Ultradźwięki przywracają funkcje poznawcze mózgu. Mogą pomóc w leczeniu Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania australijskich naukowców wykazały, że ultradźwięki pozwalają wzmocnić funkcje poznawcze, a nawet mogą okazać się skutecznym środkiem w walce z Alzheimerem. Ta nieinwazyjna metoda jest nie tylko skuteczna, ale też całkowicie bezpieczna.

 

Ultradźwięki to obiecująca terapia leczenia Alzheimera, która polega na usuwaniu blaszek amyloidowych w mózgu bez konieczności stosowania leków. Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland od lat badają tę technikę, a najnowsze eksperymenty na mysich modelach choroby pokazały, że zaskakująco skutecznie wzmacnia funkcje poznawcze.

 

Pierwsze testy przeprowadzone w 2015 r. polegały na połączeniu ultradźwięków z mikropęcherzykami gazu celem pokonania bariery krew-mózg i wprowadzenia leków, które eliminowały blaszki amyloidowe. Okazało się jednak, że leki były zbędne, a ultradźwięki wystarczyły do usuwania szkodliwych blaszek. Kolejne badania, których wyniki ujawniono w 2018 r., wykazały, że ultradźwięki przywracają funkcje pamięci w mysich modelach, przypominających mózgi ludzi w wieku 80 i 90 lat.

 

Najnowsze eksperymenty pozwoliły jeszcze dokładniej zrozumieć działanie tej techniki. Testy na mysich modelach pokazały, że z pomocą ultradźwięków i mikropęcherzyków w pełni przywrócono tzw. długotrwałe wzmocnienie synaptyczne (LTP) w jednym z obszarów hipokampu, które ma związek z pamięcią i uczeniem się. Co ciekawe, ultradźwięki okazały się skuteczniejsze bez pomocy mikropęcherzyków, gdyż m.in. samodzielnie przywróciły LTP oraz deficyt nauki przestrzennej, poprawiając sygnalizację synaptyczną i neurogenezę.

 

Odkrycia australijskich naukowców pokazują, że technika ultradźwiękowa może usuwać szkodliwe blaszki amyloidowe w mózgu i potencjalnie leczyć z Alzheimera oraz poprawiać funkcje poznawcze w tym samym czasie. Badacze już wcześniej zapowiadali badania kliniczne z udziałem starszych pacjentów, aby potwierdzić skuteczność nowej terapii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maniek II

...slyszalem rowniez,ze nie

...slyszalem rowniez,ze nie tylko ultradzwieki ale i  adrenochrom jest bardzo poszukiwanym srodkiem na tego typu chorobe!....dobra wiadomosc jest taka,ze mozna go wytworzyc w warunkach domowych w zwiazku z czym mozna uniknac sporych kosztow!...uczmy sie od bogatych - jak oszczedzac!...przepis jest prosty!...

trza znalezc dziecko - najlepsze jest takie w wieku 0.5 - do 1 roku...fajny bobasik!...potem trza go zwiazac - zakneblowac coby sie nie darlo i....napierdalac przynajmniej z godzine -  wszystkim co sie ma pod reka - az dostanie tzw - "panda" oczkow...

potem go trza zarznac - spuscic krew - jak to robiono w starozytnosci /obraz w katedrze w Sandomierzu/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mord_rytualny_(obraz)#/media/Plik:Sandomierz_katedra_-_mord_rytualny.jpg

no i mamy gotowy produkt!...pozostalosci po dziecku mozna uwedzic - usmazyc jak kotlety schabowe lub zmielic na mielone!

w sprzedazy jest juz miasko z dzieckow w przystepnych cenach...  te byly chyba juz zaszczepione - zdrowsze oczywiscie - stad "namagnesowanie"...  https://www.bitchute.com/video/hbqGf1KFF67n/

...ciekawostka - pare innych metod i wyjasnien...  https://www.bitchute.com/hashtag/adrenochrome/

Portret użytkownika Namaste

Skoro moje słowa wywołują

Skoro moje słowa wywołują taką negatywną reakcję emocjonalną, a to tylko słowa osoby z internetu, to co się musi dziać, gdy ktoś na żywo zwróci ci uwagę? Idź do psychologa, bo może jeszcze nie jest za późno.

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Skomentuj