Szef Facebooka powiedział Angeli Merkel, że pracują nad ocenzurowaniem wypowiedzi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Podczas 70 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ doszło do wielu interesujących spotkań. W kuluarach spotkał się między innymi założyciel serwisu Facebook, Mark Zuckerberg i kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Mikrofony wyłapały fragment ich rozmowy i wynika z niego, że Facebook może rozpocząć wkrótce krucjatę przeciwko tak zwanej mowie nienawiści.

 

Słychać, że Angela Merkel zapytała Zuckerberga wprost czy on i jego ludzie robią coś z tak zwaną "mową nienawiści". Odpowiedział jej, że muszą nad tym jeszcze popracować. Merkel dopytywała, czy już nad tym pracują, na co uzyskała odpowiedź, że tak.

 

Nie wiadomo jak rozmowa ta poszła dalej, ale wiadomo, że kilka tygodni temu Facebook zgodził się współpracować z niemieckimi władzami nad blokowaniem w swoim serwisie nieodpowiednich treści. Niemcy mają zresztą swoje sposoby gdyby odmówiono im współpracy. Mogą na przykład zabronić Facebookowi przesyłania do USA danych na temat obywateli Unii Europejskiej. Takie groźby już się zresztą pojawiły.

W ciągu ostatnich 5 dni dwa razy globalny serwis zaliczył kilkudziesięciominutowe okresy niedostępności co w przypadku takiego globalnego serwisu jest bardzo dziwne. Niektórzy twierdzą, że gdy Facebook zaczął działać wiele wpisów zaginęło, ale nie wiadomo czy to celowe działanie czy efekt jakiejś awarii.

 

Tak czy inaczej trzeba teraz jeszcze bardziej uważać co się w tym popularnym serwisie pisze ponieważ polowanie na czarownice prawdopodobnie dopiero się rozkręca i jest wiele przypadków kasowania popularnych profili, nawet takich, które istniały już kilka lat. Kryzys migracyjny wzbudzający powszechny sprzeciw spowodował, że wolność słowa jest realnie zagrożona i możliwe są realne represje względem myślących inaczej niż chce tego władza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Edek

Wszysy dali się nabrac

Wszysy dali się nabrac na...Internet w Internecie. Tym właśnie jest FB. To, że buduje sobie profile psychologiczne, a po numerze IP wie, np gdzie mieszka przeciwnik PO to jedna sprawa. Kolejne to to, ze FB to jedna wielka pułapka na ludzi, którzyu myuślą inaczej niż system. Kiedy wejdzie NWO, nawet nie zdążą wyjść z domu, bo służby wyważą drzwi i założą worek na głowę. Potem obudzi się taki w mknacym pociągu głęboko pod ziemią z wymalowanymi napisami "Więźniowie ONZ"  Czystko nastąpi w przeciągu kilku godzin. Będzie zsynchronizowana w czasie i obejmie cały świat. Potem NWO.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

PejsBook uzależnia. Znam

PejsBook uzależnia. Znam kilka wartościowych osób które są stracone dla świata boga i życia - dlatego gdyż są uzależnione od tego odmóżdżającego chłamu. Dalej pisać nie będę bo trzeba by było użyć negatywnych form wypowiedzi. Niech im Bóg wybaczy, bo nie wiedzą co czynią.

Portret użytkownika wsciekła

głupota podstawowa było

głupota podstawowa było rejestrowanie sie na fejsie ,portalu własciciela wyznania handlowego..
wiadomo było ze od razu przytuli sie nasze wsi i mosad ...
maja was na tapecie kazdego dnia ,sledza was za pomoca magicznych słowek.
codziennie przemierzają ulice swoimi autkami koloru grafitowego ,niby niezauwazalni ale specyficznie oznakowani, widza tylko ci co znaja temat.
najbardziej zatrważa mnie głupota naszych wojaków pręznie eksponujacych sie w mundurkach ,szczyt głupoty jakich mało..praktycznie swoje zycie i rodziny skazali na defragmentacje ,zamietli sie pod dywanik przybyszy spod góry Synaj..
tutaj merkelowa i inne nacje bez problemu beda miały w garsci całe nacje ,zastraszaniem wykończa rodziny i firmy..
pora by sie opamietac panowie i zebrac do kupy ..czas nagli koguciki z fejsa..
 

