Opracowano prosty sposób na spowolnienie procesu starzenia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia odkryli, że wysoki poziom sodu spowodowany niewystarczającym spożyciem płynów może przyspieszyć starzenie. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie eBioMedicine.

 

W nowym badaniu wzięło udział 11 tysięcy osób w średnim i starszym wieku. Ich wiek biologiczny obliczono na podstawie 15 cech, w tym ciśnienia krwi, szacowanego współczynnika przesączania kłębuszkowego, natężonej objętości wydechowej, poziomu cholesterolu i cukru we krwi.

 

Naukowcy odkryli, że poziom sodu powyżej 142 mmol/l zwiększa ryzyko rozwoju chorób przewlekłych o 39%. Ponadto poziomy sodu powyżej 144 mmol/l wiązały się z 21% wzrostem ryzyka przedwczesnej śmierci.

 

Analizując inne publikacje, autorzy potwierdzili, że wyższy poziom sodu wiąże się z mniejszą podażą płynów. Ponadto wcześniejsze badania wykazały, że dolne nawodnienie organizmu aktywuje szlaki, które przyspieszają procesy starzenia i degeneracji oraz skracają długość życia myszy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

No tak, dużo pić,

No tak, dużo pić, dostarczając organizmowi sodu (zwłaszcza z filtru Brita). Te recepty (na długowieczność) przypominają receptę na "damską urodę", gdzie "specjaliści" wybierali "najpiękniejsze" oczy, włosy, uszy szyję, biust itp itd, a potem złożono (z tego) - całą kobietę (potwora). Jak się to Panu Bogu udało?

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj