NASA zapowiada, że pierwszym człowiekiem na Marsie będzie kobieta

Kategorie: 

Źródło: NASA

Agencja NASA chce powrócić na Księżyc i wysłać astronautów nawet na Marsa. Administrator Jim Bridenstine ogłosił, że pierwszą osobą, która wyląduje na Czerwonej Planecie, najprawdopodobniej będzie kobieta.

 

W misjach kosmicznych na Księżyc, które miały miejsce dekady temu w ramach amerykańskiego programu Apollo, brali udział sami mężczyźni. Agencja NASA ogłosiła, że zamierza zwiększyć udział kobiet w kosmosie i dlatego już wkrótce odbędzie się pierwszy w historii spacer kosmiczny, w którym wezmą udział dwie astronautki. A to dopiero początek.

 

Administrator Jim Bridenstine chce, aby podczas kolejnej misji na Księżyc, która będzie symbolizować powrót Stanów Zjednoczonych na Srebrny Glob, to właśnie kobieta jako pierwsza postawiła na nim stopę. Agencja NASA uważa, że astronautka powinna również jako pierwsza wylądować na Czerwonej Planecie.

Aktywizacja kobiet w przestrzeni kosmicznej może posłużyć konkretnym celom. Jeśli na Księżycu oraz na Marsie faktycznie mają powstać ludzkie kolonie, naukowcy muszą sprawdzić, w jaki sposób loty kosmiczne mogą wpłynąć na kobiecy organizm.

 

Przyszłe misje z udziałem astronautek pozwolą prowadzić kolejne badania, dzięki którym być może dowiemy się, czy człowiek może zostać gatunkiem międzyplanetarnym i czy będzie w stanie rozmnażać się poza Ziemią. Oczywiście nie dowiemy się tego bez odpowiednich eksperymentów.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arya

A chciałabyś takiego faceta?

A chciałabyś takiego faceta? To jest wypatrzenie męskości. No chyba, ze masz odmienną orientacje seksualną, to mogę cie zrozumieć. Jeśli świat pójdzie w kierunku jaki przedstawia ta fotka, to ludzkość wyginie. Chłop ma byc chłopem, a kobietą ma być kobietą. Czy brak mi rozumu? Sorki, ale gdybym sie tak pokazał mojej córce, to by pomyślała, ze postradałem rozum, więc wszystko ze mną w porządku.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Roni Tornado

Ja tam jestem sobą i taka

Ja tam jestem sobą i taka pozostanę bo tak chcę i tak się składa, że interesuje mnie wyłącznie aspekt duchowy, a ten dotyczący stereotypów płci - w ogóle. Tak więc obce jest mi wasze tak wielkie przywiązanie do chwilowego ciała. Zapominacie wciąż kim tak na prawdę jesteście.

Portret użytkownika Roni Tornado

Uczyłam się rosyjskiego ale

Uczyłam się rosyjskiego ale dawno to było i już nie umiem i nie rozumiem. Wolę po angielsku bo najdłużej miałam styczności z tym językiem i bardziej mi on odpowiada. No ale dziękuję za dobre intencje Smile

Strony

Skomentuj