W Jakucji odbył się najmroźniejszy maraton świata. Temperatura sięgała -53 stopni Celsjusza!!!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Sześćdziesięciu pięciu biegaczy, w tym sportowcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ameryki i Białorusi, wystartowało w ekstremalnie niskich temperaturach w Ojmiakonie, jakuckim biegunie zimna. Temperatura, sięga tam minus 53 stopni Celsjusza.

Zwycięzcą został Wasilij Łukin, nauczyciel w Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu Churapcha. Jest to już jego drugie zwycięstwo w ekstremalnym wyścigu, który ukończył w trzy godziny i dwadzieścia dwie minuty. Najlepszy wynik wśród kobiet osiągnęła mieszkanka okolic Marina Sedalishcheva, która pokonała 42 kilometry w cztery godziny i dziewięć minut.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne do 100 000 rubli. Wśród uczestników było kilku międzynarodowych sportowców, m.in. przybyły z zagranicy Ahmed Hussein Al Qaziri ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Inni zagraniczni biegacze przybyli z USA i Białorusi. Jest to już trzeci maraton organizowany w Jakucji przy tak niskich temperaturach. Tegoroczna edycja była poświęcona 100 rocznicy powstania Jakucji jako autonomicznej republiki w byłym Związku Radzieckim.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Set

kurde jak mnie ten awatar

kurde jak mnie ten awatar Matisa wkurwia z tym zataśmowanym pyskiem.

Poza tym, fajne życia mają niektórzy ludzie. Dla rozryeki jakiś książe sobie pojechał pocierpieć w mrozie bo nie miał co robič itd

Skomentuj