Założyciel Amazona i Blue Origin, Jeff Bezos, ujawnia plany kolonizacji kosmosu

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons, Blue Orgin

Właściciel firm Amazon i Blue Origin – Jeff Bezos zaprezentował nowy księżycowy lądownik Blue Moon, przy okazji dzieląc się swoją wizją ludzkiej kolonii na Księżycu. Podczas konferencji „Going to Space to Benefit Earth”, która odbyła się 9 maja, Bezos przedstawił swój obraz ludzkości w kosmosie.

Przedsiębiorca pokazał, że przyszłość ludzkości leży poza Ziemią, a kosmos może oferować nieskończone zasoby i nieograniczone możliwości. NASA planuje powrócić na Księżyc w 2024 roku przy użyciu lądownika Blue Moon. Zespół Blue Origin deklaruje, że kolejna misja będzie skupiała się na utworzeniu bazy księżycowej.

Jeff Bezos uważał, że głównym powodem jest wyczerpywanie się zasobów na Ziemi. Ponadto, nasza planeta nie jest wystarczająco duża, aby pomieścić rosnącą w ogromnym tempie populację. Bezos uważa, że kurczące się zasoby mogą zostać uzupełnione przez te, które znajdują się w Układzie Słonecznym. Ambicją przedsiębiorcy jest budowanie otwartych kolonii poza Ziemią, gdzie będą mogli osiedlić się ochotnicy.

 

Zainspirowany pomysłami nieżyjącego już fizyka Gerarda O'Neilla, dyrektor generalny Blue Origin zaproponował stworzenie bazy w postaci szklanych cylindrów, gdzie panowałaby sztuczna grawitacja. Każde miasto mogłoby pomieścić minimum milion mieszkańców i byłoby wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Oczywiście kolonie te maja służyć kolejnym pokoleniom. Wizją Blue Origin nie jest budowa tych miast, lecz utorowanie drogi przyszłej technologii.

Nie wszyscy są jednak zwolennikami tej idei. Niektórzy podkreślają, że problemy, z którymi zmaga się Ziemia, są częścią ludzkości i będą jej towarzyszyć bez względu na miejsce pobytu. W związku z tym kwestie, o których mówi Bezos – m. in. ubóstwo, czy zanieczyszczenie środowiska pojawiłyby się również w koloniach kosmicznych.

 

Naukowcy wzywają obecnie do ograniczenia wydobycia zasobów w Układzie Słonecznym, wskazując, jak łatwo ludzkość może je wyczerpać w taki sam sposób jak stało się to na Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika hevy

Ej ptysiu po jakiemu Ty

Ej ptysiu po jakiemu Ty piszesz??? Napewno nie po polsku. A..... rozumiem, piszesz o sobie, czyli taka autobiografia  rozumiana inaczej. A może Ty z ukrainy piszesz???? To jeszcze by można wytłumaczyć( czarne podniebienie) bo jak nie to tylko głupi jesteś i nie wiesz co piszesz.

Portret użytkownika minoduesp

I taka jest NIESTETY

I taka jest NIESTETY mentalność tego gatunku .. wyjałowić ,zużyć wszystko ,nasr***ć i zostawić - poszukać nowego miejsca do wyeksploatowania (podobnie myśli Cejrowski ).  Kiedyś ktoś mądry powiedział : "Ucieczka nie ma sensu bo dokądkolwiek się udasz , zabierzesz swoje problemy ze sobą" i ma rację ! Równie głupi są tkz. "wierni" ,oczekujący przybycia mitycznego "zbawiciela" .. który pstryknie "palcyma" i wszystkie problemy znikną a ludziom w głowach się poukłada i zapanuje pokuj i szczęście.

Skomentuj