Rapamycyna - klucz do wiecznej młodości? Nauka na krawędzi rewolucji

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Starość jest procesem, którego nie można zatrzymać. Każdy dzień, który mijamy, to kolejny krok w kierunku nieuniknionej starości. Przynajmniej tak uważano do teraz. Dzięki osiągnięciom nauki, być może niedługo będziemy mogli powiedzieć starości "stop". Wszystko dzięki cząsteczce o nazwie Rapamycyna, której niezwykłe właściwości odkryto dzięki sztucznej inteligencji (AI).

 

Projekt Aging.AI, skupiający naukowców z całego świata, za cel postawił sobie wykorzystanie AI w poszukiwaniu związków przeciwdziałających starzeniu się organizmu. Wykorzystując algorytmy uczenia maszynowego, udało się przeanalizować gigantyczną ilość danych i wskazać jedną cząsteczkę o szczególnych właściwościach - Rapamycynę.

 

Rapamycyna nie jest nowym odkryciem. Została znaleziona w latach 70. XX wieku podczas badań ciała wysp trzustkowych Langerhansa. Początkowo wykorzystywano ją w medycynie do tłumienia odporności po przeszczepach. Jednakże jej potencjał jako cząsteczki przeciwstarzeniowej doceniono dopiero niedawno.

 

Działanie Rapamycyny polega na hamowaniu procesu zwanego celem mechanistycznym rapamycyny (mTOR), który jest kluczowy w regulacji wzrostu i starzenia się komórek. Eksperymenty na zwierzętach dowiodły, że stosowanie Rapamycyny znacząco wydłuża ich życie i poprawia stan zdrowia.

 

Jednak zanim będziemy mogli stosować rapamycynę jako lek przeciwstarzeniowy u ludzi, potrzebne są dalsze badania. To nie tylko kwestia poznania wpływu cząsteczki na różne organizmy, ale również opracowanie bezpiecznych i efektywnych metod jej dostarczania do organizmu, tak aby zminimalizować skutki uboczne.

 

Nie oznacza to jednak, że naukowcy skupiają się wyłącznie na Rapamycynie. Badane są również inne cząsteczki o potencjalnych właściwościach przeciwstarzeniowych. Na przykład metformina, lek stosowany w leczeniu cukrzycy, daje obiecujące wyniki w doświadczeniach na zwierzętach, spowalniając proces starzenia.

 

Niemniej jednak, mimo tych odkryć, naukowcy apelują o ostrożność. Przestrzegają przed przedwczesnym użyciem tych molekuł i podkreślają, jak ważne jest dalsze badanie i lepsze zrozumienie ich mechanizmów działania.

 

Z całą pewnością, poszukiwanie cząsteczek przeciwstarzeniowych to długotrwały proces, trwający już wiele lat. Przez ten czas przeprowadzono wiele badań, ale dopiero teraz, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, jesteśmy może na krawędzi prawdziwej rewolucji. Możliwe, że właśnie dzięki Rapamycynie będziemy mogli wkrótce cieszyć się długim i zdrowym życiem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

A ten dalej swoje wywody z

A ten dalej swoje wywody z dupy jakby miał lobotomię

 
"Możliwe, że właśnie dzięki Rapamycynie będziemy mogli wkrótce cieszyć się długim i zdrowym życiem."

 

 Długim i zdrowym życiem możesz się cieszyć już teraz jak chwycisz wewnętrznego lenia za kark i weżmiesz się za oczyszczanie organizmu głodówkami, wyszukiwanie zdrowego pożywienia w sklepach, higienę, naturalny tryb życia: świt, regularne nieobżarstwo, regularny sen, keto zimą, wege latem itp.  A Ty ciągle jak ten zakuty łeb - pigułka i pigułka i pigułka. Natura ma 1000 tys razy lepsze rozwiązania niż najlepsze wypierdki ludzkiej "inteligencji". Tylko ruszyć dupą oraz głową i korzystać.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Paterna

Zobaczcie sobie cenę tego, 30

Zobaczcie sobie cenę tego, 30 tabletek około 500 zeta! Zapewne tak jak wiele innych i pewnie o wiele bardziej skuteczniejszych leków na starość, raka i inne cholerstwa mogą sobie pozwolić ludobójcze mendy gejce, rotszyldy i cała największa bandyterka świata!

Portret użytkownika Kosiarz Snow

Takie rzeczy tylko dla

Takie rzeczy tylko dla patosów! Śmiem domniemywać, że nikt, kolokwialnie mówiąc, normalny nie chciałby żyć wiecznie! To tak btw. Od lat wiadomo, że najlepszym antidotum na starzenie się jest odpowiednia dieta oraz wysiłek fizyczny. 

Portret użytkownika Medium

Bo ciało jest jak ubranie dla

Bo ciało jest jak ubranie dla duszy. Nie domyśliłeś się?

P.S. 

Moja przed sądem próbuje udowosnic, że dzecko kosztuje 2600zł miesięcznie.

Bo Twoje dziecko Biggrin Dziecko dziecku nierówne. Jedynak niewątpliwie kosztuje więcej niż jedno z dwojga czy jedno z trojga. A jeszcze jak tatuś i mamusia rozpuścili, to już klapa na całego.

Portret użytkownika Endymion

Co do dziecka, nie chodzi o

Co do dziecka, nie chodzi o rozpuszczenie, a o roszczeniowość kobiet. Sad ją wyśmiał, jak pokazywała rachunki z innego miasta za 4kg schabu.Sąd stwierdził, że dziecko kosztuje 1300zł miesięcznie, ale że ciężar opieki po stronine matki, to ja mam 1000zł alimentów. 500+ nie jest brane przez sąd pod uwagę. 

Mam znajomą, trójka dzieci z trzema facetami, alimenty, dopłaty, zapomogi pozwalają jej niepracować, a nagotuje gar kapuśniaka z pyrami na tydzień i ma pieniądze na fryzjera, kosmetyczkę, manikiurzystkę.. pewnie szuka 4 dawcę spermy.

"Bo ciało jest jak ubranie dla duszy. Nie domyśliłeś się?" mam trochę inne spostrzeżenia. 30 letnie matki, nie wyglądają już tak jak 20 letnie łanie. Obwisłe cyski od karmienia, na brzuchu rozstępy po ciąży, a jak duże dzecko to zwisający flak rozciąfgniętej skóry. Szparka po porodzie naturalnym już wąska nie jest i nie będzie. Do tego zmęczenie widoczne na twarzy.

Dziecko jest przekleństwem dla ciała kobiety w większości przypadków. 

Mój Syn ważył przy porodzie 4,6kg, inna bajka jak ktoś rodzi 2kg lżejszą dziewczynkę.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Do tego zmęczenie widoczne na

Do tego zmęczenie widoczne na twarzy.

Bo tatusie nie stają na wysokości zadania. 

Dziecko jest przekleństwem dla ciała kobiety w większości przypadków. 

Ani ja ani moja córka nie dorobiłyśmy się w ciążach obwisłego brzucha, piersi też nie są tragiczne, choć wiadomo, nie jak u panienki. Niektóre kobiety sobie nadmiernie folgują ilościowo i wtedy bywa, że góra rodzi mysz, a kobieta jakby zjadła własne dziecko, które rodzi się maleńkie. To jest rażące.

A Twój syn daleko przeszedł średnią w wadze. Długością ciała również?

A co do ducha, bo ten aspekt miałam na myśli, każde dziecko kobietę ubogaca duchowo i ją rozwija, wręcz odradza, że nie wspomnę, jakiego wsparcia dzieci mogą dobrym rodzicom udzielać.

Strony

Skomentuj