W ciągu najbliższych 10 lat powstanie lek, który podwoi średnią długość życia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy wciąż opracowują leki, aby odwrócić - wydawałoby się nieodwracalny - proces starzenia się. Okazuje się, że przy obecnym poziomie medycyny, może nawet podwoić średnią długość życia danej osoby.<--break->

Naukowcy są na progu przełomu, który odwróci proces starzenia się u ludzi i podwoi średnią długość życia. Marzenie o leku na starość jest bardzo bliskie stania się rzeczywistością. Według przewidywań będzie to dostępne w następnej dekadzie. W niedalekiej przyszłości spowolnienie procesów starzenia się stanie się rzeczywistością dla ludzkości. Prawdopodobnie będzie to jednak dostępne jedynie dla nielicznych. Nie po to przecież to ciągłe dążenie do depopulacji, aby nagle przeludnić Ziemię za pomocą tabletrk młodości.

 

Zażycie tabletki młodości nie oznacza, że osoby w zaawansowanym wieku powrócą do młodzieńczego stanu ciała. Naukowcy stworzą lek, który zapobiegnie problemom zdrowotnym związanym ze zmianami związanymi z wiekiem w organizmie, takimi jak na przykład, zapalenie stawów, ból stawów i kruchość kości. Wkrótce naukowcy będą mogli znaleźć przyczyny tych chorób i stworzyć skuteczne leki. To znacznie spowolni proces starzenia się, a starcze dolegliwości pojawią się dopiero w odległej przyszłości.

 

Naukowcy cały czas testują innowacyjne rozwiązania, które mogą przedłużyć ludzkie życie. Na początku bardzo nietypowe będzie spotkanie starszej osoby, która nie skarży się na zapalenie stawów, choroby układu krążenia czy raka. Docelowo możliwe, że dojdziemy do tego, że 150-letni emeryci będą wyglądać jak 20-letni chłopcy lub dziewczęta. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Zupełnie nie rozumiem

Zupełnie nie rozumiem ludzkiego dążenia do kurczowego trzymania się życia , przecież żyjemy tu nie dlatego by zarzywać cielesnych uciech i gromadzenić dobra , tylko po to by rozwijać i poszerzać swoją świadomość ! Bo jakby nie patrzeć całe ciało istnieje TYLKO poto by zapewnić MÓZGOWI jak najlepsze warunki a ten jest siedzibą ŚWIADOMOŚCI (!) i to ona jest NAJWAŻNIEJSZA ! 

A przedłużyć czas życia ciała się NIE DA  ponieważ każda żywa komurka ciała wyposażona jest w telomer , który jest licznikiem dozwolonych podziałów danej komurki a po jego wyczerpaniu obumiera.https://pl.wikipedia.org/wiki/Telomer_(genetyka)

Portret użytkownika Max 1983

Tak nie da się tylko średnia

Tak nie da się tylko średnia życia ciągle rosnie haha.Masz prawo do swojego podejścia pod tytułem życie jest tylko doświadczeniem z którym wracamy do Boga ,ale widzisz robaczku możni tego świata mają gdzieś Boga i wcale nie chcą do niego wracać.Chcą żyć setki lat i zażywać tych cielesnych uciech które twoim zdaniem są bez znaczenia.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

A na kule w łeb czy

A na kule w łeb czy katastrofe samolotu tez będą odporni??Takie bajanie o życiu wiecznym w ciele człowieka jest nierealne!!Przedłużać można ...ale z punktu widzenia wieczności to czy żyjesz 80 lat czy 140 nie ma znaczenia.Życie wieczne chyba nie jest realne ,a jesli to nie w ludzkim ciele ale po przeniesieniu świadomości człowieka do ciała jakiegoś terminatora.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Happy

Ale lek będzie zakazany.

Ale lek będzie zakazany.

Ludzie którzy teraz ujawnili jego istnienie dostaną kulkę w łeb.

 

Nawet jeśli ktoś za kilka lat będzie pamiętał o leku i media spytają naukowców odn leku, to zapewne usłyszą "Lek jest szkodliwy i zostanie zakazany a badania nad nim wstrzymane". Dla najbogatszych, po znajomości, będzie dostępny, ale tylko po znajomości (np gdy należysz do odpowiedniej "Loży")

Portret użytkownika Watrowski

Będą z tego korzystali

Będą z tego korzystali głównie miliarderzy i dla zwykłych ludzi będzie jeszcze gorzej i będą przez to cierpieli nasze wnuki i prawnuki, bo najgorsze szumowiny i psychopaci trzęsący światem wydłużą swoją bandycką działalność i będą się pławili w sadystycznej ekstazie na widok cierpień miliardów ludzi!

Portret użytkownika Przerywa milczenie i już tak nie wygląda

Juz Elohim nad tym pracowali

Juz Elohim nad tym pracowali i doszli jedynie do tego, że śmiertelnik musi "podpisać cyrograf" i w miejsce jego duszy w ciało wkłada się duszę 'niesmiertelnego lub długowiecznego" elohima.

Innej drogi ni ma.

---

Przerywa milczenie i już tak nie wygląda.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj