Rosja przygotowuje się do misji na Marsa. Program kosmiczny wystartuje już wkrótce

Kategorie: 

Źródło: NASA

Rosja planuje uruchomić własny program lotów na Marsa, przy rosnącej konkurencji nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale również Chin oraz w mniejszym stopniu Europy, Japonii i Indii.

 

W niedawnym wywiadzie telewizyjnym rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział: „Planujemy bezzałogowe, a następnie załogowe misje w przestrzeń kosmiczną, w ramach programu księżycowego i eksploracji Marsa. Najbliższa wyprawa rozpocznie się już wkrótce, wyprawę na Marsa planujemy już w 2019 roku."

Misja na Czerwoną Planetę w przyszłym roku byłaby lotem bezzałogowym, poinformowała w czwartek rosyjska telewizja RT. Nie podano jednak informacji o dokładnym charakterze lotu. Sama misja nie była wcześniej znana. Kolejnym znanym rosyjskim zaangażowaniem w jakąkolwiek misję kosmiczną jest udział w łaziku ExoMars, który poleci na Czerwoną Planetę w 2020 roku.

 

Misja ExoMars to umowa pomiędzy rosyjską agencją Roscosmos oraz Europejskią Agencją Kosmiczną. Jego głównym celem jest poszukiwanie śladów życia pozaziemskiego na Marsie. W ramach pierwszej części projektu, orbiter Trace Gas ExoMars wszedł na orbitę Marsa w październiku 2016 r., jednak towarzyszący mu lądownik rozbił się o powierzchnię planety.

Misje dotyczące eksploracji Czerwonej Planety prowadzi już NASA – jest to program kosmiczny InSight oraz Mars 2020. Misje marsjańskie planują również m. in. Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Indie. W wywiadzie Putin nawiązał także do innych projektów rosyjskiej agencji kosmicznej. Poinformował media, że nadchodzące misje księżycowe będą dotyczyć jego regionów polarnych, ponieważ istnieje możliwość, że znajduje się tam woda.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Korale koloru koralowego

Genialnosc tkwi w prostocie .

Genialnosc tkwi w prostocie . To nie moze byc zadna nawet najnowoczesniejsza drynda tylko urzadzenie ktore w chwili startu zmienia wymiar czasu i przestrzeni i plynie sobie gdzie chce bez tego dymu, huku ,przyciagania i promieniowani. Od ponad stu lat nic nie zmienilo sie w zasadach budowy silnikow sa tylko ulepszane ,a tu musi byc cos innego nie silnik tylko plytka magnetyczna maly szescianik czy kilka kuleczek, cos czego czlowiek z ziemskim  obciazeniem cywilizacyjnym nie jest w stanie wymyslec. Rosjanie maja kilka statkow UFO moze wiedza wiecej. A swoja droga skad to parcie na Marsa ? Czyzby na Ksiezycu naprawde bylo nie wesolo i nie jestesmy tam Welcome ?

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Wiadomo nie od dziś że

Wiadomo nie od dziś że pluskwy z UFO chcą do DOMA podobnie jak chciało ET. Oni tam się zrodzili w kopalniach pod powierzchnią i ciągnie ich tam do swojskiego smrodu. Nie mogą już na Ziemi wytrzymać i tylko DOMA DOMA wołają i dają całą kasę żeby wrócić.

Portret użytkownika Ractaros96

Zarówno Rosja jak i USA

Zarówno Rosja jak i USA ekonomicznie długo nie pociągną, aby dalej finansować podbój kosmosu. PKB Rosji w porównaniu do USA wypada mizernie - ogromna korupcja, Syberia zabita dechami. Potęga USA została zbudowana na silnej klasie średniej, której w Rosji nigdy nie było, mimo to zniszczą ich długi, które jeszcze trzymają pod kontrolą...jeszcze.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Brednie propagandowe wysrane

Brednie propagandowe wysrane z dupy kołchozowej. Goście z koszer UFO bardzo za coś nienawidzą Rosji Polski Serbii. Nawet jeśli Ruski coś-tam coś-tam jakimś niewyobrażalnym cudem przygotują to UFO im to strąci albo popsuje podkładając ''coś'' już przy starcie takiej rakiety. To po 1. A po 2 mają już badania że ludzkie DNA w kosmosie zmienia się w bardzo szybkim tempie, mają dowiodły że po 340 zaczyna się trwały proces rozpuszczania kości! Po około 990 dniach w kosmosie z człeka robi się meduza niezdolna do życia w grawitacji czyli powrotu na Ziemię. Meduza musi zatem zostać w kosmosie, tak jak Putinu na stanowisku, a że wybory za pasem więc się obecnie sra taki kał koszerny na prawdziwy lud Rosyjski. Obciach nawet to czytać.

Portret użytkownika Robert1967

Bezzałogowe próbniki to jedno

Bezzałogowe próbniki to jedno, natomiast załogowy lot na Marsa, oj, to zupełnie inna bajka i pod względem poziomu technicznego, nosicieli z najwyższej półki, zabezpieczeń, mas użytecznych, systemów podtrzymywania życia, logistyki, komunikacji. Szczerze - poniżej 1% szans na realizację przez Rosję. Prędzej polecą tam Chińczycy i Amerykanie, jeżeli już, bo na razie misje załogowe na Marsa to wycieczka dla bardzo bogatych. Realnie widzę załogowe loty na Księżyc ze strony  Chin i USA w okresie 2030-2040. Natomiast loty załogowe na Marsa nie szybciej, jak po 2040, a realnie po 2050, jak się opanuje napęd plazmowy na kontrolowanych mikroreaktorach i systemy pełnego recyklingu. Technicznie Putin bajki opowiada naiwnym albo sam wierzy, bo mu tak powiedzieli. Pewnie pod wybory.

Strony

Skomentuj