Rosja i USA wspólnie zbudują pierwszą księżycową stację kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: NASA

Jak widać rozbieżne cele polityczne i konflikty pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi nie przeszkadzają agencjom kosmicznym w nawiązywaniu współpracy w nowych projektach. Rosyjski Roskosmos połączy siły z agencją NASA, aby zbudować załogową stację kosmiczną w pobliżu Księżyca. Deep Space Gateway (DSG) będzie następcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

 

W pracach nad projektem weźmie udział Europejska Agencja Kosmiczna, NASA oraz japońska i kanadyjska agencja kosmiczna - JAXA i CSA. Celem tych instytucji będzie opracowanie nowej stacji, która w przyszłości zastąpi ISS. Do wspólnej inicjatywy przyłączy się również rosyjski Roskosmos, a szczegóły w tej kwestii zostaną ujawnione w najbliższych dniach na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym, który odbędzie się w Adelaide w Australii.

 

Według obecnej koncepcji, prace nad Deep Space Gateway rozpoczną się na początku lat 20. Stacja kosmiczna powstanie w pobliżu Księżyca i umożliwi astronautom lądowanie na powierzchni Srebrnego Globu. Nowa konstrukcja będzie częścią większego projektu, który skupia się na kolonizacji Marsa. Po zakończeniu prac nad stacją DSG przyjdzie czas na budowę kolejnej stacji - Deep Space Transport (DST), która na początku lat 30. zostanie przetransportowana na orbitę Czerwonej Planety.

W ostatnich latach obserwujemy wyraźne zainteresowanie lotami w kosmos i wysłaniem astronautów na Księżyc i Marsa. W wyścigu kosmicznym bierze udział wiele państwowych agencji kosmicznych i korporacji z całego świata, którym zależy nie tylko na samej kolonizacji obcych ciał niebieskich, ale także pozyskiwaniu cennych metali, minerałów i surowców energetycznych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika unfaner

Co to sa za legendy i

Co to sa za legendy i dzieciece bajki. Na ksiezyc nikt jeszcze nigdy sie nie dostal, i nie dostanie prawdopodobnie nigdy. Chyba ze ktos sie przebije przez wielokilometrowa ciecz, pas Van Halena. ISS tez nie istnieje, tylko jest zwyklym przekretem, gwiazdy sa nie tym co myslelismy, a planety wciaz sa nam kompletnie nieznane. Nasze slonce zas, jest tuz nad nami i kreci sie w okolo plaskiej ziemi. Dowodow jest mnostwo i to konkretnych, opartych na matematyce, fizyce, geometri i perspektywie oraz inteligencji spostrzegania swojego otoczenia. Moj preferowany dowod na istnienie geocentryzmu jest taki, iz wedlug NASA i ogolno pogladu na wszechswiat. Na Antarktydzie w zimie, slonce jest widoczne bardzo krotko w ciagu doby, , tak zwane niskie slonce, ktore de facto jest po prostu o kilka tysiecy kilometrow  bardziej oddalone od naszego oka niz w lecie. Lato, w ktorym slonce swieci na niebie przez 24h i krazy niemal do okola nas przez caly dzien. O tym, mowi nam ogolny swiatopoglad, lecz prawda jest zatajona ale mozna ja zweryfikowac.

 Miaoniwicie, w czasie letnim tak naprawde slonce wschodzi nad horyzontem, wznosi sie na niebie jakis czas by pozniej oddalic sie i zniknac pozostawiajac miejsce na noc. Jest to niepodwarzalny dowod, i nie chce juz od was slyszec o ufoludkach i eksploracji kosmosu, eksplorujmy wody, ziemie i jej glebiny. A przedewszystkim, olbrzymia antarktyde ktora jest najwiekszym naszym kontynentem a tak malo o niej wiemy.

