwe są realne represje względem myślących inaczej niż chce tego władza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Emil Mile

  Współczesna cenzura w

  Współczesna cenzura w każdej formie, nawet polegająca na ukrywaniu wielu informacji których media nie podają, to aktywny krok w kierunku dyktatury. Dyktatury pod lekkim przewiewnym płaszczykiem wolności i sprawiedliwości. Ludzie mówiąc kolokwialnie będą tylko elementem infrastruktury ( zwrot z serialu Miodowe Lata ). Stabilne życie będzie przeznaczone tylko dla wybranych, a cała reszta będzie miała tak przykręconą śrubę aby się wzajemnie wyniszczała pomiędzy sobą. Stary Indianin nazywa to ewolucją cywilizacji. To co przyniesie przyszłość można się domyślać, ale wiadomo już co działo się w przeszłości, wtedy każde imperium miało datę powstania i datę upadku, tak będzie i tym razem. Jedynie to szkoda ludzi zwierząt i planety, które cierpią przez takie zmiany, takie są skutki. A przyczyna tkwi w żądzy władzy i majątków. A to wynika z wolnej woli człowieka. Która zamiast dążyć do poprawy życia ogółu, dąży do poprawy życia własnego kosztem ogółu. Są też tacy którym wolna wola podpowiada bezinteresowną pomoc innym, ale jest ich mniejszość, a współczesne prawo siły, zamiast siły prawa, spycha ich na margines społeczny. Ciekawe też jest przesłanie tekstu piosenki Noc Komety budki suflera, stare ale jakże aktualne, ani Herkules, ani Bruce Willis, ani Chuck Norris, nie są w stanie temu zapobiec.

Portret użytkownika draco

Panowie i Panie wiecie co w

Panowie i Panie wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze a no to że arabusy zaczna robic rozróby jak cholera.Będzie panoszył sie terror i bandyctwo. Obywatele w trosce o życie włane i swoich najblikższych sami o zgrozo poproszą rząd o większ ochronę. To oznacza dalsze przykęcenie śruby społeczeństwu i zamordyzm.Ładnie to sobie iluminactwo wykombinowało nieprawdaż? 

Portret użytkownika ZGG

Jak ich wyrżną to nam dobrze.

Jak ich wyrżną to nam dobrze. Mam nadzieję że u nas nie będzie ich wiele bo jesteśmy za biedni.  Jak koło nas szli od ruskich przez litwę to wszyscy jechali dalej. Wtedy interesowało ich USA.  W każdym bądź razie rozpoczęły się wielkie zmiany.A świat uwolni się dopiero gdy USej się rozsypie w drobny mak.

Portret użytkownika Medium

Wszystkie tego typu filmiki

Wszystkie tego typu filmiki są mocno niewyraźne. Robią tylko ludziom wodę z mózgu.
A'propos Tuska, to jest coś za co go cenię, za wierność swojemu rodowi.
Odwrotnym przykładem był spotkany kiedyś w podróży po Pomorzu kombatant (jechał z opiekunem). Opowiadał o sobie chętnie, 2 żony przeżył... W młodości rodzinny dom zostawił uciekając przed wcieleniem do hitlerowskiej armii. Za jego ucieczkę ukarano ojca - nigdy go więcej nie zobaczył. Oczywiście trafił potem do armii, gdzie walczył p-ko hitlerowcom. PRL go honorował bardzo, ale na skraju życia dopadły go wątpliwości, a ja miałam odwagę staruszkowi zadawać niewygodne pytania.
 
 

Portret użytkownika Kardynał

W końcu biorą sie za robote,

W końcu biorą sie za robote, kogo obchodzi opinia troglodytów z piana w pysku na jakimś srajsboku jedynie chyba tych pieniaczy co sie z tym zgadzaja żeby siać nienawiść do wszystkiego i wszystkich a w rzeczywistości gówno robią bo jedynie potrafia pisać na swojej klawiaturce, a po drugie to on jest założycielem i może ten serwis zamknąć jak mu sie podoba dzieciaczki nauczą śie możę inaczej okazywać swój żal gniew i frustracje dam jeden przykład zobaczcie sobie cała stronę i wtedy może zrozumiecie dlaczego warto walczyć z mową nienawiści http://freikorpspolen. tumblr. com/ <<< usunąć spacje( tak proszę o minusy bo tu na portalu jest 80% takich przypadków podludzi)

Portret użytkownika Kardynał

widzę że z myśleniem u ciebie

widzę że z myśleniem u ciebie jest cieżko, ale nie martw śie wiekszość tak ma, może inaczej sprecyzuje co oczywiste... Wiesz co to jest mowa nienawiśći ?? Każdy ma prawo do wolnośći słowa ale niektórzy naginają to i idzie w bardzo zła strone, która wersje wolisz sam zdecyduj.
1.Możesz nie mieć racji kolego w tym co piszesz.
2Czy możę wolisz jak ktoś cie nazwie jeb*nym idiotą i twoja matka to dzi*ka która puscza śie z imirgrantami i bym chetnie ją za**bał.
ta druga wersja to jest mowa nienawiśći i z tym mają zamiar walczyć rozumiesz to debilu je*any w pi*de ?????? I będę tutaj pisał nie bedziesz mi nic zabraniał wymoczku jest wolność słowa i wyraziłem swoją opinie i będę dalej to robił niezależnie od tego czy ci sie to podoba (jak ktoś napiszę po twojej myśli) CZY NIE..
 

Portret użytkownika SSasza

Kardynał - ogólnie dobrze

Kardynał - ogólnie dobrze prawisz, ale kompletnie nie wiesz co to jest „mowa nienawiści”.
To co napisałeś, mianowicie punkt drugi, owszem to jest mowa nienawiści, ale wg normalnych ludzi, wg. np. ścierowo-mediów mową nienawiści jest np. sprzeciw przeciwko masowemu zalewaniu Europy przez islamskie bydło, krytykowanie ludobójstwa przez parchatych syjonistów, czy też jakikolwiek sprzeciw co do poczynań tzw. władzy…która to ewidentnie chce zniszczyć społeczeństwa, znaczy nas.

Strony

Skomentuj