Odkryto dlaczego ludzie stają się słabi po 70 latach życia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W starszym wieku ludzie mogą stać się słabi z powodu gwałtownego spadku jakości i ilości komórek macierzystych potrzebnych do wytworzenia krwi, twierdzą eksperci z Instytutu Sangera w Cambridge. Wyniki badań zaprezentowano w artykule opublikowanym w czasopiśmie Nature.

Naukowcy badali komórki krwi osób w każdym wieku, od niemowląt po osoby w wieku 70 i 80 lat. Okazało się, że średnio do 65 lat człowiek ma szeroką gamę czerwonych i białych krwinek, wytwarzanych przez populację 20-200 tysięcy różnych typów komórek macierzystych w szpiku kostnym. Jednak z wiekiem różnorodność zmniejszyła się do zaledwie 10-20 typów, co wpłynęło na jakość i ilość komórek krwi oraz ogólny stan zdrowia.

 

Ponadto wzrosła liczba zmutowanych komórek macierzystych, zwiększając ryzyko zachorowania na raka krwi i anemię, a także zmniejszając odporność na choroby i zmniejszając skuteczność leczenia.

 

Być może istnieją czynniki, które mogą spowolnić ten proces. Stoimy teraz przed ekscytującym wyzwaniem, jakim jest ustalenie, w jaki sposób te nowo odkryte mutacje wpływają na funkcję krwi u osób starszych, abyśmy mogli nauczyć się, jak zminimalizować ryzyko choroby i promować zdrowe starzenie się.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Naukofcy odkryli to co w

Naukofcy odkryli to co w Biblii zapisane jest od kilku tysięcy lat czyli :

"Gdyż życie ciała jest we krwi" 3 Mojżeszowa 17:11

I kilka tysięcy lat temu napisano iż człowiek jest zaprogramowany na całkowite zużycie komórek do max 120 lat niezależnie od urządzeń odmierzających czas takich jak słońce czy księżyc:

"I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat." ! Mojżeszowa 6:3 .

Szkoda że większość Polaków sama nie czyta Biblii tylko wierzy ksiedzom.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Umierajcie Szybciej

" nie ma ogromnej ilości tleu

" nie ma ogromnej ilości tleu w atmosferze ! Bóg tak postanowił"

Powstanowił że życie człowieka będzie skrócone ze względu na jego poczynania, ale nie wspominał jak to zrobi, a wasza teoria o tlenie jest .....  powszecnie znana i jakby to ująć dziwnego pochodzenia.

Portret użytkownika Set

Chęć poprawiania po Bogu to

Chęć poprawiania po Bogu to już pierwszy objaw pychy i ukazuje prawdziwe oblicze ludzi. Już podobno był ktoś taki, kto chciałbyć od niego lepszy. Jak na ironię, ludzie mają właśnie takie usposobienie w większości, szczególnie ci wyuczeni.

Portret użytkownika Mattt

Problemem dla mężczyzn w

Problemem dla mężczyzn w Polsce jest jescze to że "lekarze" boją się np testosteronu... W pewnym wieku zaczyna go nam brakować i podawanie go w odpowiednich dawkach znacząco by poprawiło stan naszych dziadków po 40stce. Brak teścia brak libido równa się problemami z sercem np, a wcale nie musiało by tak być tylko nasi pseudo lekarze jak usłyszał o tym to od razu zachowują się jak wariaci ale że jak to testosteronem wszcywikac? Co pan zwariował ? Przepisze panu reklamówkę tabletek dziękuję dowidzenia

Portret użytkownika inskipp

Badania co najmniej z, nie

Badania co najmniej z, nie warto nawet mówić jakiego miejsca wyciągnięte. I taka ygresja skoro na całym świecie krew można oddawać do 64 roku życia, w niektórych krajach nawet mniej, to ta prawda objawiona znana jest od dawna, eskperci niech ich pies obsika.

Portret użytkownika ziemny ludź

Ludzie w wieku

Ludzie w wieku nieproduktywnym są dla systemu obciążeniem, więc wyłącza się ich szybko za pomocą chemii zwanej lekami. Ot i cała sztuczka. Ale głupi lud wszystko kupi, jak np covidiańską ściemę i inne tego typu bełkoty.

Portret użytkownika Endymion

Mój dziadek, w wieku 95 lat

Mój dziadek, w wieku 95 lat został zaszczepiony, po tym wylądował na internie z zawałem serca.Debile lekarze chcieli go kłuć ponownie szczypawką. Musieliśmy przeciwstawi się systemowi i jego parobkom, aby dziadek żył, ale swoją drogą, kocham dziadka, ale ludzie nie powinni tyle żyć, męczy się człowiek. Dla państwa jest obciążeniem, bo ma wysoką emeryturę, ale mniejszą od wypłat świn z Wiejskiej. Gdyby Putin zrzucił atomówkę na Wiejską, czy ktoś by płakał? Potem rakieta na kondukt żałobny, aby dokończyć sprawę.. 40mld złotych, miloin kilometrów, tysiące aut służbowych i BORu (więcej niż karetek), a resztę co się ostała na gilotynę, albo szubienicę.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako to UPAdlina

wlasnie ze nie , trzyma ich

wlasnie ze nie , trzyma ich sie tak dlugo by ci co sa biedniejsi uwierzyli ,ze dziadki maja wiecej i moga kupic truskawki a napadac na dziadka nie mozna bo to niehumanitarne.... samozaoranie... potem tacy glosuja za eutanazja dziadkow  i kolko sie zamyka.mlodzi nie robia rewolucji a dziadki sa przez nich usuwane cicha zgoda jak nienarodzone dzieci u blyskawic.

a rewolucji dalej jak nie bedzie tak nie bedzie.dlatego pompuja w dziadkow kase i mowia o metodach na wnuczka zebyscie uwierzyli ze jestescie slabi skoro wam nie staje a dziadki jeszcze moga.

Strony

Skomentuj