Sztuczna inteligencja obliczyła, kto zwycięży tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kilka dni temu rozpoczęły się długo oczekiwane mistrzostwa świata w piłce nożnej, które tym razem odbywają się w Rosji. Wszyscy fani tej popularnej dyscypliny sportowej zastanawiają się, kto tym razem dostanie się do finału i zwycięży; czyja reprezentacja okaże się najlepszą na świecie. Oczywiście możemy cierpliwie zaczekać do finału, ale sztuczna inteligencja już poznała odpowiedź.

 

W internecie możemy się doszukać, że firmy bukmacherskie obstawiają na Brazylię jako głównego faworyta mistrzostw świata w piłce nożnej. Na drugim miejscu znalazły się Niemcy. Trudno powiedzieć, kto właściwie ma największe szanse. Możemy jedynie zgadywać.

Jednak naukowcy z belgijskiego Uniwersytetu w Gandawie oraz niemieckiego Uniwersytetu Technicznego w Monachium i Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie wspólnie opracowali sztuczną inteligencję, którą wykorzystali do „przewidzenia przyszłości”. Aby tego dokonać, ich program dokładnie przeanalizował wszystkie statystyki z poprzednich turniejów piłki nożnej i wziął pod uwagę wiele różnych czynników, a następnie przeprowadził ponad 100 tysięcy symulacji.

 

Co się okazało? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Według algorytmu, największe szanse na zwycięstwo mają Hiszpania (17,8%) i Niemcy (17,1%). Jeśli te dwie drużyny natrafią na siebie podczas finałów to powinna wygrać Hiszpania. Sztuczna inteligencja wyliczyła, że reprezentacja Niemiec ma stosunkowo małe szanse na wejście do ćwierćfinału – tylko 58%. Z kolei Brazylia, na którą stawiają bukmacherzy, znalazła się na trzecim miejscu z szansą 12,3% na zdobycie mistrzostwa świata.

Warto również dodać, że na 15. miejscu znalazła się Polska. Według tego algorytmu, reprezentacja naszego państwa ma 18,9% szans na wejście do ćwierćfinału, 6,8% szans na półfinał, 2,3% szans na finał i niestety tylko 0,8% szans na mistrzostwo. Oczywiście nie powinniśmy traktować zbyt poważnie powyższych wyników. Piłka nożna bywa nieobliczalna. Kto wygra - tego nie wie nikt. To tajemnica mundialu Smile

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Oni nie mają nic zatrzymanego

Oni nie mają nic zatrzymanego ,to raczej osoba która ma talent do kopania piłki, może zarabiać miliony, a stawierdziła by że woli kopac rowy by miała coś z mózgiem.Natomiast zupełnie poważnie można się zastanawiać nad stanem umysłu wielu kibiców i Polskich mediów, którzy robią z tego wydarzenia coś na miare nie wiem pojawienie się Boga na ziemi??A nasi piłkarze(do bólu przeciętni co wykazał dzisiejszy mecz)w ostatnich tygodniach to najwięksi celebryci tego kraju.Człowiek musi być wrecz katowany informacjami typu jak spędzają wolny czas ,co jedza ....kogo bzykają itp.Jako wielki fan piłki z której powodu wiele razy się wzruszałem, ale też wiele razy ryczałem ze smutku i tak już od 1992 roku(igrzyska w Barcelonie)stwierdzam że to jakieś nienormalne co się wyrabia.Jest pewna grupa ludzi kochających piłke jak ja np.Niech ludzie się bawią oglądają ...płacza złoszczą się ,ale robienie z tego na ponad miesiąć(a gdyby nasi doszli do finału to pewnie by gadali o tym non stop przez kolejny rok)takiego przedstawienia jakiego teraz jestem światkiem to nie tlyko głupie ale wrecz ...obrzydza mi tą drużynę i mówiąc szczerze dzisiejsza porażka mnie bardziej rozbawiła niż zmartwiła(aż słyszałem jak pęka ten nadmuchany do granic przyzwoitości balonik)

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika ANTY trol REX

Nie było mnie tu ponad rok

Nie było mnie tu ponad rok ale nic się nie zmieniło, dalej deb.l o pseudonimie angelus srelus polelus, ruski troll  troluje każdy temat i lży polaków. Jak to jest że nikt go nie banuje? Kto kryje się ze zmianami na ziemi że tego kretyna tolerujecie? Widać zmiany na ziemi są tyle warte co ten kretyn.

Strony

Skomentuj