Stymulacja magnetyczna mózgu skutecznie łagodzi ciężką depresję

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda przeprowadzili eksperyment z udziałem pacjentów cierpiących na depresję, testując na nich technikę magnetycznej stymulacji mózgu. Okazało się, że stymulacja tego typu złagodziła ciężką depresję w niemal wszystkich przypadkach.

 

Nowa forma stymulacji magnetycznej SAINT, czyli przyspieszona terapia inteligentnej neuromodulacji, została zastosowana w niewielkim badaniu, w którym wzięło udział 21 osób. Ochotnicy zmagali się z ciężką depresją i mieli myśli samobójcze, a wszelkie terapie lekami, przezczaszkowa stymulacja magnetyczna czy terapia elektrowstrząsami nie przynosiły rezultatów. Tymczasem nowa metoda wyraźnie złagodziła objawy depresji wśród 90% pacjentów.

 

Uczestnicy eksperymentu brali udział w 10 sesjach dziennie, które trwały po 10 minut z 50-minutowymi przerwami. Pacjenci odczuwali ulgę od depresji średnio po trzech dniach. Niektórzy z nich zauważyli znaczącą różnicę już po pierwszym dniu.

 

SAINT jest ulepszoną wersją dostępnej i akceptowanej przez Agencję Żywności i Leków terapii, w której zwiększono liczbę impulsów magnetycznych i dostosowano je do układu nerwowego każdego z pacjenta. Jest nie tylko skuteczna, ale przyspiesza też tempo leczenia. Jedynym skutkiem ubocznym było zmęczenie i dyskomfort, odczuwane w trakcie terapii.

 

Naukowcy zamierzają udoskonalić terapię SAINT. Już teraz przeprowadzają większe badanie podwójnie zaślepione, w którym połowa ochotników otrzymuje placebo. Przyszłe eksperymenty uwzględnią również osoby z uzależnieniami, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi oraz autyzmem.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika SwiatowidWielki

Co pomoże wyjść depresji

Co pomoże wyjść depresji ciężkiej witamina D3 K2mk7, Niacyna z flushem bez amidu, Ashwaganda, Kwas DHA tzw. omega3, Jodu(tam gdzie nie występuje), l-teanina(z kawą), suplówka jeżowata(też z kawą). Naicyne do nasycenia czyli do powstania zaczerwienienia.  Najlepiej to poczytać douczyć się. Średnia depresja co dziennie robić jakies ćwiczenia, zimny prysznic, słuchać mnichów na youtube lub czytać książkę o stoicyzmie.  

Portret użytkownika Quark

Podobną metodą

Podobną metodą magnetostymulacji mózgu osiągano też efekty "parapsychiczne" , dające wrażenia halucynacyjne różnych rodzajów. A skoro to działa to nikt już nie powinien zaprzeczać wpływowi smogu elektromagnetycznego na zdrowie i samopoczucie szarych zjadaczy chleba .. Bo kiedy nasz gatunek rozwijał się na tej planecie to jedynym żródłem pola magnetycznego oprócz samej ziemi mógł być znaleziony na polu kawałek meteorytu a dzisiaj każde urządzenie elektryczne wytwarza zakłócenia magnetoelektryczne o przeróżnych częstotliwościach i natężeniach ,które choć wydają się nieszkodliwe to nie pozostają bez wpływu na nas o czym najlepiej świadczy istnienie osób elektrowrażliwych ,które aby żyć bez bólu i ciągłego stresu muszą mieszkać w miejscach pozbawionych wszelkiego "zasięgu" i jakichkolwiek urządzeń elektrycznych - to nie jest bajka !

Skomentuj