Buzz Aldrin nawołuje do migracji ludzkości na Marsa

Kategorie: 

Źródło: Invision, pixabay.com

Buzz Aldrin, 89-letni astronauta misji Apollo 11 stwierdził, że USA powinny działać na rzecz „wielkiej migracji ludzkości na Marsa”. Mężczyzna uważa, że jest to sprawa pierwszorzędna, która może świadczyć o przetrwaniu gatunku ludzkiego.

Aldrin był jednym z pierwszych ludzi, którzy postawili stopę na Księżycu 50 lat temu wraz z innymi astronautami Apollo 11 – Neilem Armstrongiem i Michaelem Collinsem.

Były astronauta otwarcie poparł pomysł wiceprezydenta Mike'a Pence'a, który zakłada powrót człowieka na Księżyc. Aldrin podkreślił jednak, że to Mars powinien stać się docelowym miejscem badań i podróży kosmicznych.

„Mars czeka na odkrycie, nie za sprawą robotów i łazików – choć popieram bezzałogowe misje NASA – ale przez życie, oddychanie, chodzenie, mówienie, opiekę i odwagę mężczyzn i kobiet.” – powiedział były astronauta.

Mężczyzna wyjaśnił, że misja nie powinna dotyczyć wybranej grupy osób, lecz powinna zakładać sprowadzenie całej ludzkości na Czerwoną Planetę. Aldrin wezwał Prezydenta Trumpa oraz Kongres, aby rozpoczęli misję poprzez wybudowanie bazy na Księżycu.

Buzz Aldrin przyznał, że będzie to niezwykle złożona misja, jednak może okazać się możliwa dzięki nowym wynalazkom – m. in. technologiom opracowywanym przez Elona Muska. Astronauta wskazał również pomysły takie jak detonacje nuklearne, które mogą pomóc odpowiednio ukształtować planetę.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Easy Rider

On, tak jak te wszystkie

On, tak jak te wszystkie programy kosmiczne, jest elementem systemu kontroli umysłów, którego zadaniem jest m. in. podtrzymywanie fikcji heliocentryzmu. A może w końcu sam w te bzdury uwierzył?
Ciekawe, czy ktoś postawił mu kiedyś pytanie: jeżeli oni byli pierwsi na Księżycu, to kto filmował ten "pierwszy krok"?

Portret użytkownika hs100

Dziadziusiowi   na starość

Dziadziusiowi   na starość coś się po.. liło albo chce się jeszcze na koniec przysłużyć wielkiej ameryce piernicząc kolejne bajki. Btw gdyby tyle przebywał w kosmosie bez osłony przed twardym promieniowaniem to nie dożyłby sędziwego wieku jako kosmonauta emeryt. Niech lepiej powie skąd wzieli zapas tlenu dla 3-ch ludzi w tym  pająku lądowniku przy którym nie widać nawet zbiornikow na tlen i paliwo  albo czy na księzycu odkryli  powietrze.

Portret użytkownika minoduesp

Ma chłop częściowo rację ,bo

Ma chłop częściowo rację ,bo aby ludzkość przetrwała należałoby wysłać na marsa całą tą lewacką CHAŁASTRĘ z tuskiem, merkel i jej pupilami na czele wraz z całą PO , SLD , Wiosną i innymi tęczowymi dziwolągami.  I niech tam sobie zakładają choćby kibuc ! A już my tutaj sobie damy radę , sami na "starych śmieciach".

Strony

Skomentuj