Portret użytkownika Emil Mile

  Współczesna cenzura w

  Współczesna cenzura w każdej formie, nawet polegająca na ukrywaniu wielu informacji których media nie podają, to aktywny krok w kierunku dyktatury. Dyktatury pod lekkim przewiewnym płaszczykiem wolności i sprawiedliwości. Ludzie mówiąc kolokwialnie będą tylko elementem infrastruktury ( zwrot z serialu Miodowe Lata ). Stabilne życie będzie przeznaczone tylko dla wybranych, a cała reszta będzie miała tak przykręconą śrubę aby się wzajemnie wyniszczała pomiędzy sobą. Stary Indianin nazywa to ewolucją cywilizacji. To co przyniesie przyszłość można się domyślać, ale wiadomo już co działo się w przeszłości, wtedy każde imperium miało datę powstania i datę upadku, tak będzie i tym razem. Jedynie to szkoda ludzi zwierząt i planety, które cierpią przez takie zmiany, takie są skutki. A przyczyna tkwi w żądzy władzy i majątków. A to wynika z wolnej woli człowieka. Która zamiast dążyć do poprawy życia ogółu, dąży do poprawy życia własnego kosztem ogółu. Są też tacy którym wolna wola podpowiada bezinteresowną pomoc innym, ale jest ich mniejszość, a współczesne prawo siły, zamiast siły prawa, spycha ich na margines społeczny. Ciekawe też jest przesłanie tekstu piosenki Noc Komety budki suflera, stare ale jakże aktualne, ani Herkules, ani Bruce Willis, ani Chuck Norris, nie są w stanie temu zapobiec.

Portret użytkownika draco

Panowie i Panie wiecie co w

Panowie i Panie wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze a no to że arabusy zaczna robic rozróby jak cholera.Będzie panoszył sie terror i bandyctwo. Obywatele w trosce o życie włane i swoich najblikższych sami o zgrozo poproszą rząd o większ ochronę. To oznacza dalsze przykęcenie śruby społeczeństwu i zamordyzm.Ładnie to sobie iluminactwo wykombinowało nieprawdaż? 

Portret użytkownika ZGG

Jak ich wyrżną to nam dobrze.

Jak ich wyrżną to nam dobrze. Mam nadzieję że u nas nie będzie ich wiele bo jesteśmy za biedni.  Jak koło nas szli od ruskich przez litwę to wszyscy jechali dalej. Wtedy interesowało ich USA.  W każdym bądź razie rozpoczęły się wielkie zmiany.A świat uwolni się dopiero gdy USej się rozsypie w drobny mak.

Portret użytkownika ot-tak-sobie

Niby mają rację... Niby... Bo

Niby mają rację...
Niby...
Bo kto powie co to jest ta "mowa nienawiści"?
Czy grupa młodych ludzi krzycząca " precz z gender", "nie chcemy uchodźców"? czy może
Feministka wyzywająca wszystkich od faszystów w tv?
 
Nie spokałem się z definicją "mowy nienawiści", bo to bzdura. Nie ma żadnych zasad i regół na podstawie których określa się daną wypowiedź, czy należy do niej czy nie.
Tak więc, nie jest to nic innego jak ukryta nazwa cenzury i ograniczenie wolności słowa.
Takich organizacji walczących z "mową nienawiści" jest więcej i zarabiają na tym niezłą kasę.
 

Portret użytkownika rochel57

W życiu nie byłem na

W życiu nie byłem na facebooku. Ohyda takie zgromadzenia. A żydek pewnie już długo nie pociągnie. Ktoś w końcu się obudzi, odważy i kropnie ten lewacki syf. Na chama wręcz dażą niemiaszki do wywołania kolejnego ludobójstwa - normalni europejczycy kontra islamska zaraza. A pojęcie "nienawiść", kompletnie przeinaczone dotyczy wyłącznie lewicy, która celowo wywołała ten syfiasty armagedon. Żeby więc nie było, że nienawidzimy muslimów, musimy znienawidzić lewaków. Ciekawe, jak będą to tłumaczyć i o co Nas oskarżać ?

rochel57

Portret użytkownika dziekan_tek

A czy to, że nigdy nie byłeś

A czy to, że nigdy nie byłeś na FB czyni Cię lepszym?
Ja też zawsze powtarzałem, że nigdy nie założę FB i co... i na Rodosie założyłem, bo wypytywała o to znaczna grupa osób Smile
 
A dzięki FB znalazłem sporo starych kontaktów, jeszcze za czasów podstawówki. Niby NK też miała sporo osób, ale tam po prostu nic się nie dzieje. Początkowo myślałem, że FB to spamer jakich mało... ale właśnie na tym kole to wszystko się kręci Smile

Strony

Skomentuj