Nowy patent Apple uniemożliwi nagrywanie przestępstw popełnianych przez amerykańską policję

Kategorie: 

Źródło: Flickr/openDemocracy/CC BY-SA 2.0

Informacje o ostatnich morderstwach popełnionych przez amerykańską policję dotarły do mediów i ludzi z całego świata dzięki temu, że osoby postronne zaczęły nagrywać całe zdarzenie. Zabójstwo Altona Sterlinga wywołało ogromne oburzenie wśród afroamerykańskiej społeczności, domagano się ukarania funkcjonariuszy a nawet szefa policji w Baton Rogue. Jednak świat nie usłyszałby o kolejnych strzelaninach gdyby mieszkańcom Stanów Zjednoczonych po prostu zabroniono nagrywania tego typu zajść.

 

 

Oczywiste jest, że zatwierdzenie odpowiedniej ustawy przeciwko nagrywaniu będzie nieskuteczne gdyż policja musiałaby wtedy zająć się nie tylko potencjalnym przestępcą ale także wszystkimi ludźmi w pobliżu, którzy wyciągnęliby swoje telefony i rejestrowaliby całe wydarzenie. Jednak ustawa w połączeniu z nową technologią która już jest w zasięgu ręki pozwoli ograniczyć wolność słowa i informacji.

Patent Apple opisuje zastosowanie światła podczerwonego do blokowania aparatów w iPhone'ach. Użytkownik tego urządzenia po skierowaniu swojej kamery na emitery podczerwieni otrzyma wiadomość o zakazie nagrywania. Kamera po prostu przestanie funkcjonować. Jeśli patent zostanie udostępniony innym korporacjom, ludzie nie będą mogli nagrywać nie tylko koncertów ale także nielegalnych działań, takich jakie miały ostatnio miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Pojawiają się słuszne obawy że nowa technologia, którą Apple już wkrótce zintegruje ze swoimi telefonami, zaprowadzi kompletną cenzurę informacji. Nie będzie można nagrywać masowych antyrządowych demonstracji, kolejnych morderstw popełnianych przez policję lub innych naruszeń funkcjonariuszy lub polityków. Technologia daje ogromne możliwości dla władzy która z całą pewnością nie zawaha się jej użyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika konservator

Tych morderstw to od zay.

Tych morderstw to od zay..ania  :

Czarnoskórzy stanowią w USA 13% populacji, ale są sprawcami:
ponad 60% morderstw rocznie
70% napadów rabunkowych
90% napaści międzyrasowych w kontaktach z białymi. W drugą stronę: 9,8%. Oznacza to, że w konfrontacjach między czarnoskórym a białoskórym, w 9 na 10 przypadków atak wychodził od czarnoskórych.

I na koniec wisienka (truskawka) na torcie: w 2019 r. amerykańska policja zabiła:
19 nieuzbrojonych białych
9 nieuzbrojonych czarnych
6 nieuzbrojonych Latynosów

Wiec nie pier....

Portret użytkownika Ksaverry

CAŁA NADZIEJA w androidzie i

CAŁA NADZIEJA w androidzie i systemach alternatywnych (ubuntu, tizen, blackberry. . a moze nawet win etc.)

A druga rzecz to tel. satelitarne z wlasciwym softem. Poza tym sa też (co prawda droższe i mniej dostepne) zabawki z domyslnie szyfrowanymi 'w locie' polaczeniami na tzw. bezpiecznym sofcie (projekt blackphone czy jakos tak)

 

Portret użytkownika Akamai

Je*ać iPhone.  

Je*ać iPhone ! 

Steve Jobs swoją śmiercią otworzył w firmie Apple "drogę do kariery" odpustowej tandecie. A po takich działaniach różowe smartfony tej marki będą kupować jedynie przedstawiciele środowiska LGBT.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika mikqus

Odpustowe to są Nokie Lumie i

Odpustowe to są Nokie Lumie i inne koerańskie szmelce, trzeba jasno powiedzieć że jest to dobry hardware, faktem jest że software też jest niezły, ale niestety jeżeli obiorą tę drogę to mają pozamiatane. Każdy producent wkłada nam do tel. jakieś gówno, to że Iphone nie jest wart swojej ceny nie znaczy że jest odpustowy.  Chcesz mieć normalny telefon, to niestety bez rootawania i wgrywania systemu z innych źródeł się nie obejdzie, Android to myślisz że nie jest wielki brat ? Polecam xda-developers.

Portret użytkownika Akamai

Czy Ty masz zamiast głowy

Czy Ty masz zamiast głowy nadgryzione jabłko ?

Chodziło mi o formę a nie o treść. Innymi słowy, o odpustowe wykonanie i pedalski wygląd. O horrendalnie wysokiej cenie nawet nie wspomniałem. Zrobiłeś to za mnie. Dziękuje.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika husarz

Co raz więcje amerykanów

Co raz więcej amerykanów widzi, że coś rząd im szykuje złego jakby chciał doprowadzić do zamieszek na tle rasowym. Co raz więcej wywiadów z rodzinami ofiar, rannymi, świadkami strzelanin czy zamachów jest tzw "crisis actors" sa materiały z NBC czy CNN gdzie jedna aktorka  udziela się w trzech róznych wywiadach np w Orlando atak na homosiów i Boston zamach podczas maratonu. Wywiady często są nagrywane na green screenach, nagranie murzynki która nagrywa na fb live postrzelonego przez policjanta i umierającego męża zostało przeanalizowane i wychodzi, że udawany płacz i grymasy twarzy do tego co mówi absolutnie nie pasują. Bush tanczy na pogrzebie policjantów, w USA odbywają sie od dwóch lat manewry wojska i secret service w dużych aglomeracjach, pojawia się co raz więcej sprzecznych informacji co do zamachowców, agent CIA popełnia samobójstwo gdy odkrywa co planuje rząd zrobić spoleczenstwu, facet który pracował przy obozach FEMA to samo i zostawia podobny list co agent  CIA. Pamietacie I pet goat II gdzie Bush jako marionetka zachowuje się jak klaun  komik, a potem przemiana w Obame poważnego i zmartwionego. Idealnie to widać przy tym tancu na pogrzebie.  Tutaj przykład green screena jest tego setki już na yt. Zwykli ludzie są tym faktem oburzeni. https://www.youtube.com/watch?v=19YlwQPYEjk, gdzieś był wywiad z szefem policji z Dallas , który powiedział, ze za zamachem na policje stoi Obama. Nikt o tym nie pisał na srOMECIE ? W 5 godzin po wywiadzie Obama przerywa obrady na szczycie NATO i wraca szybciej do Stanów. Cenzura będzie, bo nawet zwykli ludzi mogą udowodnić w domu przed kompem oszustwo rządu i udostępnić to miliardom ludzi. Co się właśnie dzieje

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj