Oficjalne: Elon Musk wyśle ludzi na Marsa w 2024 roku

Kategorie: 

Źródło: NASA

Podczas prezentacji na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym Elon Musk wyjaśnił, w jaki sposób BFR SpaceX pomoże ludziom zbadać kosmos. System ma wesprzeć utworzenie ludzkich baz na Księżycu oraz na Marsie.

W ostatnim dniu Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Australii, szef SpaceX, Elon Musk, wziął udział w dyskusji nad projektem firmy BFR. Oprócz dzielenia się szczegółowymi informacjami na temat tego, jak technologia może być wykorzystywana do zrewolucjonizowania podróży na Ziemi, Musk wyjaśnił również, w jaki sposób będzie ona wpływać na podróże kosmiczne.

 

Przede wszystkim firma zamierza skupić się na stworzeniu jednego dopracowanego modelu rakiety nośnej i statku kosmicznego. W ten sposób środki rozdzielane aktualnie na projekty Falcon 9, Falcon Heavy i Dragon będą mogły być przeznaczone na jeden konkretny cel. Kiedy ten zostanie już osiągnięty, firma Muska będzie mogła zająć się umieszczaniem na orbicie satelitów i teleskopów kosmicznych oraz oczyszczać ją z nadmiaru śmieci. Ponadto BFR będzie mógł służyć jako dostawca surowców na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Najciekawsze są jednak zapowiedzi Muska o usprawnieniu kolonizacji innych planet.

Według aktualnego projektu BFR będzie mógł pomieścić do 100 ludzi oraz mnóstwo sprzętu technicznego. Według Muska odegra on kluczową rolę w budowie bazy operacyjnej na Księżycu, która ma być tylko przystankiem przed podbojem Marsa. Budowa pierwszych statków, zdolnych do przebycia drogi z Ziemi na Marsa, ma rozpocząć się w ciągu najbliższych 9 miesięcy.

 

Musk ma nadzieję wysłać kilka ładunków towarowych na Czerwoną Planetę do 2022 roku, choć sam zauważa, że to bardzo ambitny projekt. Dwa lata później miałoby nastąpić wysłanie dwóch statków BFR z pełną załogą. Zadaniem pierwszych osadników będzie stworzenie elektrowni, która ma stanowić podwaliny pod naszą kolonię. Następne w kolejce są: budowa większej liczby lądowisk i dalsza ekspansja w celu terraformowania nowego świata oraz zbudowania środowiska na wzór ziemskich miast.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Bzdury, którymi próbuje się

Bzdury, którymi próbuje się rozgrzać ciekawość człowieka. Koniec ludzkości jest bliski wraz z końcem Ziemi. Koniec Marsa jeszcze bliższy. Księżyc, który niby jest tak blisko, nadal jest w dziwny sposób nieosiągalny - a przecież powinny tam latać wycieczki, jeśli Księżyc istnieje takim, jakim go się przedstawia oficjalnie.

Portret użytkownika Vril

ciągle mars to mars tam to

ciągle mars to mars tam to mdli mnie już od wałkowania tematu marsa...już nawet jełopy z nasa sami mówią, ze do tej pory nie mogą poradzić sobie z promieniowaniem w pasach van allena a wy tu znowu pierdu pierdu o marsie i jeszcze ten E.Musk tak słuchajcie go 

Skomentuj