Rosja domaga się śledztwa w sprawie lądowania na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jedna ze znanych od lat teorii spiskowych zakłada, że największe osiągnięcie amerykańskiej nauki - lądowanie na Księżycu - nigdy nie miało miejsca. Teraz Rosjanie dołączają do zwolenników teorii sugerując, że Amerykanie nigdy nie wylądowali na Księżycu.

 

Od 1969 roku zdefiniowano długą listę zarzutów, które mają dowodzić na to, że astronauci z NASA nigdy nie wylądowali na Księżycu. Co więcej rzekome tego dowody w postaci nagrań filmowych, zdjęć i próbek gruntu tylko to potwierdzają. Rzecznik rosyjskiego Komitetu Śledczego, Władimir Markin, zaproponował wręcz wszczęcie dochodzenia w sprawie tajemniczego zniknięcia materiałów z pierwszego lądowania w 1969 roku.

 

Rosyjski śledczy zwraca uwagę przede wszystkim na dziwaczne zaginięcie zarówno oryginału filmu z lądowania jak i próbek księżycowych z tego lotu. NASA już w 2009 roku przyznała, że oryginalna taśma z lądowaniem na Księżycu została skasowana wraz z 200 tysiącami innych nagrań. Urzędnicy tej agencji przekonują, że zrobiono to dla oszczędności. Co więcej NASA przekonuje, że to nie problem, bo pierwsze nagranie z lądowania ma z CBS News i było ono rzekomo w lepszej jakości niż to należące do agencji kosmicznej.

 

Markin nie może w to uwierzyć i sugeruje, że zarówno oryginalne nagranie jak i ładunek zabrany ze srebrnego globu to zabytki stanowiące część dziedzictwa ludzkości. Nie niszczy się przecież ot tak dowodów na największe osiągnięcie ludzkości. Jest to o tyle ważne, że już jakiś czas temu w wątpliwość poddano możliwość dowiezienia na Ziemię nagrań z Księżyca w nieuszkodzonej formie.

Specjaliści z dziedziny fotografii twierdzą po prostu, że klisze filmowe nie przetrwałyby ze względu na promieniowanie emitowane ze Słońca. Jest to jeden z najpoważniejszych zarzutów wskazujących na możliwą inscenizację lądowania na Księżycu. Skoro nie mogły przetrwać klisze to tym bardziej ludzie, którzy rzekomo stamtąd wrócili.

 

Wygląda na to, że spory na temat prawdziwości lub nie historycznego lądowania na Księżycu będą trwały dalej. Jedni wierzą, że było to wspaniałe osiągnięcie amerykańskiej nauki, a inni, że rzekomy Księżyc został odwzorowany w studiu filmowym wybudowanym na te potrzeby w słynnej bazie Area 51.

 

Osiągnięcia ziemskiej astronomii są tak mizerne, że nie posiadamy teleskopów, które mogłyby potwierdzić, że na Księżycu faktycznie znajdują się jakieś pozostałości po rzekomo przeprowadzonych lądowaniach. To pozwoliłoby na ostateczne przecięcie wszelkich teorii spiskowych, jakie powstały na temat eksploracji Księżyca. Właściwie wystarczy wysłać tam łazik, który potwierdzi lub wykluczy istnienie tych śladów. Aż dziw bierze, że na najbliższym Ziemi ciele niebieskim nie znajduje się obecnie żaden sprawny pojazd typu marsjańskiego Curiosity. Brak zainteresowania srebrnym globem jest zaiste dziwaczny.


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marcin74

nie można wysłać ani łazika

nie można wysłać ani łazika ani ludzi w to miejsce jest objęte tajemnica wojskową jest oficjalny zakaz zbliżania wystawiony przez USA- tak że nie wolno się zbliżać ani do lądownika ani do flagi a jak ktos to zrobi to skończy jak snowden

Portret użytkownika beka

obecnie panuje rozprężenie

obecnie panuje rozprężenie którego skutkiem jest to, że ludzie zamiast martwić się tym jak przeżyć do zachodu słońca mają czas by dywagować o sprawach, które nie powinny ich interesować. na szczęście już niedługo śmierć będzie przywilejem na który trzeba będzie bardzo ciężko zapracować.

Portret użytkownika cezary

czy ktoś robił zdjęcia

czy ktoś robił zdjęcia ksieżycaz pomocą polaryzacji pionoerj lub poziomej . Ale w taki sposób aby część promienie Swiatła ze Słońca poprzez filtr pionowy skierowana była na aparat a druga części światła Słonecznego odbitego od księżyca poprzez obrotowy filt polaryzacyjny tez skierować na aparat razem z wiążką ze Słońca . Ciekawe jaki da to efekt a jeszcze stosując ruch filtra z kierunku ksieżyca.  Ja nie stty nie moge tego przeprowadzić czyba że zrobie to w terenie .

Portret użytkownika ten, który wie...

Jest oczywiste, że żaden

Jest oczywiste, że żaden człowiek nie opuścił Ziemi od czasów ostatniej Zagłady cywilizacji ( Potop?)
 Ziemia została dokładnie zabezpieczona przed podróżami kosmicznymi następnej
 Orbita geostacjonarna i trochę wyżej i kropka... To granica nie do przekroczenia przez ludzi..
 Dlatego Starsi Ziemianie pracują nad hybrydami...
 

Portret użytkownika syriues

Ja chce by politycy sobie

Ja chce by politycy sobie siedzieli na jakiejs wyspie i dzielili sie opkruszkami piachu
Ja chce by nic mi nie wchodzilo w droge.Zaden but panszczyzniaka ktory szuka ofiary
Ani wladcy panszczyzny
Wiec jak ktos chce to mu sprzedam kopa to moze doleci na ksiezyc
Bez badan nie da sie leciec na ksiezyc
Glupota tego swiata polega na tym,ze kreci go dawanie nam zbednych informacji
 
Gdzie jest informacja o wolnosci dla nas i dla zwierzat natury
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Jest gdzies?
Matka natura zaplonie i to jest ostrzezenie dla nas wszystkich

Portret użytkownika inzynier magister

Władze Francji i Belgii

Władze Francji i Belgii zamroziły majątek Federacji Rosyjskiej w swoich krajach. Działania mają związek z wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie firmy Jukos.
Już w czwartek władze Rosji wezwały do siebie przedstawiciela Belgii. – Ambasador został poinformowany o tym, że Rosja traktuje takie działania jak otwarcie wrogi akt – informują rosyjscy dyplomaci.
Państwowy majątek Federacji Rosyjskiej – z tego samego powodu co Belgia – zajęła także Francja. Wśród zabezpieczonych pieniędzy są m.in. konta bankowe telewizji RT, uznawanej za propagandową agendę Moskwy na Zachodzie.
Strona rosyjska oprócz nacisków dyplomatycznych próbuje kwestionować legalność wyroków. Jednak już w maju Aleksandr Konowałow, rosyjski minister sprawiedliwości, powiedział, że jego kraj jest przygotowany na to, że własność Federacji na Zachodzie zostanie zajęta.
 
To Rosja powinna też zamrozić różne aktywa Belgii i Francji ! Zająć banki francuskie i belgijskie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Osiągnięcia ziemskiej

"Osiągnięcia ziemskiej astronomii są tak mizerne, że nie posiadamy teleskopów, które mogłyby potwierdzić, że na Księżycu faktycznie znajdują się jakieś pozostałości po rzekomo przeprowadzonych lądowaniach. "

- PRZECIEŻ JEST ZAKAŻ FOTOGRAFOWANIA Księżyca, ZAKAZ ONZ by tak chronić kłamczuchów...

Strony

Skomentuj