Zidentyfikowano związany ze starzeniem mechanizm regulacji mitochondriów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Osace (Japonia) zidentyfikowali mechanizm niezbędny do mitofagii, procesu regulacji liczby mitochondriów wytwarzających energię. Przełomowe badanie, które potencjalnie może utorować drogę do leczenia zaburzeń mitochondrialnych i walki ze starzeniem, opisano w artykule opublikowanym w czasopiśmie Life Science Alliance.

 

Mitofagia odpowiada za oczyszczanie komórek z uszkodzonych mitochondriów, czyli organelli wytwarzających energię potrzebną do wielu procesów biochemicznych. Ważną rolę w mitofagii odgrywa białko Atg32 umocowane na powierzchni mitochondriów, które oddziałuje z innym białkiem Atg11. Związek między obydwoma białkami stabilizuje się w przypadku fosforylacji Atg32, czyli dodania grupy fosforanowej. Okazuje się, że fosforylacja wymaga systemu znanego jako ścieżka GET.

 

Szlak GET jest odpowiedzialny za wstawianie białek błonowych do retikulum endoplazmatycznego, ciągłego i dynamicznego systemu błonowego w komórce. Gdy ten szlak zostanie zakłócony, białka mogą preferencyjnie integrować się z zewnętrzną błoną mitochondrialną. Naukowcy odkryli, że komórki pozbawione szlaku GET wykazują obniżony poziom mitofagii. Jednak poziom mitofagii zostaje przywrócony, jeśli aktywność kompleksu Ppg1-Far zostanie stłumiona.

 

Naukowcy wykazali, że szlak GET jest odpowiedzialny za wiązanie Ppg1-Far z błoną retikulum endoplazmatycznego, co zapobiega interakcji kompleksu z Atg32. Oprócz GET ważną rolę w mitofagii odgrywa białko Msp1, które usuwa białka niemitochondrialne z błony mitochondrialnej. Msp1 może być odpowiedzialny za usuwanie nadmiernych ilości Ppg1-Far z mitochondriów, a tym samym utrzymywanie wymaganego poziomu mitofagii.

 

Wiadomo, że defekty w procesie mitofagii mogą prowadzić do śmierci komórki, co przyczynia się do starzenia i chorób związanych z wiekiem, takich jak choroba Alzheimera.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eljasz

pytanie do Morawieckiego o

pytanie do Morawieckiego o jego przyszłość

https://youtu.be/P-cqPjnZwmw
Q&A. Piekielne pytanie do Morawieckiego #shorts #premier #rząd - YouTube
https://www.youtube.com/shorts/P-cqPjnZwmw

na co odpowiada, że NIE liczy na piekło po śmierci ale na czyściec !
W analizie tej wypowiedzi widać, że kompletne NIE ROZUMIE filozofii chrześcijaństwa i NIE czytał nigdy Ewangelii. Pisze TAM, że "nie można służyć dwóm panom, gdyż jednego się wtedy oszukuje". również to potwierdza gdy mówi o monecie  - "czyj to wizerunek?... "co cesarskie oddaj cesarzowi, a co Boskie oddaj Bogu"
Chrześcijaństwo nie dotyczy tych na stanowiskach cesarskich - rządowych, w służbie Systemowi, który im płaci za gnębienie i zabijanie wyznawców nauk Jezusa.
chrześcijaństwo przetrwało gdyż wcześni wyznawcy uwierzyli i nie bali się umierać gdy ich rzucano lwom na pożarcie i krzyżowano za ...
panie M. Morawiecki pan NIE PODLEGA PRAWOM CHRZEŚCIJAŃSTWA, gdzie jest NIEBO, CZYŚCIEC I PIEKŁO - jesteś WYZNAWCA BARBARZYŃSTWA i wylądujesz w świecie odpowiednim dla tej epoki.
ukradłeś moją (i nie tylko) emeryturę i każesz zdechnąć z głodu i zimna to NIE licz  tam nawet na piekło, które kiedyś dla chrześcijanina dobiegnie końca....

 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Endymion

a gdzie są PiS-owskie media?.

a gdzie są PiS-owskie media?.. tego obecnie jest chyba większość, kolejna manipulacja "pokazująca", że to Niemcy.. a wszystkie grogi prowadzą nad Jordan.. też te niemieckie.. a że to biegnie przez NY, to nieistotne..

Pokazywanie flag Niemiec i Polski jest manipulacją, kapitał  nie ma narodowości, ale ma właściciela, co to garbato nosy jest..

Taki Orlen, chluba pisiorów, jako Państwowa spółka, w której 49,9% ma udziałów Skarb Państwa

https://www.orlen.pl/pl/o-firmie/o-spolce/organy-i-struktura-spolki/struktura-akcjonariatu

ten bezmajtek nie jest prezesem państwowego giganta.. to wydmuszka..

terza chce budować 4 elektrownie atomowe, a gdzie? i gdzie konsultacje społeczne..

 

Lotos był bardziej Polski i został wchłonięty, przez bezpastwowego molocha, czyli Orlen.

Gdzie są służby??????????????????!!!!!!!!!!!!! Kradną i i odchodzą na sowitą emeryturę po 15 latach..

To jest dopiero patologia Sad

prokurator, sędzia i kat w jednej osobie.. takie jest potrzebne stanowisko w Polsce, ale powiedz to emerytom, co to przed wyborami mają 14 emerytur i dostaną 15 i 500+ na kota, oby tylko zagłosować na PiSiewiczów, co to kradną milionami... 

Moim zdaniem, ktoś kto jest emerytem lub urzędnikiem, żyje z wypracowanych pieniędzy przez pracujących, nie ma prawa głosu w wyborach!!!!!!!!!!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj