Zanieczyszczone powietrze to niewidoczne zagrożenie dla mózgu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Naukowcy z Politechniki w Sydney przeprowadzili badania, które ujawniły niebezpieczeństwo cząsteczek magnetytu obecnych w zanieczyszczonym powietrzu. Odkryto, że te cząsteczki mogą przyczyniać się do rozwijania choroby Alzheimera. Informacje te zostały opublikowane w czasopiśmie Environment International.


 
Dotychczasowe studia wykazały, że osoby mieszkające w regionach z wysokim stopniem zanieczyszczenia powietrza są bardziej podatne na rozwój choroby Alzheimera. Dodatkowo, magnetyt - związek tlenku żelaza - został wykryty w znaczących ilościach w mózgach pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera.


 
W ramach eksperymentu przeprowadzonego na zdrowych oraz genetycznie predysponowanych myszach do choroby Alzheimera, zwierzętom podano przez cztery miesiące bardzo drobne cząstki żelaza, magnetytu oraz węglowodorów oleju napędowego. Wyniki badań wykazały, że magnetyt jest głównym czynnikiem powodującym charakterystyczne zmiany patologiczne dla choroby Alzheimera.


 
Badania objęły utratę komórek neuronalnych w hipokampie - obszarze mózgu odpowiedzialnym za pamięć - oraz w korze somatosensorycznej, odpowiedzialnej za przetwarzanie informacji z zmysłów. Dodatkowo, u myszy genetycznie predysponowanych do choroby Alzheimera zaobserwowano zwiększone tworzenie się płytek amyloidowych.


 
Magnetyt jest powszechnie występującą substancją zanieczyszczającą powietrze, powstającą w procesach spalania w wysokiej temperaturze. Substancja ta pochodzi m.in. ze spalin samochodowych, pożarów lasów, elektrowni węglowych, tarcia klocków hamulcowych oraz zużycia silników.
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Magnetyt ma plusy i minusy ,

Magnetyt ma plusy i minusy , może i wpływa na choroby mózgu ale jest czynnikiem który odpowiada za orientację w przestrzeni co do kierunku poruszania jak np. u zwierząt , zaburzenia w działaniu mózgu wynikają głównie z braku przesyłania danych poprzez uszkodzone neurony które można naprawić podając choremu nanozłoto . Naprawia ono neurony uzupełniając ubytki co powoduje wznowienie przesyłu danych i pozwala cofnąć bynajmniej początkowe objawy , co do zaawansowanego stadium Alzheimera i Perkinsona nie mam żadnych praktycznych doświadczeń więc się nie wypowiem .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Nie zapomnij jeszcze o

Nie zapomnij jeszcze o radioaktywnych kremach do twarzy i innych cudach które wg. naukowców z lat 1945 / 1955 miały poprawiać cerę i leczyć inne dziwne przypadłości . Bruksela jest chyba najbardziej zanieczyszczonym miastem bo poziom idiotyzmow jakie tam są uchwalane nie ma sobie równych na świecie Smile

Portret użytkownika r.abin

Widocznie nasi uczeni,

Widocznie nasi uczeni, ukrywają efekty zanieczyszczenia powietrza na Sląsku i w Krakowie. Bo jakieś dane statystyczne - powinny tam występować. Ale czytałem dawno temu, że na Sląsku - ludzie mieli znacznie większą wydolność oddechową - od resty Polaków. Uzasadniano to wtedy, urucomieniem najwyższych rezerw - organizmu. Fakt, umierali - parę lat - po przejściu na emeryturę (ale przeważnie - na pylicę). Co naukowiec - to hipoteza

Skomentuj