Rosja zamierza stworzyć własną stację kosmiczną i opuścić ISS

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Rosja wycofa się z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) po osiągnięciu planowanej żywotności w 2024 roku i pracuje nad nową stacją, która ją zastąpi. 

 

Mało kto pamięta jeszcze, że pierwotnie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna miała działać do 2015 roku. Data ta, została przesunięta do 2020 roku, a obecnie mówi się już o 2024 roku. W ciągu najbliższych trzech lat, rosyjscy kosmonauci przeprowadzą konserwację ISS, po czym zapadnie ostateczna decyzja o wyjściu z programu.

Władimir Sołowjew, starszy urzędnik pracujący nad rozwojem rosyjskiego modułu ISS, powiedział, że kilka elementów stacji miało został uszkodzony nie do wymiany. Wielokrotnie dochodziło tam do problemów z systemem dostarczania tlenu Electron-VM, awariami toalety, czy widocznymi pęknięciami w kadłubie.

Zamiennik, zwany Rosyjską Stacją Kosmiczną Orbital, lub ROSS, będzie składał się z od trzech do siedmiu modułów. Stacja ma obejmować moduł podstawowy, moduł produkcyjny, kabinę logistyczną, kabinę platformową do montażu, wodowania i naprawy oraz kabinę handlową, która może pomieścić czterech turystów kosmicznych. Naturalnie, tego typu wycieczka nie będzie tania i będzie dostepna wyłącznie dla najbogatszych. Koszt budowy i utrzymania rosyjskiej stacji szacuje się obecnie na 5-6 miliardów dolarów.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A niech i sobie budują stację

A niech i sobie budują stację jak ich stać ale UWAGA !!! W mediach ściekowych a łonetowych i wupetowych wściekle promieniujących zarazą,coraz więcej NIEWYOBRAŻALNEJ GŁUPOTY Bez maseczki dystansu umysłowego NARAŻASZ SIĘ ! Na zakażenie ....CZYSTYM syfem. 

Portret użytkownika Quark

Jak już chcą ją zbudować to

Jak już chcą ją zbudować to nie poto aby mieli własną ale powinni pomyśleć o ambitniejszym projekcie , który oznaczałby postęp w tej dziedzinie , by można było mówić już o prawdziwej stacji kosmicznej a nie wciąż o dużym "satelicie" do którego da się wejść i przeżyć .. 

Portret użytkownika Ted

Najśmieszniejszy w tym jest

Najśmieszniejszy w tym jest sprzeciw Amerykanów, dotyczący zakazu umieszczania wojskowych / wojennych instalacji na orbicie Ziemi - Amerykanie byli przeciwko podpisaniu układu o zakazie. Tak więc kolejny, zamaskowany moduł rosyjskiej stacji będzie modułem bojowym - zgodnie z obowiązującymi umowami.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj