Bojownik o wolność w Internecie znaleziony martwy w swoim mieszkaniu

Kategorie: 

Źródło: mashable.com

Słynny programista, Aaron Swartz, współtwórca protokołu RSS został znaleziony martwy w swoim nowojorskim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Znaleziono go powieszonego dokładnie 11 stycznia 2013. W środowisku wolnościowym zawrzało, bo Swartz był czołowym bojownikiem walki z cenzura sieci.

 

Programista i współzałożyciel protoplasty serwisu wykop, czyli reddit.com , zalazł za skórę poważnym organizacjom. Oprócz swojego wkładu w rozwój sieci, jaki oferował od strony programistycznej zajmował się on tez szeroko pojmowanymi kwestiami wolności w Internecie. Zaangażował się na przykład w zeszłoroczną kampanię przeciwko amerykańskiej wersji ACTA zwanej SOPA i postawił na swoim.

 

Po tym, gdy Kongres wycofał się z głosowania prawa SOPA mówił publicznie, że wojna o wolność Internetu trwa i była to tylko pojedyncza potyczka, a wróg wolności jest zdeterminowany, aby wprowadzić cenzurę sieci. Gdy widzi się zachowanie poszczególnych rządów i organizacji międzynarodowych w rok po awanturze ACTA widać jak na dłoni, że miał rację. Były próby forsowania rozmaitych rozwiązań globalnych i są próby cenzurowania lokalnie. W Polsce tą funkcję pełni obecnie były agent SB, Michał Boni, który przewodzi orwellowskiej Radzie ds. Mowy Nienawiści.

 

W myśl zasady, dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie Aaron Swartz wpadł w kłopoty nawet większe niż, wydawca serwisu Antykomor.pl,  Robert Frycz.  Tak jak na niego znaleziono jakieś bzdurne „fałszownie dokumentów” , czyli legitymacji szkolnej tak w przypadku Swartza znaleziono hakerstwo.

 

Być może Aaron Swartz rzeczywiście włamał się do systemów komputerowych MiT (Massachusetts Institute of Technology), ale nigdy się do tego nie przyznał. Za ten rzekomo popełniony czyn polegający na pobraniu pewnej ilości archiwalnych dokumentów groziło mu 30 lat odsiadki i ogromna grzywna. Od razu wskazano to jako przyczynę psychicznego załamania programisty, depresji i w konsekwencji jego samobójczej śmierci.

 

Wszystko to bardzo przypomina całą serię samobójstw w Polsce, do jakich doszło w ostatnim czasie. Tak jak w przypadku Swartza tak i w Polsce giną ludzie niewygodni dla władzy, mający jakąś charyzmę i posłuch u ludzi. Jednak, gdy do dziwnych samobójstw dochodzi w naszym kraju, coraz bardziej przypominającym rosyjską republikę, to nie ma w tym nic dziwnego, ale gdy dzieje się to w USA to widać, że wschodnie obyczaje zaczynają panować również za oceanem.

 

 

Źródła:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13189176,Aaron_Swartz_nie_zyje__Mowiono_o_nim___cudowne_dziecko_.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Greg8866

Czyżby zrobili mu samobójstwo

Czyżby zrobili mu samobójstwo tak jak Lepperowi? W sumie dobry sposób na pozbycie się kogoś, bo społeczeństwo jak słyszy o samobójstwie kogokolwiek, to odrazu u takich lemingów włącza się program na zasadzie: "Popełnił samobójstwo, to napewno był psychicznie chory!".

Portret użytkownika shavy

niestety ludzie sa

niestety ludzie sa beznadziejni. bedziemy przezywac ohoho co trzeba zrobic, co trzeba zmienic na stronach jak ta i predzej czy pozniej nas owinal wokol palca o ile juz tego dawno nie zrobili.

Portret użytkownika fakir

seryjny samobójca nadal

seryjny samobójca nadal grasuje i nie tylko u nas jak widać... czyżby powiesił się z powodu awarii twardego dysku? a może potknął się o dywan i wyrżnął głową w kant stołu? obejrzyjcie Wroga Publicznego jeśli zapomnieliście jak to działa w USA... z tego co widać NWO zaczyna przyspieszać i już się z tym nie kryją... niedługo zapanuje prawdziwa psychoza strachu, o wiele gorsza niż za komuny, gdy za byle słowo przeciw planom władzy trafiało się do betonowej piwnicy ubeków... i tam nie było twardzieli bo nikt z Was nie byłby twardy jakby Wam jaja prądem smażyli...

Portret użytkownika gryz321

Lepera tez powiesili podobno

Lepera tez powiesili podobno miał straszną wiedze na temat tego wszystkiego co sie dzieje w PO i na wiejskiej posiadał tez jaja ale już nie był w tej organizacji mafijnej jaka jest nasza polityka więc był niewygodny> Myślicie że zabujstwa na zlecenie to tylko w filmach są ?? Mylicie sie Kennediego też zabili i to na zlecenie Elit Banksterów. Dwie wierze tez zburzyli na zlecenie rządu bo ustawa była do przepchniecia ... LUDZIE WALCZACY O WOLNOŚĆ NIE POPEŁNIAJĄ SAMOBUJST mają zbyt mocne haraktery i chęć do życia

Strony

Skomentuj