Komórki T jako nowy eliksir młodości

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W laboratorium Cold Spring Harbor dokonano przełomowego odkrycia, które może zrewolucjonizować dziedzinę medycyny przeciwstarzeniowej. Naukowcy odkryli, że limfocyty CAR T, rodzaj białych krwinek stosowanych w leczeniu raka, mogą być zmodyfikowane do przeciwdziałania starzeniu się poprzez zabijanie starzejących się komórek. Odkrycie to otwiera możliwości leczenia chorób związanych ze starzeniem się.

 

Komórki starcze, które przestały się rozmnażać i gromadzą się w naszym organizmie, uważa się za odpowiedzialne za wiele chorób związanych ze starzeniem się. Istniejące leki mogą zabić te komórki, ale wymagają ciągłych dawek.

 

Zespół z CSHL, pod kierunkiem profesor Coriny Amor Vegas, odkrył, że zmodyfikowane limfocyty CAR T mogą niszczyć starzejące się komórki u myszy, poprawiając ich zdrowie, masę ciała, metabolizm i tolerancję glukozy. Ta metoda jest trwała, a pojedyncza dawka może mieć skutki na całe życie, chroniąc przed chorobami związanymi ze starzeniem.

 

Profesor Vegas wskazuje, że limfocyty T mają długotrwały wpływ w porównaniu do leków chemicznych. To odkrycie może zmienić podejście do leczenia chorób związanych ze starzeniem, umożliwiając dłuższe i zdrowsze życie bez ciężaru chorób związanych z wiekiem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

przeciwdziałania starzeniu

przeciwdziałania starzeniu się poprzez zabijanie starzejących się

Ta metoda była i jest stosowana przy szprycowaniu w domach starców.

Ta metoda jest trwała, a pojedyncza dawka może mieć skutki na całe życie

Przed srowidowym szprycowaniem opłaceni mordercy reklamowi twierdzili to samo - jedna szpryca genetyczna wystarczy na całe życie. Pamiętacie to jeszcze?

stosowanych w leczeniu raka, mogą być zmodyfikowane do przeciwdziałania starzeniu się

Nowa metoda "leczenia raka" wywołanego przez grafenowe szpryce, to grafenowa szpryca.

Tym, którzy nie mają raka, można wmówić, że grafenowa szpryca ich odmłodzi. Na to pójda wszystkie pustaki Grażyny i niezdecydowane co do płci Janusze. Biggrin

Skomentuj