Portret użytkownika Rayford

Jak słońce przemieszcza się

Jak słońce przemieszcza się nad płaską ziemią w inne miejsce, to czy lecąc w nocy samolotem na wysokości 10km nie powinniśmy widzieć te słońce gdzieś w innym miejscu? Na płaskiej ziemi słońce nie zachodzi więc powinno je widać, choćby jakąś poświte. Płskoziemcze powiem ci, że jak w nocy leci się samolotem to jest ciemno jak w czarnej dupie, w którą stronę byś nie spojrzał, więc co się stało z słońcem ?

Portret użytkownika Zenek ;)

I to jest NAJLEPSZE

I to jest NAJLEPSZE podsumowanie ponad 70letniego URBAN LEGEND o 2 WROGICH sobie obozach i ich ZIMNEJ WOJNIE.

Wrogość NA POKAZ, WOJNA NA POKAZ a z satelitów pozostających w kręgu zainteresowań tych politycznych JUDASZY znikają wszelkie ZASOBY WYSYSANE przez te MOLOHY światowego wyzysku by BIBLIJNYM DEMONOM (potomstwu nierządnicy maryi i krewnym jezusa / beliara) ŻYŁO SIĘ FAJNIEJ.... w ramach tzw cywilizacji biblijnej.... Cywilizacji NIEWOLENIA ufnych i uczciwych przez "uduchowionych" sodomą i gomorą..... monstra znane też jako UPADLI/ plejadanie/ szaraki/ reptyle/ man this'y, anglosaksoni... itd

Portret użytkownika pejot

Zwykli ludzie zawsze się

Zwykli ludzie zawsze się dogadają, prędzejnie  czy później. Tylko politykom zwykle jest nie podrodze, ale coś trzeba robić żeby znaleźć się na pierwszych stronach gazet. Stara zasada, nie ważne jak o Tobie mówią, ważne że mówią, a Ty trzepiesz kaskę.

Portret użytkownika Eva11

tluka sie miedzy soba

tluka sie miedzy soba rozwiazujac problemy pokazem sily na cudzych terytoriach ,ale jak co do czego wspolne projekty ich jednocza !

to dopiero hipokryzja ! ale ,ze tylu sie daje nabierac to juz totalne dno .....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika SN69ll

Eva...oni się nie tłuką..

Eva...oni się nie tłuką...tylko zarabiają na handlu bronią...dla nich wojna jest jak dla nas centrum handlowe...raz rozpętają coś Ruscy, a raz Amerykanie...potem jedni albo drudzy dołączają ze swoim towarem...Zawsze sikam że śmiechu...jak czytam wywody na temat osaczania dobrej Rosji przez złą Amerykę...Wszystkie agencje kosmiczne wspólnie prowadzą badania w kosmosie niezależnie od konfliktów na ziemi...Zaraz pewnie się odezwie któryś z Genków od płaskiej ziemi czy heliocentryzmu...i będzie jak zwykle zabawnie...

Portret użytkownika Eva11

tak masz racje ..co do

tak masz racje ..co do pierwszej czesci ...

i nie grek ,a ja sie odezwe ...nie o plaskiej ziemi tylko o tym,ze oni nie prowadza zadnych badan w kosmosie ....a tylko u wyjscia ,choc sami nie wiedza czy tam jest wlasciwie jakies wyjscie ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika inzynier magister

Jeżeli istoty anielskie

Jeżeli istoty anielskie pozwolą to będzie to możliwe, bo przecież na Księżycu coś się dzieje, nie po to fałszowano zdjęcia z pobytu Amerykanów w studio by teraz tak sobie tam się pojawić ! Znowu bedą coś robić żeby nie wyszło na jaw że inteligencje kosmiczne mają tam swoje siedziby.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Arya

A Jezus i Maryja pozwolili

A Jezus i Maryja pozwolili tym kosmicznym inteligencjom założyć sobie siedziby na księżycu? No chyba, że te inteligencje to istoty anielskie, ale ni cholery nie rozumiem, po co aniołom jakieś siedziby na księżycu, skoro to nie są istoty fizyczne. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj