Japońscy naukowcy zdołali zabić komórki powodujące starzenie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japoński zespół badawczy powiedział, że opracował szczepionkę do usuwania tak zwanych komórek zombie, które gromadzą się z wiekiem i uszkadzają pobliskie komórki, powodując choroby związane ze starzeniem się. Zdaniem twórców tego preparatu, będzie ona stosowana w leczeniu sztywności tętnic, cukrzycy i innych chorób związanych ze starzeniem się.

 

Odkrycia zespołu zostały opublikowane w piątek w czasopiśmie Nature Aging. Zespół, w skład którego wchodzi profesor Uniwersytetu Juntendo Toru Minamino, potwierdził w nim, że badane myszy doświadczyły spadku liczby komórek zombie. Zespół badawczy zidentyfikował białko znalezione w starzejących się komórkach u ludzi i myszy, a następnie stworzył szczepionkę peptydową opartą na aminokwasie, z którego składa się to białko.

 

Szczepionka umożliwia organizmowi wytwarzanie przeciwciał, które przyczepiają się do starzejących komórek i usuwają je poprzez białe krwinki. Kiedy zespół wstrzyknął szczepionkę myszom ze sztywnością tętnic, wiele z tych komórek, zostało usuniętych, a obszary dotknięte chorobą zmniejszyły się.

Wiele z istniejących leków do usuwania starzejących się komórek jest również stosowana jako środki przeciwnowotworowe, jednakże mogą one powodować negatywne skutki uboczne. Zespół zauważył, że ich nowa szczepionka, mimo iż nie jest pozbawiona wszelkiego ryzyka, była skuteczna znacznie dłużej. Jest to więc dobra, choć nie idealna alternatywa dla istniejących terapii. Dalszy rozwój tego preparatu, może zbliżyć nas do rozwiązania szeregu problemów związanych ze starzeniem się ludzkiego organizmu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nie zrozumiałeś sedna

Nie zrozumiałeś sedna artykułu , wiec Ci wyjaśnię. Chodzi tam o komurki zdegenerowane (z jakichś powodów) które "pociągają" za sobą te z nimi sąsiadujące wpływając na ich szybsze zestarzenie się. Zabijając te zdegenerowane , chroni się pozostałe przed przyspieszonym zużyciem ich sił życiowych. Natomiast "licznik starzenia" to są telomery wewnątrz komórkowe , które decydują o maksymalnej liczbie podziałów danej komurki - dopuszczalnej ilości ich kolejnych kopii. Telomery są niezbędne do prawidłowego kopiowania DNA i po każdej takiej operacji ulegają one skróceniu . I gdy osiągną min. długość przestają działać i DNA nie może już zostać skopiowane w kolejnej komurce przez co ona obumiera - to jest proces starzenia.

Natomiast "wolne rodniki" to są atomy w stanie jonowym (niesparowane) które łaczą się z napotkanymi np. w komurkach atomami tworząc przypadkowe z nimi związki chemiczne np. poprzez utlenianie tlenem "O" co uszkadza te komurki czasem doprowadzając je do przedwczesnej śmierci. Aby temu zapobiec stosuje się preparaty zwane "antyoksydantami" jak witamina C i wiele innych mających zdolność do łączenia się z tymi niesparowanymi jonami "dezaktywując" je.

Portret użytkownika Tadeusz Starzyk

W Polsce nie jest nic lepiej.

W Polsce nie jest nic lepiej. Stary człowiek który dostanie się do szpitala szybko umiera. Zapisują pacjentowi leki i te leki są ciągle podawane lub zmieniane. Jest to prawie we wszystkich szpitalach. nie kontroluje się poprawy zdrowia pacjentów, za pogarszający stan zdrowia pacjenta tłumaczy się że to starość tak zwana demencja starcza. Powinno się sprawdzać dlaczego tylu pacjentów w szpitalach umiera. Zapytam, czy to prawda że w szpitalach jest cicha eugenika.

Portret użytkownika Max 1983

Sukcesy w pracy nad

Sukcesy w pracy nad wyleczeniem ludzi ze starości to też kolejny powód dla którego musi nastąpić depopulacja.Wyobrażacie sobie że ludzie będą żyć po kilkaset lat ,rozmnażać się itp ,przy obecnych ilościach??Zresztą podejrzewam że takie leczenie będzie tylko dla bogatych, a tego by biedota nie zniosła.Ludzie niby dziś godzą się na wszystko ale tego że się starzeją ,robią pod siebie i zdychają a bogacze są piękni i młodzi po 1000 lat by nie wytrzymali.Tak więc jeśli są blisko albo już mają lek na starość to muszą się pozbyć wielu miliardów ludzi żeby móc z tego korzystać.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika oswiecony77

Wniebowstąpienie ukazuje też,

Wniebowstąpienie ukazuje też, że przejście człowieka do Raju, do Życia Wiecznego to nie jest porzucenie śmiertelnego ciała, ale jest to uwielbienie ciała. Ci, którzy sądzą, że człowieczeństwo to jakaś duchowa idea, jakiś niematerialny, niewidzialny duch, który wydobywa się z ciała aby żyć wiecznie - mylą się. Przejście człowieka do Raju to pełne szczęście i pełne życie ludzkie. Wniebowstąpienie jest znakiem, że nasze ciało nie jest glinianą skorupą, przeznaczoną na odrzucenie, ale że będzie ono przez Boga wybawione z grzechu i śmierci, uduchowione i przeznaczone do Życia Wiecznego.2 I ujrzałem ----siedmiu aniołów,
którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb  https://www.youtube.com/watch?v=MiIlHxhYd38 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika emel

inżynier magister wrote:

inżynier magister wrote:
ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą
Brak komórek powodujących starzenie się nie oznacza, że ludzie będą nieśmiertelni i nie będzie można ich zabić. Lub samemu się zabić, gdy się znudzie długie życie.

Skomentuj