W Japonii stworzono pierwszy bankomat ze sztuczną inteligencją, który będzie walczyć z oszustami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pomimo rozwoju różnych systemów zabezpieczeń dla przelewów bankowych i kart plastikowych, oszustwa z dobrymi starymi bankomatami wciąż przynoszą wiele namacalnych dochodów różnym nieuczciwym osobom. Jedna z  japońskich firm stworzyła interesującą metodą radzenia sobie z przestępcami. Oddział korporacji Hitachi planuje wypuścić bankomat wyposażony w sztuczną inteligencję.

 

Hitachi-Omron Terminal Solutions odpowiada za rozwój i na początek warto zauważyć, że nowy terminal bankowy otrzyma nie tylko zmiany wewnętrzne, ale także zewnętrzne. Na przykład urządzenie będzie wyposażone w szereg dodatkowych kamer, rozpoznawanie twarzy i systemy rozpoznawania głosu. System sztucznej inteligencji urządzenia opiera się na głębokim uczeniu maszynowym i został opracowany na zapamiętywaniu ogromnej liczby zdjęć i innych danych uzyskanych podczas nieuczciwych operacji z bankomatami.

 

Urządzenie nie będzie działać, jeśli potencjalna osoba ukryje swój wygląd. Oceniając klienta, bankomat poprosi go o zdjęcie okularów lub nakrycia głowy, a także innych akcesoriów, które przeszkadzają w identyfikacji i rozpoznaniu. Do tego czasu osoba nie będzie miała dostępu do bankomatu. Ponadto sztuczna inteligencja będzie w stanie ocenić zachowanie osoby.

 

Określi na przykład, czy rozmawia przez telefon i „zagłębi się" w istotę rozmowy. Oczywiście istnieje również system do przeciwdziałania wszelkim atakom elektronicznym. Co więcej, sztuczna inteligencja będzie opierała się nie tylko na wcześniejszych popełnionych przestępstwach, ale także będzie czerpać naukę z procesu opartego na nowych incydentach, co pozwoli mu działać jeszcze lepiej w przyszłości.

 

Bankomat sztucznej inteligencji został już zainstalowany w prefekturze Aichi na wyspie Honsiu i, jak stwierdził lokalny komendant policji: „Nowe funkcje bankomatu są naprawdę innowacyjne, ponieważ sama maszyna może pomóc w zapobieganiu przestępstwom. Oczekujemy, że będzie bardzo skuteczna".

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj